anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

małe pytanko (Brudna matryca)

profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

małe pytanko (Brudna matryca)

wynikiem czego jest takie "coś jak tu na górze zdjęcia kurzu czy może zarysowania obiektywu bo matryca jest raczej czysta(obiektywu nie zdejmowałem od nowości no narzazie mam tylko jeden :nauseated_face: ) a mam to prawie na każdym zdjęciu:( nawet po wyczyszczeniu mikrofibrą) a i czy macie jakiś sposób na sprawdzenie czy obiektyw jest czysty niektórzy kierują obirktyw na duży strumień światła ale nie trzeba być dobrym fotografem żeby wiedzieć że to zabójstwo

56 ODPOW. 56
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

lustro możesz wyczyścić nawet jednorazową mokrą chusteczką do optyki oczywiście delikatnie
a to co widzisz na lustrze to wcale może nie być smuga ponieważ lustro jest półprzepuszczalne to możesz widzieć konstrukcję pod nim

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Tomek69N napisał(a):

Mam starą gruszkę z pędzelkiem na końcu ale to faktycznie gadżecik i potwierdzam słowa poprzedników iż najlepsze są lekarskie konkretnie gumowe. Zastanawiam się jednak nad sprężonym powietrzem w sprayu dostępnym w sklepach rtv, którego chyba użył tu kolega któryś post powyżej. Chyba jest to najczystsze z możliwych rozwiązań?



sprężone powietrze owszem ale należy pamiętać by pod żadnym pozorem nie przechylać butli bo można sobie co nieco uszkodzić mokrym(zamrożonym) powietrzem a i czyszczenie dodatkowe

lennox-----
Początkujący

Dzięki za info :)
Ale jak pozbyć się paprochów z matówki bo pędzelkiem jakoś nie daje rady :(

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

trochę krzaczaste pismo ale pokazane jak w prosty sposób pozbyć się paprochów z matówki
http://www.focusingscreen.com/work/sweeping.htm

Creatoor
Początkujący

SZFENDAK napisał(a):

trochę krzaczaste pismo


Trochę?! :shock: Szkoda że nie pokazali jak, tylko czym. Ale idzie się domyśleć.

lennox-----
Początkujący

No tak bez tego papieru się chyba nie obejdzie.
Próbowałem delikatnie ściereczką antystatyczną do optyki ale nic, a mocniej nawet nie myśle próbować ;)
Ale bardzo dziękuję za poradę :))))

Tadeusz - na stronie 68 faktycznie jest pokazane jak wygląda wizjer, lecz nie widać tych elementów na które zwróciłem uwagę :))

Patrząc na jasne niebo u mnie widać takie dwie linie przerywane które biegną dokładnie w połowie każdego boku przecinając się na środku wizjera :))
Zastanawiam się co to takiego :)))) na początku myślałem że coś uszkodziłem ale chyba nie :))
Niech ktoś zerknie jeśli może :)))

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Tomek69N napisał(a):

Mam starą gruszkę z pędzelkiem na końcu ale to faktycznie gadżecik i potwierdzam słowa poprzedników iż najlepsze są lekarskie konkretnie gumowe. Zastanawiam się jednak nad sprężonym powietrzem w sprayu dostępnym w sklepach rtv, którego chyba użył tu kolega któryś post powyżej. Chyba jest to najczystsze z możliwych rozwiązań?


Wręcz przeciwnie - jest to jedno z najgorszych rozwiązań. Rzadko bowiem jest to czyste powietrze (a producenci często nie piszą co tam naprawdę jest). Nie polecam używania tego "wynalazku".

------------------------------
fotoamator
Creatoor
Początkujący

lennox napisał(a):

Patrząc na jasne niebo u mnie widać takie dwie linie przerywane które biegną dokładnie w połowie każdego boku przecinając się na środku wizjera :))
Zastanawiam się co to takiego :)))) na początku myślałem że coś uszkodziłem ale chyba nie :))
Niech ktoś zerknie jeśli może :)))


Czarna magia... A masz możliwość to narysować? Ja tylko widzę promienistą struktu matówki. Układa się to w X i wychodzi z narożników, ale chyba nie o to chodzi...

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

na Biebrzańskim plenerze takie sprężone powietrze posiadał Mitech
zrobiłem eksperyment psikając odwróconą butlą na zieloną butelkę po piwie :nauseated_face:
efekt był taki że butelka została oszroniona a po chwili spływała woda
nie chcę czegoś takiego w swoim aparacie

profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

nie bardzo obczajam o jaki sprężony luft i gdzie złapany chodzi bo przecież ten patent jest używany w rtv nie do napełniania zapalniczek gazem czy lodówek szronem tylko do przedmuchania elektroustrojstw. no ale jak tak się dzieje to kicha. osobiście nie badałem na flaszkach nigdy.