anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

obiektyw Sony Carl Zeiss DT 16-80 mm f/3,5-4.5 ZA Vario Sonn

Kostek------
Początkujący

obiektyw Sony Carl Zeiss DT 16-80 mm f/3,5-4.5 ZA Vario Sonn

Czołem :D
Mam takie pytanko.... Planuje zakup wymienionego w temacie obiektywu, czy jest ktoś kto chciałby podzielić się uwagami na jego temat ewentualnie podesłać jakieś fotki wykonane 300 z takim szkłem? Szukam obiektywu w miarę uniwersalnego z dużym naciskiem na reporterkę, wiec jestem ciekaw czy sie nadaje :D

8 ODPOW. 8
Creatoor
Początkujący

A może tak do strony Obiektywy? Na przykład tutaj: viewtopic.php?f=18&t=1232" target="_blank

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Jak potrzebujesz uniwersalnego to może 18-200? Tylko, że ona za szybki to nie jest...

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Tadeusz napisał(a):

Jak potrzebujesz uniwersalnego to może 18-200? Tylko, że ona za szybki to nie jest...


ale różnie bywa z jakością obrazu przy takiej krotności ;)


ja polecam Sony 16-105
bardzo zacny zakres tańszy od cajsa i nie wiem czy aż tak bardzo odbiega od niego :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Jeśli tylko 105 na długim wystarczy ( a po cropie to prawie 160) to jak najbardziej, popieram krisa :D

------------------------------
fotoamator
Kostek------
Początkujący

a może jakiś szerokokątny obiektyw reporterski? macie jakieś pomysły, propozycje np. z sigmy do 2 - 2,5 tyś.?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Kostek napisał(a):

a może jakiś szerokokątny obiektyw reporterski? macie jakieś pomysły, propozycje np. z sigmy do 2 - 2,5 tyś.?


Zdefiniuj: "szerokokątny obiektyw reporterski" :smileyidea:

Kostek------
Początkujący

coś o zbliżonych parametrach do tego 16-35 mm f/2.8

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

Sigma wypuszcza 10-20/3.5 ale jak dla mnie to "szerokokątny obiektyw reporterski" to anakolut