anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nowa Alfa A850 - to już nie plotki

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

Nowa Alfa A850 - to już nie plotki

czyżby ktoś wysłuchał moje prośby? wszystko super tylko czemu nie FF :(

-15.2Mpx APS-C CMOS Exmor "R" sensor
-ISO 100-12.800 -ISO 100-12.800
-6.5 frame per second -6.5 Frame per second
-New high speed flash sync -New high speed flash sync
-9 double cross f/2.8 AF sensor (23 total AF sensor) -9 Double cross f/2.8 AF sensor (23 total AF sensor)
-New metering and AF sensor with tracking and previous focus -New metering and AF sensor with tracking and previous focus
-Dual AF Ultr-Speed motor
-Wi-Fi built-in

172 ODPOW. 172
ripride
Początkujący

acinloop napisał(a):

Dlatego uważam że takie przepłacanie jest zbędne, do nagrywania filmów służy kamera!



tak, najcześciej kamera a od jakiegoś czasu również cyfrowe lustrzanki. ponadto filmy można krecic telefonami, a nawet odtwarzaczami mp3. czasy kiedy elektorniczne urzadzenia miały spełniąc wyłacznie jedną określoną funkcje minieły. dotyczy to także aparartów, które przestały być sprzetem wyłacznie do focenia. zupełnie nie rozumiem tego dzikiego oporu przed poszerzaniem funckjonalności sprzetu fotograficznego, który po uzupełnieniu o mozliwości nagrywania filmów staje się uniwersalnym urzadzeniem do rejestracji otaczajacego nas świata.

acinloop napisał(a):


Ktoś, kto kupuje lustrzankę z możliwością nagrywania filmów powinien to traktować jako dodatek/ bajer.



tu sie zgadzam. obecnie dodatek, udogodnienie - a wkótce standard.

-------------
kris:
Łączenie postów. Kolegę ripride proszę o używanie funkcji "edycji" w celu dopisania treści.
-------------


dziekuje, będe się stosował. jednocześnie prosze o zwracanie większej uwagi przy ingerowaniu w moje posty i przeklejanie odpowiedzi we właściwe miejsca gdyż odpowiedz na wiadomość acinloop znalazła sie pod cytatem Michała (co już zdarzyłem poprawić.)

acinloop napisał(a):

z drugiej strony; nie jeden raz taka osoba zabłyśnie tekstem: "a moja lustrzanka nagrywa filmy"



uwierz, że za kilka lat nie bedzie to powodem do dumy, lecz oczywistością. czy dziś ktokolwiek się chwali tym, że jego telefon robi zdjęcia?

a osobiście o wiele częściej sięgam do zdjęć jak do filmów


skoro do nich siegasz znaczy też, że jednak czymś je nagrywasz. jak sądze osobnym urzadzeniem. zapewne przeogromną uciążliwościa i niewygodą było by dla ciebie umieszczenienie takiej funkcji w twoim aparacie.

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

ripride napisał(a):


uwierz, że za kilka lat nie bedzie to powodem do dumy, lecz oczywistością. czy dziś ktokolwiek się chwali tym, że jego telefon robi zdjęcia?



Ja jestem staroświecki, ale mój telefon nie robi niestety zdjęć...
Nawet śmiesznie się składa bo od lat kilku używam Sony Erisscon M600i

profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

Miałem sporo czasu i poczytałem sobie trochę. I jakoś tak mnie tknęło zapytać:
Kolega ripride foci coś czasem czy tylko podniecają go nowinki techniczne same w sobie?
Bez osobistych wycieczek ;)

profile.country.en_GB.title
Michal.
Poszukiwacz

ripride napisał(a):

skoro do nich siegasz znaczy też, że jednak czymś je nagrywasz. jak sądze osobnym urzadzeniem.


No właśnie nie nagrywam dlatego że nie sięgam po nie później (kamera w domu jest ale jakoś rzadko kiedy używana)

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

ripride napisał(a):

czasy kiedy elektorniczne urzadzenia miały spełniąc wyłacznie jedną określoną funkcje minieły.dotyczy to także aparartów, które przestały być sprzetem wyłacznie do focenia.


Dla mnie zwykły chwyt marketingowy to nagrywanie filmów :c9 A nuż się klient skusi :c6

ripride napisał(a):

czy dziś ktokolwiek się chwali tym, że jego telefon robi zdjęcia?


