anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nagralem film HD Nexem-5... i co dalej?

profile.country.pl_PL.title
buzz-----
Początkujący

Nagralem film HD Nexem-5... i co dalej?

W nagrywaniu filmow HD jestem laikiem. Nowy NEX-5 ma mozliwosc nagrywania full HD (choc juz mnie sciagnieto na Ziemie informacja, ze to nie jest takie FULL HD prawdziwe, gdyz jedna literka "i" albo "p" ma ogromne znaczenie, a NEX ma "i", czyli "oszukane").
Nagralem juz swoj film... chce go przekonwertowac na plik .flv, by wrzucic do internetu. Niby rzecz prosta, ale okazuje sie, ze Sony stosuje swoj wlasny kodek, ktory jest dosc klopotliwy dla reszty swiata do otworzenia, gdyz "nie jest otwarty".
Udalo mi sie w domu ten plik przekonwertowac, ale otrzymana jakosc jest slaba. Jakosc jak z VHS, obraz zwalnia, a dzwiek wyprzedza obraz. Pomyslalem, ze pewnie cos zle zrobilem. Udalem sie do osob od obrobki filmowej w mojej firmie.
Najpierw bylo szkolenie teoretyczne, czyli co to jest bit rate oraz jaki to ma wplyw na rozdzielczosc pliku, a w efekcie na jakosc obrazka, itd. Nastepnie pokaz praktyczny. Nagrano krotki film NEXem i pojawil sie error. Mimo, ze firma posiada bardzo dobre oprogramowanie (produkcja m.in. reklam telewizyjnych) nie mogli porzadnie tego pliku przekonwertowac. Udalo sie to, ale jakosc byla nadal przecietna. Oczywiscie skwitowano to w ten sposob: "masz Sony, masz problem", dodajac: "to jest wlasnie cale Sony".

Jestem ciekawy, czy znacie dobry program do konwersji tego specyficznego pliku Soniego na flv z jak najmniejsza utrata jakosci... Najlepiej program darmowy.

12 ODPOW. 12
oldguest
Początkujący

buzz napisał(a):

choc juz mnie sciagnieto na Ziemie informacja, ze to nie jest takie FULL HD prawdziwe, gdyz jedna literka "i" albo "p" ma ogromne znaczenie, a NEX ma "i", czyli "oszukane").



A od kiedy to Full HD to 1080p?? :c7 Full HD to obraz który posiada 1080 linii... Tyle! Więc to czy jest "p" czy "i" to dalej nazywa się Full HD.. To tak samo jak by powiedzieć że standard 576i to "oszukane" SD.... Warto by też poruszyć ile tego "i" czy "p" jest ponieważ część firm dumnie pisze w specyfikacji "p" a okazuje się że to tylko 25-30p klatek czyli materiału dokładnie tyle samo co w przypadku 50-60i to jest delikatnie "oszukane". A najciekawsze jest to że były kamery które nagrywały 1920x1080x50i a potem softwarowo zrobiły z tego 1920x1080x25p.... to był przekręt

buzz napisał(a):


Jestem ciekawy, czy znacie dobry program do konwersji tego specyficznego pliku Soniego na flv z jak najmniejsza utrata jakosci... Najlepiej program darmowy.



A dołączonym PMB nie wystarcza? Po tym jak ten program sobie przekonwertuje pliki powinny być zrozumiałe dla najnowszych programów edycyjnych. W każdym razie sam PMB potrafi nagrać płytę która jest zrozumiała dla odtwarzaczy Blu-Ray tak samo sam eksportuje np. na YouTube...

profile.country.pl_PL.title
buzz-----
Początkujący

Zainstalowalem PMB (nie instalowalem czesci do RAWow, bo co Lightroom, to Lightroom)...
Program pieknie wyszukuje zdjecia po datach, po rankingu oraz automatycznie otwiera zdjecia, ktore znajduja sie w folderze Pictures... ale juz zdjec w folderze, ktory sobie utworzylem na pulpicie juz nie widzi... i nie ma opcji, by zaimportowac te zdjecia z konkretnego folderu. Spedzilem juz godzine nad tym cudem. Nie bawilem sie jeszcze z filmem. Domyslam sie, ze jest podobnie.
Oczywiscie moglem cos przeoczyc, ale jesli trzeba "wrzucac" zdjecia tam gdzie chce Sony, to na razie jest to program dla mnie bezuzyteczny. Nie bedzie program decydowal za mnie co mam i skad kopiowac!

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

buzz napisał(a):

i nie ma opcji, by zaimportowac te zdjecia z konkretnego folderu.



Hmmm.... to dziwne. Ja nie mam najmniejszych problemów.

profile.country.pl_PL.title
buzz-----
Początkujący

Faktycznie. Zwracam honor i przepraszam. Dziekuje za podpowiedz. Szkoda, ze nie ma czegos w stylu "kopiuj - wklej" albo "zlap - przerzuc".

Nie wiem dlaczego mam wersje angielska i nie wpadlo mi do glowy to, ze trzeba kliknac na "Register folders"... nawet w helpie tego nie ma napisanego... :c18

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

buzz napisał(a):

Faktycznie. Zwracam honor i przepraszam. Szkoda, ze nie ma czegos w stylu "kopiuj - wklej" albo "zlap - przerzuc".

Nie wiem dlaczego mam wersje angielska i nie wpadlo mi do glowy to, ze trzeba kliknac na "Register folders"... nawet w helpie tego nie ma napisanego... :c18


Nie ma sprawy :D

Polecam zassać wersję polską, jest znacznie łatwiej. Ja się nie mogłem przyzwyczaić do PMB, ale tera go lubię bo dzięki niemu mogę się odnaleźć na dysku :)

maniax
Początkujący

Fajna sprawa jak ktoś ma Playstation 3 można bezpośrednio z konsoli odczytać filmy, zrzucić na dysk , pociąć, połączyć filmiki, dodać napisy, dodać podkład muzyczny i wrzucić na youtube lub facebooka

oldguest
Początkujący

buzz napisał(a):

Zainstalowalem PMB (nie instalowalem czesci do RAWow, bo co Lightroom, to Lightroom)...



A to Lightroom już "łyka" RAW-y z NEX-a?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

nie

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
buzz-----
Początkujący

Nie, Lightroom nie czyta jeszcze RAWow z NEXa. Czekam na aktualizacje. Codziennie sprawdzam na stronie Adobe...