anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kupilem NEX-5. Wrazenia mojej zony i moje...

profile.country.pl_PL.title
buzz-----
Początkujący

Kupilem NEX-5. Wrazenia mojej zony i moje...

Dzis - wykorzystujac promocje w Sony "Ceny minus 22% VAT" - kupilem zonie NEXa-5 z dwoma obiektywami. Czyli kupilem wszystko, co w systemie E obecnie jest dostepne. Otrzymalem do tego 5 lat gwarancji za darmo.

Kobieta ucieszyla sie serdecznie, gdyz wychodzenie z "prawdziwym" aparatem bylo dosc meczace przy dwojce dzieci. Mamy nadzieje, ze teraz wiecej zdjec bedziemy mieli nie tylko z piaskownicy. Zatem niespodzianka sie udala. Na plus. :thumbsup:

Na razie laduje sie bateria (250 minut!) w tym cudzie, wiec troche slow z macania sprzetu na sucho, a jak sie juz naladuje bateria, to wtedy pewnie usiade i cos wiecej napisze.
1. Zona rozpakowywala pudelko. Wziela do reki obiektyw 18-55 i powiedziala: "No Zeiss to to nie jest" dodajac bez zastanowienia: "taki plastic-fantastic". :c9
Osobiscie nie skreslam na starcie tych obiektywow, bo trzeba zobaczyc zdjecia, ale bedac przyzwyczajanym do innej wagi obiektywow z prawdziwymi szklami... te wydaja sie byc zabawka. No coz... zobaczymy.
2. Oryginalny pasek, zostal od razu zastapiony takim z Idiot Camery Pentax'a, na jedna reke.

Aparat z nalesnikiem ma sens... nie bardzo juz moge dostrzec sens kupowania NEXa z czyms wiekszym od 16 mm... wtedy przeciez staje sie ten aparat praktycznie rownie nieporeczny co lustrzanka, a przeciez chodzilo zapewne o to, by byl to taki kompakt z matryca od lustrzanki. Co za roznica czy nosisz torbe z obiektywami A czy E? Oczywiscie pewnie waga bedzie inna, ale torbe i tak nosisz i tak.
Tyle na razie z ogledzin.
Wroce do tematu conajmniej za 4 godziny ladowania baterii.

Ach! Bym zapomnial. Czy wiecie, ze roznica w cenie pomiedzy Sony Centre w Warszawie, a... innym Sony Centre w Warszawie wynosi prawie 400,00 zl? Tak, sprawdzilem, w obu przypadkach to juz cena po odjeciu "promocji" tego samego zestawu. Przykre. :c8

20 ODPOW. 20
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

buzz napisał(a):

Dzis - wykorzystujac promocje w Sony "Ceny minus 22% VAT" - kupilem zonie NEXa-5 z dwoma obiektywami. Czyli kupilem wszystko, co w systemie E obecnie jest dostepne. Otrzymalem do tego 5 lat gwarancji za darmo.


o! Szkoda, że nie wiedziałem o tej promocji :|
dziś brat kupił NEX'a :c12



buzz napisał(a):


1. Zona rozpakowywala pudelko. Wziela do reki obiektyw 18-55 i powiedziala: "No Zeiss to to nie jest" dodajac bez zastanowienia: "taki plastic-fantastic". :c9


plastik :c18
jak dla mnie jeden z najlepiej wykonanych zoomów....jak dodamy do tego fakt, że jest to 'kit' to nie mam pytań.
Ja liczę, że wszystkie następne zoomy będą tej konstrukcji :smileythumbsup:



buzz napisał(a):

Ach! Bym zapomnial. Czy wiecie, ze roznica w cenie pomiedzy Sony Centre w Warszawie, a... innym Sony Centre w Warszawie wynosi prawie 400,00 zl? Tak, sprawdzilem, w obu przypadkach to juz cena po odjeciu "promocji" tego samego zestawu. Przykre. :c8


jak dobrze, że jest wolny rynek - dobrze też, że sprawdziłeś wcześniej różne sklepy.
Sklepy SONY Centre to prywatne sklepy (poza tym na JPII), więc tak naprawdę cena ma prawo być różna w każdym z tych sklepów :c20

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
buzz-----
Początkujący

Kris...
jesli ten zoom bedzie tak rewelacyjny majac wewnatrz soczewki "nie szklane", a obudowa wykonana bedzie z plastiku, to tylko czekac az Zeiss odchudzi swoje obiektywy. :D
I powiedz mi Kris... czy jesli te nowe plastiki beda tak rewelacyjne, to warto przeplacac niewiadomo za co w Zeissie? ;) Oczywiscie Cie podpuszczam. :)

Kupilem NEXa wlasnie na JP2. hm... w sumie reszte (z nielicznymi wyjatkami) tez tam kupilem. Dzis dowiedzialem sie o promocji przez przypadek. Z rana, w pracy posprawdzalem centra Sony i po ciezkim dniu w pracy... okolo 12:00 juz bylem w sklepie. :) To byl produktywny dzien!

