anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Lampa błyskowa Nissin Di 622 Mark II a SLT-A58

ROZWIĄZANE
jandusie
Poszukiwacz

Lampa błyskowa Nissin Di 622 Mark II a SLT-A58

Witam,

Zakupiłem lampę Nissin Di 622 Mark II ale działa ona z A58 tylko wówczas jak jest włączona lampa aparatu.

Próbowałem różnych ustawień aparatu i ustawień lampy, ale przy robieniu zdjecia mam jednoczesny błysk z lampy aparatu i lampy zewnętrznej, a tak nie chcę, chcę aby tylko błyskała zewnętrzna i nie da się. Czy ktos wie czy można jakos to ustawić. pozdrawiam mj

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Tadziu w sumie racja, nie pomyślałem, że ktoś oczekuje cudu i wyzwalania lampy bezprzewodowo bez żadnych radiówek (nie wspominając już o tym, że jest to lampa zewnętrznego producenta)

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Lampa wbudowana samoczynnie się podnosi, czy musisz ją włączyć żeby błysnął nissin?
jandusie
Poszukiwacz

Tak, muszę włączyć lampe aparatu i dopiero błyska Nissin.

Chciałem robić zdjęcie przedmiotu z błyskiem (półcieniem) z lewej strony a mam przedmiot cały oswietlony bez cieni. mj

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

jak masz ustawioną lampe? Nie mogę na necie znaleźć instrukcji ale może masz ustawioną lampę na tzw "WL" i błyska tylko wtedy kiedy dostanie przedbłysk z lampy wbudowanej.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twój problem. Masz lampę Nissin na statywie i chcesz ją wyzwolić, aby błysnęła? No to masz trzy (czwarte to modyfikacja trzeciego) wyjścia: albo zastosujesz wyzwolenie poprzez kabelek synchro (są takie do 10 metrów a pewnie można i dłuższe dostać / zrobić), poprzez wyzwalacz radiowy lub przez fotocelę (a czwarte wyjście to tzw. tryb WL). W trzech pierwszych trybach lampa może pracować w trybie manualnym a w trybie WL jest sterowana z poziomu body i siła błysku jest dobierana do pomiaru wykonanego przez korpus (podobno już jakiś producent produkuje wyzwalacz radiowy z pomiarem TTL dla Sony więc i tryb radiowy może być z pomiarem przez aparat, tylko pewnie to troszkę kosztuje). Dwa pierwsze tryby (kabel synchro i błysk wyzwalany radiowo) nie wymagają jako sterownika wyzwolenia błysku natomiast tryb z fotocelą i tryb WL są wyzwalane za pomocą błysku lampy sterującej / wyzwalającej. Jako lampa sterująca może być lampa wbudowana w aparat lub lampa zewnętrzna (do korzystania z WL jako sterownik nie każda lampa zewnętrzna może być użyta, gdzieś w sieci lub w instrukcjach obsługi są podane modele mogące być sterownikami WL). Można jej wpływ na zdjęcie trochę zminimalizować poprzez skierowanie błysku w bok lub do tyłu, osłabienie błysku poprzez przysłonięcie lampy - sterownika. Ale niestety, w trybach tych lapma wyzwalana musi widzieć błysk sterownika. Tego inaczej nie można wykonać. A skoro lampa błyska to widać jej wpływ na zdjęciu.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

heh Piotruso na to nie wpadłem, że lampa może nie być na stopce... :wink:
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Paweł, z postu jandusie wynika, że błysk chce mieć z boku - więc lampa poza aparatem, a że nie wspomniał nic o innych urządzeniach - wnioskuję, że tryb WL.

 

Rada - jak już wspomniał piotruso - do sterowania WL lampa zewnętrzna musi "zobaczyć" błysk lampy wbudowanej (na korpusie). Jeśli nie chcę, aby ten błysk był widoczny na zdjęciu, robię tak: lampę zewnętrzną ustawiam tam, gdzie potrzebuję, następnie dłonią przesłaniam lampę wbudowaną, ale tak, by nie zasłonić jej błysku całkowicie, tylko by skierować jej światło w kierunku lampy zewnętrznej. 

 

Dla zobrazowania dwa zdjęcia (tylko takie miałem gotowe w tym temacie :wink: )

Oba są naświetlane lampą zewnętrzną w trybie WL - pierwsze "normalnie", na drugim przesłoniłem dłonią lampe wbudowaną.

 

1.

WL1.jpg

 

2.

WL2.jpg

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Tadziu w sumie racja, nie pomyślałem, że ktoś oczekuje cudu i wyzwalania lampy bezprzewodowo bez żadnych radiówek (nie wspominając już o tym, że jest to lampa zewnętrznego producenta)

jandusie
Poszukiwacz

Bardzo dziękuję za odpowiedzi i porady.

Pozdrawiam

jandusie