anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jaki obiektyw ? 75-300 czy 55-200?

Kajetan-----
Początkujący

Jaki obiektyw ? 75-300 czy 55-200?

Zamierzam kupić A300 ale nie wiem jaki obiektyw do niej dodatkowo oprócz kita. Pomóżcie mi. Ewentualnie podajcie jakies swoje propozycje.

35 ODPOW. 35
Creatoor
Początkujący

Lajam napisał(a):

przynajmniej nie ma ŻADNYCH problemów z zębatkami AF.


Co konkretnie miałeś na myśli?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Creatoor napisał(a):

Lajam napisał(a):

przynajmniej nie ma ŻADNYCH problemów z zębatkami AF.


Co konkretnie miałeś na myśli?


Konkretnie problemy budżetowych serii Sigmy, w których montowano plastikowe zębatki w układzie AF i te zębatki w konfrontacji z mocnym silnikiem Alf czasami nie wytrzymywały starcia.... obiektyw jechał do serwisu. Bodaj kolega Deviant, tu na forum, miał problem z układem AF w swojej Sigmie 17-70. Taki już los szkieł o dużym rozrzucie jakościowym.

Problem najbardziej dotyczył Sigmy 70-300 APO , której jestem posiadaczem, ale akurat mój egzemplarz jakoś widać sobie lepiej radzi (odpukać) ;)

Creatoor
Początkujący

Dzięki za info. Bardzo przydatna wiadomość.

Lestek------
Początkujący

O problemach zębatek w Sigmach 70-300 słyszałem i wiele czytałem ale w 55-200 nie widziałem jeszcze ani jednej opinii na ten temat. Mogę się jednak mylić. Wiele jednak słyszałem o zawodnym AF...

Lestek------
Początkujący

No to proszę o doradę: Sigma 55-200mm f/4-5.6 DC czy Sigma 70-300mm f/4-5.6 DG Macro
Różnica 60zł

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Sigma 70-300 APO DG makro to fajny obiektyw
a po podpięciu do A700 bardzo zyskała w moich oczach zwłaszcza na długiej ogniskowej
moja Sigma była dwukrotnie w serwisie i została wymieniona na nowy egzemplarz

profile.country.PL.title
krzys1977
Poszukiwacz

Witam.
Jestem posiadaczem Sigmy 70-300 f/4-5.6 DG od jakiś dwóch miesięcy i jest wszystko Ok. Z obiektywu korzystam dosyć intensywnie i jestem z niego bardzo zadowolony. Z tego co wiem ten problem z zębatką już dawno występował. Analogowe minolty już łamały ząbki Sigmom. :(

A 700 & VG-C70AM | SONY 100/2.8 macro | TAMRON 17-50/2.8 | SIGMA 70-200/2.8 EX APO DG II HSM | SONY HVL-F58AM | SONY HVL-F42AM | Velbon Sherpa 600
OsiRis-----
Początkujący

200
http://lh5.ggpht.com/_QoxeJAb8UKU/SdyUuG4U-fI/AAAAAAAAC3s/TU1p7kkf200/s144/DSC00765.jpg
70
http://lh6.ggpht.com/_QoxeJAb8UKU/SdyUtiBruvI/AAAAAAAAC3k/J8BiFPvGPrc/s144/DSC00763.jpg

300- portrecik uczę się :nauseated_face:
http://lh3.ggpht.com/_QoxeJAb8UKU/SdyaGwQ_BuI/AAAAAAAAC38/BlfOxgD5voY/s144/DSC00781.jpg
duże TUTAJ>>

światło zastane, robione z ręki zresztą pierwszy raz teleobiektywem sal 55200 przeze mnie ;) w fotodźok... dla testów i wyszło tak j.w. (dziękuje uprzejmości sprzedawcy)
byłem już nastawiony na 55200 ale skończyło się na sal75300 (jasność ta sama ) przynajmniej wg mojej wiedzy , nie testowałem nic innego więc z mojej strony powiem tylko - nie lubię mieszać bo to zawsze się źle kończy sigmy mają swoje +/- a sony 24 mc-e gwarancji ;) . Obiektyw chodzi sprawnie bez słyszalnego oporu dla śrubokręta alfy. Tadeusz mi napisał : "jeżeli taki potrzebujesz i spełni twoje wymagania - kupuj" a ja dodam i niech to będzie SONY
pozdrawiam

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

OsiRis, te miniaturki to niewiele nam mówią ;)

OsiRis-----
Początkujący

dałem linka do dużych ale cusik nie wyszło (jak sie lata od kompa do kompa to tak jest... ) a póżniej zapomniałem sprawdzić
przepraszam i juz poprawione