anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

nagły błąd kamery

profile.country.PL.title
brenas25
Poszukiwacz

nagły błąd kamery

Witam,posiadam ten aparat sony a33 od 2 lat i nigdy nie bylo z nim problemow.Nagle przy probie robienia zdjecia aparat zgasł i na ekranie wyskoczył napis CAMERA ERROR.Z poczatku myslałem ze to wina bateri,wiec zakupilem nową.po włozeniu aparat powiedzmy ze `ruszył` w tym sensie ze wszystko chodzi w menu itp jednak nie ma mozliwosci zrobienia zdjecia(ekran caly czas czarny,choc widac wszystkie dostepne funkcje) i mozna sterowac nim normalnie.Po wyłaczeniu aparatu i ponownym jego właczeniu pojawia sie ponownie napis CAMERA ERROR ale po wyciagnieciu i wlozeniu baterii napis znika i ponownie mozna robic wszystko apartem oprocz robienia zdjec.
Czy ktos spotkał sie z czyms podobnym,jezeli tak to w jaki sposob mozna pozbyc sie tego bardzo uciazliwego problemu.
dziekuje za wszelkie podpowiedzi.

12 ODPOW. 12
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

brenas25 napisał(a):


Nic ..pozostaje mi serwis bo sam raczej nie dam rady tego zrobic.
Jeszcze raz dziejuje za rady.



No, niestety, w dzisiejszych czasach mikroelektronika zagościła w większości sprzętów i nawet typowe urządzenie mechaniczne jakim jest migawka bez elektroniki się nie obędzie. A mikroelektronika to raczej nie do naprawy w domowych warunkach (a i w serwisie najczęściej nie naprawia się uszkodzeń tylko wymienia poszczególne moduły).
Najlepiej skontaktuj się z serwisem CSI.

Felicjaaa
Nowicjusz

Mam identyczne objawy w swojej a33, czy mogłabym dowiedzieć się jak potoczyły się sprawy?
profile.country.PL.title
Shin-----
Użytkownik

przeważnie jest to błąd migawki lub jakiegoś z napędów autofokusa trzeba wysłać do serwisu, jednak w modelach SLT przy pracy pod ostre słońce takie coś może się przydarzyć...