anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HDR brackteing

kamil1114
Początkujący

HDR brackteing

Chciałbym zacząć robić zdjęcia w HDRach , ale dzisiaj wszedłem w opcję brackteingu i nie wiem czemu tam mogę przestawić balans bieli tylko o 0,3 lub 0,7 , nie wiem czemu nie da się o 2,0. Mam alfę 350
Co mam zrobić ?

48 ODPOW. 48
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

kamil1114 napisał(a):


Czemu taka kiepska jakość mi wyszła z tego HDRa , co mam tutaj źle zrobione ?


Cóż, chyba oryginał nie był najwyższych lotów. Poza tym, rozpiętość tonalną zwiększyłeś, bliki przy tym też podwójne "wylazły".
Ponadto, pamiętaj, że robiąc "pseudo", z miejsc całkiem prześwietlonych nic nie wyciągniesz, a z tych prawie całkiem prześwietlonych dostaniesz dość nienaturalne, kontrastowe efekty. A ciemne, rozjaśniane mogą byc dość mocno zaszumione.

Ale, jak mówią: "ćwiczenie czyni mistrza" wszystko przed Tobą :)

------------------------------
fotoamator
kamil1114
Początkujący

Tadeusz napisał(a):


Ponadto, pamiętaj, że robiąc "pseudo", z miejsc całkiem prześwietlonych nic nie wyciągniesz, a z tych prawie całkiem prześwietlonych dostaniesz dość nienaturalne, kontrastowe efekty.



A jak robiłbym prawdziwe HDRy , to będzie lepiej to wyglądać. Zaraz spróbuję jeszcze z innego zdjęcia zrobić HDR i zobaczę jak mi to wyjdzie.

kamil1114
Początkujący

Nie umiem sobie poradzić z tymi szumami.


3.jpg

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

kamil1114 napisał(a):

Nie umiem sobie poradzić z tymi szumami.


Ja wprawdzie wzrok już mam nie ten co kiedyś, ale szumów przesadnych nie widzę, jedynie artefakty z kompresji jpg.

------------------------------
fotoamator
kamil1114
Początkujący

Troszkę szumi , ale to zdjęcie już jest zmniejszone , a jak je miałem duże na komputerze to wtedy było widać. A co sądzisz o tym HDRze ?

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

kamil1114 napisał(a):

A co sądzisz o tym HDRze ?


Hmm. A właściwie w jakim celu został on stworzony? Jeśli dla ćwiczeń, to jeszcze trzeba poćwiczyć - choćby ta poświata wokół samolotu - nie powinno jej być.
A jeśli po to, by wyciągnąć szczegóły z cienia to wystarczy krzywymi się pobawić i efekt może być nawet lepszy ;)

------------------------------
fotoamator
kamil1114
Początkujący

Tak , powstał w celu ćwiczeń. Jak będzie ładna pogoda to pojadę jakieś fajne zdjęcia porobić i może poćwiczę z HDRem , to wstawię coś do oceny.

kamil1114
Początkujący

Cały czas męczę się z tymi HDRami. Wrzuciłem zdjęcie na serwer , a nie tutaj na forum , ponieważ chciałem żebyście zobaczyli je w dużym rozmiarze. Jakość jest straszna , nie wiem czy gdzieś popełniam błąd , czy aparat robi takie fatalne zdjęcia. Proszę , doradźcie coś.

Zdjęcie: http://rapidshare.com/files/238206612/D ... r.jpg.html

jumbo-----
Początkujący

a możesz napisać w jakim programie skleciłeś tego "hdra"? czy z pliku raw i wywołałes jpg?

kamil1114
Początkujący

W programie Dynamic Photo HDR. Tak z pliku RAW wywoływałem 3 jpgi.