Trudno to nazwać zdjęciem...
Nikt się nie chwali bo idąc do sklepu po telefon, chcąc nie chcąc jakieś 90% telefonów ma wbudowany "aparat". A jaka jest jakość tych zdjęć każdy doskonale wie.

ripride napisał(a):

zupełnie nie rozumiem tego dzikiego oporu przed poszerzaniem funckjonalności sprzetu fotograficznego


A nie ucieszyło by kogoś bardziej poprawienie szumów na wysokich ISO niż upychanie bajerów do puszek?

ripride napisał(a):

obecnie dodatek, udogodnienie - a wkótce standard.


ripride napisał(a):

uwierz, że za kilka lat nie bedzie to powodem do dumy, lecz oczywistością.


Tym, co będzie za kilka lat będą się chlubić nasze dzieci. My żyjemy w czasach w których za bajery w aparatach trzeba słono płacić.

Tomek69N napisał(a):

Kolega ripride foci coś czasem czy tylko podniecają go nowinki techniczne same w sobie?


Widać kolega ripride jest gadżeciażem ;)

ripride
Początkujący


za Wikipedią:

Zdjęcie fotograficzne (zdjęcie, fotografia) – ogólna nazwa czegoś, co zostało sfotografowane, czyli sam obraz zapisany dowolną techniką fotograficzną.


ano ucieszyło by ale, ale umieszczenie możliwości nagrywania filmów, w najmniejszym stopniu nie ogranicza technicznych możliwości do starań o lepsze ISO. co innego ze ze względów marketingowych i zwykłej wygody producenci koncentrują się właśnie na filmach. zakładam, ze gdy te staną się standardem potem uwaga zostanie zogniskowana na ISO.


... co widać już na pierwszy rzut oka patrząc w moja stopkę - wprost roi się tam od gadzedziarskiego sprzętu i akcesoriów. w dodatku same nowinki :wink:

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

ripride napisał(a):

ano ucieszyło by ale, ale umieszczenie możliwości nagrywania filmów, w najmniejszym stopniu nie ogranicza technicznych możliwości do starań o lepsze ISO. co innego ze ze względów marketingowych i zwykłej wygody producenci koncentrują się właśnie na filmach. zakładam, ze gdy te staną się standardem potem uwaga zostanie zogniskowana na ISO


Ja to widzę inaczej: koncern skupia się na dodaniu możliwości nagrywania filmów, wydaje na to pieniądze, zatrudnia ludzi do tego celu a później brakuje pieniędzy i czasu na poprawę innych rzeczy w sprzęcie. Najlepszym przykładem takich działań jest N D5000, wsadzili do niego "kamerę" a wszystko inne się sypie.

ripride
Początkujący

no widzisz, a do C 500D tez dali kamere i nie sypie się nic. wpadki sie zdarzaja kazdemu producentowi bez wzgledu na to czy stosuje powazniejsze innowacje czy tez nie - poczawszy od najprostszch kompaktow (niedawna historia z odpadajacym elementem kompaktu Sony chyba z serii W) do flagowych produktow (5D mark II i czarne plamy). Gdyby zakładać, że dodawanie i ulepszanie funkcjonalności (ktore oczywiscie ma swoje koszty) bedzie prowadzic do zaniedbań i niedoróbek w innych sferach to dalej bysmy byli w erze fotografii analogowej.

pzdr.

spolnemesis1paejw
Początkujący

ripride napisał(a):



... co widać już na pierwszy rzut oka patrząc w moja stopkę - wprost roi się tam od gadzedziarskiego sprzętu i akcesoriów. w dodatku same nowinki ;)


Znaczy, Kolega jest gadżeciażem-gawędziarzem :smileyhappy: który sam nie używa, ale musi trochę kopii połamać... żeby ruch był?
Przecież takie międlenie w kółko: filmiki, filmiki, nie spowoduje, że Sony natychmiast zaimplementuje taką możliwość. Zresztą całkowicie zbędną.
Ważniejsze, żeby AF był 100% celny, żeby matryce miały dużą rozpiętość tonalną i szum był, no - akceptowalny przez wiekszość użytkowników. Filmiki? Wolałbym dokupić kompakta za 300 zetów do kręcenia niż dokładać tyleż do lustra, by móc nim filmiki kręcić :c9 .
I może starczy już o tych filmikach w lustrzankach?
Jak kiedyś będą, to będą, ale po co wilka z lasu wywoływać? :c6

ripride
Początkujący


poki co jedyne co sie lamie to argumenty przeciwnikow filmowania w lustrach - nie, bo nie.




jesli nie naciski ze strony uzytkownikow to wymusi to na nich konkurencja.




ej, a ty przepadkiem nie jestes GADZECIARZEM???




ale przeciez to juz jest faktem. tylko czekac az ci ktorzy jeszcze ich nie maja dolacza do liderow.