anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

live view, makro i dwusetka

papecia
Początkujący

live view, makro i dwusetka

witam :)

czytalam opinie róznych użytkowników A 300 ze live view i uchylny ekran jest niemal niezbedny przy robieniu zdjęć makro. no a bez tego sie nie da? :rolling_eyes: to jak Wy wszyscy to robicie?? czy to naprawde taki super bajer, który jest warty niemal 500 zł roznicy?

23 ODPOW. 23
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

funkcja live view przydatna jest nie tylko przy robieniu zdjęć makro ale także przy zdjęciach z tak zwanej żabiej perspektywy(od dołu) czy zdjęcia nad głowami tłumu przed nami na imprezach zbiorowych

ripride
Początkujący

może okazać się w niektórych sytuacjach przydatny, ale nie niezbadany.

przejrzyj sobie http://photography.nationalgeographic.com/ właśnie pod katem zdjęć makro z okresu kiedy nie było live view - to powinno rozwiać twoje wątpliwości :slight_smile:

papecia
Początkujący

zdjęc ponad tłumem robic nie zamierzam, z zabiej perspektywy cykac mozna na chybil-trafil :D cos pewnie wyjdzie. a makro mnie naprawde interesuje, wiec dlatego pytam o to jak robic zdjecia bez LV. no bo chyba skoro dopiero trzysetka ma te funkcje to uzytkownicy pozostałych modeli musza sobie radzic inaczej...

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

papecia napisał(a):

jak Wy wszyscy to robicie?? czy to naprawde taki super bajer, który jest warty niemal 500 zł roznicy?


Można stosować wizjery kątowe (koszt ok. 700 zł za sztukę), można się zawsze położyć na ziemi i kadrować na leżąco. Niestety nie zawsze masz możliwość się położyć - np. na mokrym podłożu, czy w mrowisku :)

Live View to nie jest bajer, to bardzo przydatna funkcja. Czy warta dopłaty 500 zł? Trudno powiedzieć, to Twoja decyzja. Porównując jednak koszt wizjera kątowego moim zdaniem warto się zastanowić :)

Pozdrawiam,

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

warto też dodać, że Sony wg. mnie ma najlepiej rozwiązany system LiveView :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
norbertus20
Początkujący

Na LV idzie uzyskac tak jak by zoom cyfrowy xD Nie wiem czy dobrze mowie , ale robiac A300 na LV gdy zmieni sie rozmiar zdjecia z L na S (takim guzikiem) uzyskuje sie wiekszy zoom :D Jest to przydatne bo zwyklym kitem idzie zrobic cos lepszego, wiem sam po sobie ;)
Przykład:
http://img58.imageshack.us/img58/4574/kropla2.jpg

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

Ja akurat makro robię z wizjera

Ale LV też czasem sobie cenię :-)

ArturGniezno
Początkujący

szczerze jak narazie nie widziałem potrzeby korzystania z Live View choć makro uwielbiam. zawsze znajdzie sie jakies miejsce gdzie sie przyda ten bajer ale czy jest niezbędny to ja nie weim jak sobie swietnie radze bez tej opcji:) pozdrawiam

wratislavian
Początkujący

LV to jest bardzo dobry ficzer w alfach. lajam wyskoczył:> z wizjerem kątowym który jest droższy od różnicy w cenie pomiedzy 200 i 300 a nie zastąpi LV nawet w 1/10.