anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jaka karta pamięci do A100 ? ? ?

profile.country.pl_PL.title
PUZZZEL
Początkujący

Jaka karta pamięci do A100 ? ? ?

Witam wszystkich ! :c22
DZIŚ zakupiłem swoja pierwszą lustrzankę- Sony :c56 100 :) Jutro ma do mnie przyjść kurierem. Niestety w zestawie nie ma karty pamięci i właśnie dlatego chcę się Was poradzić.. Jakie karty pamięci pasują do Sony alfa 100 oprócz CF? Sam posiadam w domu kartę Memory stick duo i zastanawiam się czy będę mógł ją wykorzystać w tym aparacie? Znalazłem na stronie opisującej tę lustrzankę, że obsługuje ona takie formaty :"karty pamięci- Compact Flash (Typ I i II) i Microdrive, Memory Stick Duo " Ale jak jest w praktyce? DZIĘKUJĘ z góry wszystkim za pomoc :)

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

:c37
do A100 włożysz tylko Compact Flash (CF), więc jeśli aparat leci do Ciebie to radzę się pośpieszyć z zakupem karty. Najlepiej u jakiegoś sprawdzonego dystrybutora (dużo jest podróbek na allegro itd.). Polecam karty CF SONY, SanDisk, Lexar.
Możesz oczywiście korzystać ze swojej memmory stcik, po zakupie specjalnej przejściówki (MS=>CF), ale strasznie transfer zwalnia.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
PUZZZEL
Początkujący

cholera- to Ci dopiero peszek 😕 zatem muszę jutro lecieć po jakąś kartę CF. Ok a powiedz mi czy SA100 posiada jakąś pamięć wbudowaną? Czy można wykonać jakiekolwiek zdjęcie bez włożenia karty pamięci?
ps. wybaczcie pewnie za dość idiotyczne pytania, ale jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o ten temat :)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

puzzzel napisał(a):

- to Ci dopiero peszek 😕 zatem muszę jutro lecieć po jakąś kartę CF. Ok a powiedz mi czy SA100 posiada jakąś pamięć wbudowaną? Czy można wykonać jakiekolwiek zdjęcie bez włożenia karty pamięci?
ps. wybaczcie pewnie za dość idiotyczne pytania, ale jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o ten temat :)


nie, a100 nie posiada pamięci wbudowanej. Dodam,że nie widziałem jeszcze lustrzanki z wbudowaną pamięcią. To nie kompakt :c20

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

puzzzel napisał(a):

- to Ci dopiero peszek 😕 zatem muszę jutro lecieć po jakąś kartę CF. Ok a powiedz mi czy SA100 posiada jakąś pamięć wbudowaną? Czy można wykonać jakiekolwiek zdjęcie bez włożenia karty pamięci?


A100 nie posiada pamięci wbudowanej. Niestety.

Jedynie możesz bez włożonej zobaczyć zdjęcie jakie wykonałeś bowiem widzisz zapis bufora.
Ale tego co w buforze już na żadną kartę nie załadujesz. :)

profile.country.pl_PL.title
PUZZZEL
Początkujący

Rozumiem :) nie pozostaje nic innego zatem jak szukać karty :) i to w tempie ekspresowym, bo ciężko będzie mieć aparat w domu i patrzeć jedynie na niego ze względu na jej brak :) Dziękuję wszystkim za pomoc i odpowiedzi :thumbsup:

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

puzzzel napisał(a):

Rozumiem :) nie pozostaje nic innego zatem jak szukać karty :) i to w tempie ekspresowym, bo ciężko będzie mieć aparat w domu i patrzeć jedynie na niego ze względu na jej brak :) Dziękuję wszystkim za pomoc i odpowiedzi :thumbsup:


Jak ja kupowałem a100 (pierwszy DSLR), to karta czekała na aparat :P
z tym pośpiechem to ostrożnie, bo wtedy łatwiej się popełnia błędy :c20

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
PUZZZEL
Początkujący

He he u mnie powinno być jeszcze podobnie, bo z rana się wybiorę do Media gdzie zakupię jakąś kartę. Także powinna być ta sama sytuacja- karta będzie czekać na aparat :) Znalazłem kartę "Sandisk CF 4Gb Ultra" mam nadzieję , że będzie OK.