Dodam dwie rzeczy:
3. Zauwazylem, ze kabel do ladowarki baterii jest coraz krotszy... teraz do Nexa ma kilka, no moze kilkanascie cm. Tylko patrzec, jak wtyczka bedzie opcja do kupienia w akcesoriach.
4. Na plus... wymiary. Doslownie nie moge doczekac sie wyjazdu wakacyjnego i wyjscia na plaze (oczywiscie jesli zona pozyczy mi aparat) :slight_smile:

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

buzz napisał(a):

Kris...
jesli ten zoom bedzie tak rewelacyjny majac wewnatrz soczewki "nie szklane", a obudowa wykonana bedzie z plastiku, to tylko czekac az Zeiss odchudzi swoje obiektywy. :D
I powiedz mi Kris... czy jesli te nowe plastiki beda tak rewelacyjne, to warto przeplacac niewiadomo za co w Zeissie? ;) Oczywiscie Cie podpuszczam. :)


zimą przeklinam metalowe obiektywy (a kilka ich mam) :c20
i kupując obiektyw nie zwracam uwagi na jego obudowę - ważne jest to, czy dany obiektyw jest mi potrzebny oraz jaki obraz 'produkuje'



buzz napisał(a):


Dodam dwie rzeczy:
3. Zauwazylem, ze kabel do ladowarki baterii jest coraz krotszy... teraz do Nexa ma kilka, no moze kilkanascie cm. Tylko patrzec, jak wtyczka bedzie opcja do kupienia w akcesoriach.


mi akurat to pasuje - ilośc kabli jakie mi się pałęta w torbie, czy też pod biurkiem jest koszmarna! Długi kabel to musi być w laptopie, a nie w ładowarce :c20

buzz napisał(a):

4. Na plus... wymiary. Doslownie nie moge doczekac sie wyjazdu wakacyjnego i wyjscia na plaze (oczywiscie jesli zona pozyczy mi aparat) :slight_smile:


może być ciężko - widziałem jak kobiety reagują na ten aparat :smileymrgreen:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.GB.title
Krzysztof-----
Nowicjusz

buzz napisał(a):

. Wziela do reki obiektyw 18-55 i powiedziala: "No Zeiss to to nie jest" dodajac bez zastanowienia: "taki plastic-fantastic". :c9



Akurat to nie jest plastik, tylko aluminium, szkło i nieco poliwęglanów. :-)

oldguest
Początkujący

buzz napisał(a):


1. Zona rozpakowywala pudelko. Wziela do reki obiektyw 18-55 i powiedziala: "No Zeiss to to nie jest" dodajac bez zastanowienia: "taki plastic-fantastic". :c9
Osobiscie nie skreslam na starcie tych obiektywow, bo trzeba zobaczyc zdjecia, ale bedac przyzwyczajanym do innej wagi obiektywow z prawdziwymi szklami... te wydaja sie byc zabawka. No coz... zobaczymy.



A to dziwne bo moje pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne. Trochę obiektywów miałem w rękach i ten jest bardzo dobrze wykończony i spasowany... A Zaisse z zewnątrz jakoś na mnie nie robią wrażenia.

profile.country.pl_PL.title
buzz-----
Początkujący

Bym chcial skomentowac dzisiaj wykonane zdjecia NEXem, ale... wszystkie RAWy sa uszkodzone i Lightroom nie moze ich otworzyc. Jpegi i filmy sie otwieraja.
Tjaaaa...
Jakas rada?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

nie tyle uszkodzone, co Lightroom nie ma w bazie NEX'a
trzeba czekać, aż łaskawie Adobe zrobi update :c12
póki co cykam w JPGach :c20
a RAWy możesz wywołać IDC :thumbsup:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
buzz-----
Początkujący

IDC? Co to takiego?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Image Data Converter - oprogramowanie SONY dołączane na płycie :thumbsup:
może nie jest to soft najwyższych lotów jak LR, ale LR kosztuje 1400plnów, a IDC jest za darmo

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer