anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Grip i inne akcesoria do Sony A330

Tooomuss
Początkujący

Grip i inne akcesoria do Sony A330

Witam ;)

Poszukuję gripa do Sony A330 w goglach znalazłem takiego o to gripa http://www.fotofobia.pl/produkt/grip/grip-ownuser-bh-s38r-do-sony-alpha-a380-a330-a230-pilot. I teraz mam pytanie co wy sądzicie o tym gripie ?

18 ODPOW. 18
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Tooomuss napisał(a):

Witam ;)

Poszukuję gripa do Sony A330 w goglach znalazłem takiego o to gripa http://www.fotofobia.pl/produkt/grip/grip-ownuser-bh-s38r-do-sony-alpha-a380-a330-a230-pilot. I teraz mam pytanie co wy sądzicie o tym gripie ?


http://img12.imageshack.us/img12/317/yay2285119.gif
nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie grip, a właściwie jego kształt ma najważniejsze znaczenie. Bo ja jak już kupuję gripa, to po to by wygodnie korzystać z aparatu podczas zdjęć pionowych. Każdy oczywiście, może mieć swój powód, dlatego podkreślam, że ja ex-użytkownik a200 wraz z oryginalnym gripem, nie ładowałbym kasy w tego gripa, który jest pod linkiem.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Tooomuss
Początkujący

No kształt i to jak się będzie trzymał też jest ważne no ale inny grip chyba nie pasuje do modelu a330 ?

Chyba że są jakieś inne gripy które by pasowały to proszę napisać ;)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Tooomuss napisał(a):

No kształt i to jak się będzie trzymał też jest ważne no ale inny grip chyba nie pasuje do modelu a330 ?

Chyba że są jakieś inne gripy które by pasowały to proszę napisać ;)


nie ma oryginalnych gripów do a330 i warto się zastanowić, czy:
- lepszy rydz, niż nic
- lepszy brak gripa, niż się korzystanie z niemal kwadratowego gripa

Warto najpierw przymierzyć. Wiem, że będzie trudno trafić takiego gripa w sklepie, ale po co kupować i ryzykować, ze będzie leżeć w szafie ? Jest np. taka aukcja na popularnym portalu aukcyjnym, na którym sprzedawany jest używany grip, z pierwszego linku. Dziewczyna pisze w tej aukcji, że tydzień temu go kupiła...i sprzedaje bo zmienia aparat......warto się zastanowić, czy to nie jest tak, że grip jej nie spasował :c20

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.en_PL.title
pablowlck
Nowicjusz

Witam:)
Tak samo jak Ty posiadam a330 z której jetem zadowolony mimo dużej krytyki jaka spadła na ten model. Też przez kilka tygodni szukałem grip-u do tego modelu i znalazłem tylko ten "ownuser". Przez pierwsze 20 min po zakupie szał że w końcu mam grip. Na tym się skończyło moje zadowolenie a zaczęły problemy. Głównym problemem jest brak komunikacji z body, raz jest raz nie ma, jak już zacznie działać to musisz wiedzieć że spust migawki działa tylko na 1 strzał , tzn nie ma możliwości delikatnie nacisnąć i złapać ostrość (naciskasz i fota).
Ja po 2 miesiącach odesłałem na gwarancje ten sprzęt bo mnie już trafiało z tym brakiem komunikacji, po czym pan serwisant poinformował mnie po paru dniach że sprzęt u nich działa normalnie i nic nie przerywa, więc mój wniosek jest taki że albo mam pecha i z moim body się nie komunikuje albo taki szajs sprzedają. Ps jeżeli jesteś z Krakowa albo okolic to możemy się spotkać i zanim kupisz to przetestujesz sobie.
Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
Rutek68
Doradca

pablowlck napisał(a):

Witam:)
musisz wiedzieć że spust migawki działa tylko na 1 strzał , tzn nie ma możliwości delikatnie nacisnąć i złapać ostrość (naciskasz i fota).


