anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

nietypowe pytanie - dla odważnych

irekaro
Początkujący

nietypowe pytanie - dla odważnych

czy mógł by ktoś zmierzyć suwmiarką odległość od matrycy do bagnetu? potrzebuję dokładnie wiedzieć. nie koniecznie a700, myślę, że wszystkie alfy mają tak samo. a może są tacy co wiedzą bo gdzieś to pisze. pozdrawiam

11 ODPOW. 11
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

gdybym tylko miał suwmiarkę ;)

a może być nitką ?

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

nie mam sówmiarki i nie jestem odwarzny

irekaro
Początkujący

ja siedzę w canonie ale powiem wam, że sówmiarką bym się nie odważył, a o nitce też myślałem. jeśli ktoś da radę to będę wdzięczny. a czy macie na aparacie namalowane kółko z kreską ( takie małe )? podobno to właśnie jest odniesienie gdzie znajduje się sensor lub klisza. jeśli jest to można od tego zmierzyć.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

irekaro napisał(a):

a czy macie na aparacie namalowane kółko z kreską ( takie małe )? podobno to właśnie jest odniesienie gdzie znajduje się sensor lub klisza. jeśli jest to można od tego zmierzyć.


W każdej alfie jest oznaczenie pozycji sensora w postaci właśnie tego kółeczka z kreską.
Tylko pytanie po co to mierzyć??

A tak na marginesie...weź wyedytuj pierwszy post i popraw te błędy ortograficzne, bo ta ODWAGA aż razi :o

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Lajam napisał(a):

ta ODWAGA aż razi :o


s ó wmiarka też ;)

A właściwie, to po co Ci to? Tak z ciekawości?

------------------------------
fotoamator
irekaro
Początkujący

więc...
przerabiam obiektywy z różnych systemów na M42, po to by pasowały po każdy aparat. zawsze zajmowałem się stałkami, w których nie miało to większego znaczenia. jeśli źle coś zrobiłem to albo nie ostrzył na nieskończoność, albo ostrzył na nieskończoność na 3 metrach - oba problemy łatwe do poprawienia. teraz mam zlecenie na zooma i po przerobieniu podobno nie są fotki najlepsze. widocznie z zoomami sprawa ma się inaczej i dlatego muszę zdać się na obliczenia, policzę w jakiej odległości jest soczewka od filmu w orginale i tyle samo musi być po zamontowaniu mojego mocowania + adapter. to tyle. problem w tym, że ja mam canona a ma być do a700 podpięty, chcę zrobić tak by już nie poprawiać.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Na mój chłopski rozum, to położenie tylnej soczewki nie ma znaczenia (byle by nie była za głęboko, bo o lustro może haczyć), ważny jest środek optyczny obiektywu. Sprawdzałem na swoich obiektywach - w każdym tylna soczewka jest w nieco innej odległości od płaszczyzny bagnetu.
A są to obiektywy or yginalne.

------------------------------
fotoamator
irekaro
Początkujący

już znalazłem w internecie ile ta odległość wynosi, było podane do kilku firm, między innymi do nikona olympusa canona eos. potrzebuję jeszcze wiedzieć jak się to ma w starych canonach z mocowaniem FD, ale może też jakoś sobie poradzę. jeśli chodzi o minoltę/sony to wynosi ona 44,50mm

profile.country.pl_PL.title
Gabrielmrq
Początkujący

Tadziu, suwmiarka pisze się przez 'u'. tak jak wszystkie 'suwki' i 'zasuwki'.
mozna latwo wpasc z poprawianiem. pozdr

No właśnie - zanim kogoś poprawisz, sprawdź uważnie czy nie strzelasz kulą w płot
Tadeusz