anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

mam problem

methoss
Początkujący

mam problem

:cry: witam wszystkich obecnie posiadam alphe 300 zaczynam sie uczyc mam male pojecie o fotografi no ale nadszedł czas na zmiane aparatu na cos lepszego zastanawiam sie nad alpha 700 ale znajomy maci mi w głowie canonem 50d lub jakims nikone bo twierdzi ze sony to nie firma i niema doswiadczenia a ja sie nieznam i mam problem jak byscie mogli to pomocy z góry dziekowa ...poz :smileytwisted: dro 600

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

jeśli SONY to nie firma to może Minolta to była firma
a Minolta to teraz SONY
trochę pokrętnie ale chyba żadna inna firma nie ma tak dużego doświadczenia w w przetwornikach obrazu jak Sony
bo rynek kamer TV profi to jednak ogromny procent wszystkich stosowanych
a przeniesienie tych doświadczeń na rynek DSLR to już inna bajka
A700 to fajny aparat a z poprawionym softem jest już naprawdę nieźle
zaletą jest to że masz w każdym aparacie stabilizację obrazu i to jest ogromny plus
bo nie zawsze uda się zrobić zdjęcie z ręki przy czasie 1/8 a tu się daje
a zakup obiektywów ze stabilizacją w innych systemach trochę boli kieszeń
poza tym obiektywy Minolta AF i SONY są naprawdę dobrej jakości a jest parę perełek

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

methoss napisał(a):

:cry: witam wszystkich obecnie posiadam alphe 300 zaczynam sie uczyc mam male pojecie o fotografi no ale nadszedł czas na zmiane aparatu na cos lepszego zastanawiam sie nad alpha 700 ale znajomy maci mi w głowie canonem 50d lub jakims nikone bo twierdzi ze sony to nie firma i niema doswiadczenia a ja sie nieznam i mam problem jak byscie mogli to pomocy z góry dziekowa ...poz :smileytwisted: dro 600



Witam
Po pierwsze, wystarczy jak założysz jeden wątek, nie trzeba kilku na ten sam temat :smileyevil:

Po drugie, jakiej pomocy oczekujesz? Nikt Ci nie powie: kup ten aparat, albo nie kupuj tamtego. To musi być Twoja decyzja.
Po trzecie, jak sam stwierdziłeś - masz "małe pojęcie" - może przemyśl jednak pomysł zmiany sprzętu - alfa300 jest właśnie dla tych co mają "małe pojęcie", aby się nauczyć fotografowania, obsługi aparatu, pewnych pojęć.
Po czwarte, jeśli jednak chcesz porady, musisz bardziej sprecyzować jakiej pomocy oczekujesz. I jeszcze miej świadomość, że w zależności od forum systemowym na którym zadasz takie pytanie - będą Cię ew. namawiać do "swojego" systemu. A tymczasem to nie system ani aparat robi zdjęcia, tylko ten, kto go trzyma. I zmieniając system nie będziesz robił lepszych zdjęć.
Pozdrawiam

------------------------------
fotoamator
methoss
Początkujący

zgadzam sie ze jest to dla poczatkujacych aparat ale az wstyd sie przyznac (moj aparat juz nie zyje) upuscilem go no i teraz zeby sie nie cofac to chce kupic lepszy .Co do minolty to dziekuje za rade bo nie miałem pojecia ze teraz jest pod logo sony wiec to chyba dobrze a ja chce zdiecia naprawde dobrej jakosci dlatego mam dylemat miedzy tymi trzema markami a głównie sony 700 i canonem 50d jestem malarzem ale hobby to fotografia a głownie martwa natura i pejzarz a głównie to ja sie nieznam na tych cyferkach co opisuja w parametrach aparatu a recenzje raz pisz tak a raz tak wiec najlepiej zapytac kogos kto w tym siedzi od lat i zna sie na rzeczy .Ale i tak juz dziekuje za serie rad juz o tyle wiem wiecej ...

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

methoss, spróbuj może tej porównywarki :) http://www.fotografuj.pl/Dzial/Porownaj_lustrzanki
A ostatecznym testem jest udanie się do sklepu i "pobawienie" się dwoma, trzeba wybranymi modelami. I wziąć ten, który najlepiej "leży". Bo zdjęcia i tak można nimi podobne zrobić - zależy to od fotografa.

------------------------------
fotoamator
methoss
Początkujący

zaraz to wypruje ...pozdro i dziekóweczka ...zabijcie mnie he za to

profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

methoss napisał(a):

zgadzam sie ze jest to dla poczatkujacych aparat ale az wstyd sie przyznac (moj aparat juz nie zyje) upuscilem go no i teraz zeby sie nie cofac to chce kupic lepszy.



Wybacz, że będę "brutalny" ale właśnie takim podejściem się cofasz, niby jesteś malarzem a dajesz sie koledze wpędzić w sprzętowy wyścig zbrojeń.
Czego takiego brakowało A300, że chcesz kupować bardziej zaawansowany model?
A300 idealnie nadaje sie do tego aby poznać tajniki fotografii, na zbrojenia zawsze będzie czas, teraz jest czas na naukę i rozwój a tu spokojnie A300 sie sprawdzi.
Poza tym znasz juz ten model, przesiadka na A700 to nauka aparatu od nowa, choć ta sama rodzina to filozofia obsługi różna.

A koledze powiedz, że "jest 'gupi' i sie nie zna", Sony to spadkobierca w prostej linii schedy po dziale foto firmy Minolta jak również KonicaMinlta, i że w ogóle to on jest onanista sprzętowy i sie nie zna ;)

profile.country.pl_PL.title
janvideo24
Początkujący

Witam kolegę.
Sprecyzowałeś co robisz , malujesz. Ok moja rada jest taka, przejdź się do kilku sklepów i popatrz na obiektywy , którymi byś pracował, by realizować swoje cele. Porównaj ceny, zobacz jak wychodzą na nich zdjęcia. Piszesz , że upuściłeś swoją 300, ale pamięć przeżyła, możesz więc na nią zrobić fotki. Nawet dokup inną z systemu jaki proponuje Tobie kolega. Wczytaj do kompa, porównaj. Każdy system to różna tonacja kolorów . Patrz na ceny obiektywó. Jakość obrazu zależy od jakości obiektywu. Zdjęcie jednak to człowiek, on bowiem kreuje ,,rzeczywistość,, na fotce.
Pozdrawiam i pamiętaj , co kupisz musi być Twoim wyborem. Dobrze jak będzie świadomym.
Jan

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Chciałbym się odnieść do słów janavideo24.
W pełni zgadzam się z tym co napisałes, a tak swoją drogą cieszę się że udzielasz na naszym forum. Twoje wypowiedzi są zawsze stonowane i na temat.
Dziękuję.
:)

profile.country.pl_PL.title
janvideo24
Początkujący

Dziękję Rafiki, nie spodziewałem się , że zostanę zauważony. Swoją drogą mam sporo sprzętu firmy Sony i nie zawiodłem się , więc czasem pozwalam sobie innym coś doradzić.
Pozdrawiam , mam też nadzieję , że gdzieś się kiedyś spotkamy przy okazji .
Pozdrawiam.
Jan