anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Hot Pixele

Emil-----
Początkujący

Hot Pixele

Witam. Od tygodnia posiadam aparat Sony A200. Dzisiaj robiłem zdjęcia ze statywu z dłuższymi czasami naświetlania i zaobserwowałem dziwne rzeczy. Na zdjęciach widoczne są kolorowe pixele (niebieskie, czerwone lub zielone) tzw. hot pixele. Zrobiłem test polegający na zakryciu obiektywu dekielkiem i zrobieniu kilku zdjęć w ciemnym pomieszczeniu.
Wyniki mnie lekko zaniepokoiły. (Zdjęcia sprawdzane były programem DeadPixelTest).
Czas 1/30s ISO 100 - 5 hot pixeli
Czas 1/30s ISO 800 - 6 hot pixeli
Czas 1/3s ISO 100 - 12 hot pixeli
Czas 1/3s ISO 800 - 22 hot pixele
Czas 1s ISO 800 - 80 hot pixeli
Po kompresji RAW na JPEG są one mniej widoczne.
Czy to normalne dla matryc Sony?
pixele.JPG

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Jeśli to nowy aparat to bym go natychmiast reklamował.

Emil-----
Początkujący

Kupowałem aparat w sklepie e-cyfrowe i nie za bardzo się znam na warunkach tej reklamacji oraz czy mi w ogóle to uznają jako wadę podlegającą reklamowaniu :(
Zrobiłem zdjęcie w ciemnym pomieszczeniu z zamkniętym dekielkiem i widoczny jest jeden dość jasny punkcik ciągle w tym samym miejscu. Program DeadPixelTest pokazuje to jako hot pixele, jednak zdjęcia wykonane zostało przy migawce 1/4000s ;/
Załączam zdjęcie testowe z zaznaczonym jaskrawym punkcikiem. Sam nie wiem już co robić.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 9ee4e.html

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Spróbuj dokonać takiej sztuczki - przestaw datę o miesiąc do przodu i wyłącz aparat.
Potem włącz aparat i wróć do dzisiejszej daty. Zrób fotkę i sprawdź efekty.

Aparat powinien dokonać mapowania hot pixeli. Napisz czy przyniosło to skutek :)

Emil-----
Początkujący

Część Hotów zniknęła :) Kilka można czasami znaleźć, ten najbardziej denerwujący nie jest już widoczny na zdjęciu 1/4000s, widać go jedynie przy czasie naświetlania 6 sek przy ISO 800 :) Zobaczę jak sprawa będzie wyglądała przy robieniu normalnych zdjęć. Jak na razie to dziękuję za pomoc :) Trochę się uspokoiłem. ;)

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Emil napisał(a):

widać go jedynie przy czasie naświetlania 6 sek przy ISO 800 :)


Daj sobie spokój na razie z takimi czułościami. Pamietaj, że wyższa czułość to zawsze więcej hot pixeli. Taka dobra rada - jeśli nie widzisz hotów na zdjęciach przestań się bawić w testy i poszukiwanie ich na siłę. ;)