Witam , ja też zastanawiałem się nad tym gripem(bo nie ma innego),ale braki w hurtowniach spowodowały że go nie kupiłem. Na pewno we wcześniejszych info czytałem że można wyzwolić migawkę z ustawieniem AF. Sokoro piszesz że nie, to widocznie tak jest. Ale mam zwykłego pilota za 19zł który wyzwala migawkę od razu albo z 2 sek opóźnieniem i wtedy AF ostrzy, wiem że grip działa na podczerwień(na 99%), stąd moje pytanko? Próbowałeś wyzwolić migawkę spustem gripa po ustawieniu w body na reakcję pilota. Może tak by działało. Spust migawki bez ustawienia AF właściwie dyskwalifikuje go całkowicie.

Sony 77 ob.28/2,8; 50-200/4-5,6; 35/1,8; 50/1.7; 135/2,8
profile.country.en_PL.title
pablowlck
Nowicjusz

Spróbuje tak zrobić jak piszesz w czwartek jak będę miał wolne i chwile czasu, ale z tego co pamiętam , to żeby zadziałał ustawiałem go na "pilota" w body bo inaczej to mogłem naciskać do woli.

profile.country.PL.title
Rutek68
Doradca

Po małej zabawie z pilotem u mnie wygląda to tak. Po włączeniu funkcji obsługi pilota przed każdym jego zadziałaniem- pilota (obojętnie czy jest to jednorazowy , czy z 2 sek opóźnieniem spust migawki, AF ustawia ostrość najpierw. Jeżeli wym czasie naciśniesz spust migawki na korpusie body ( najlepiej sprawdzić w trybie LV) następuje ustawienie ostrości i jej zapamiętanie (zielone na wyświetlaczu).Wtedy każde wciśnięcie obojętnie jakiego przycisku na pilocie powoduje natychmiastowe wyzwolenie migawki. I to może być przyczyną tego co pisałeś. Spróbuj (jak będziesz miał czas) po zapięciu gripa poprzez obserwacje obiektywu, sprawdzić czy reaguje przed zadziałaniem migawki. Opisaną sutuację wykonałem przy ustawieniu AF jako jednorazowy. Może przy gripie przestaw na ciągły AF. :c22

Sony 77 ob.28/2,8; 50-200/4-5,6; 35/1,8; 50/1.7; 135/2,8
Tooomuss
Początkujący

A jakiś inny grip by nie pasował np. do modelu a350 ( http://allegro.pl/battery-grip-pilot-hs ... 45316.html ) ?? Zrobiłem też błąd że nie popatrzyłem przed zakupem jakie są dodatki do A330.. no ale cóż już po fakcie.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Tooomuss napisał(a):

A jakiś inny grip by nie pasował np. do modelu a350 ( http://allegro.pl/battery-grip-pilot-hs ... 45316.html" target="_blank ) ??

wątpię. Nie sprawdzałem namacalnie, ale body a300 i a330 się mocno różnią kształtem, a także jest jedna zasadnicza różnica a330 (a230/a380...) nie zostało przygotowane do korzystania z gripa. Jest to aparat EntryLevel i ma swoje ograniczenia. Nie mniej jednak powiem wam coś odnośnie gripa: kiedyś dawno temu nie widziałem sensu kupowania gripa. Potem Lajam dał mi pomacać puszkę z gripem. Zakochałem się, bo robię dużo zdjęć studyjnych, gdzie króluje pion. Świetna sprawa zwłaszcza, że SONY ma (moim zdaniem!) bardzo, bardzo wygodne gripy. Długo fotografowałem z gripem. Zmieniałem korpus (a200=>a700) i miałem gripa. Jakoś w maju zmieniłem korpus na a850 i nie mam gripa. Cóż lekko nie było, ale żyję z tym, a nie mam bo zawsze były ważniejsze wydatki (preferuję oryginalne gripy) :c20


Tooomuss napisał(a):

Zrobiłem też błąd że nie popatrzyłem przed zakupem jakie są dodatki do A330.. no ale cóż już po fakcie.

jeśli to nie problem to możesz rozważyć sprzedaż aktualnego korpusy i zakup a300. Ewentualnie, jak już zmieniać to na model wyższy np. a500. Warto się zastanowić, bo jeśli grip jest bardzo istotną kwestią to nie ma się co zastanawiać i kombinować jak koń pod górkę z tymi podróbkami, które raz działają, a raz nie.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer