anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nowa Alfa A850 - to już nie plotki

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

Nowa Alfa A850 - to już nie plotki

czyżby ktoś wysłuchał moje prośby? wszystko super tylko czemu nie FF :(

-15.2Mpx APS-C CMOS Exmor "R" sensor
-ISO 100-12.800 -ISO 100-12.800
-6.5 frame per second -6.5 Frame per second
-New high speed flash sync -New high speed flash sync
-9 double cross f/2.8 AF sensor (23 total AF sensor) -9 Double cross f/2.8 AF sensor (23 total AF sensor)
-New metering and AF sensor with tracking and previous focus -New metering and AF sensor with tracking and previous focus
-Dual AF Ultr-Speed motor
-Wi-Fi built-in

172 ODPOW. 172
Norbert-----
Początkujący

To po co mi FF? Aby kropować? :slight_smile: ...dziękuję, wolę już APS-c bo mnie to nic nie kosztuje (bo mam już APS-c)

Mnie w FF martwi tylko jedno.... potrzebowałbym szerokiego kąta spacerowego (te 16-25mm z APS-C czyli 24-35mm dla FF) i mój karolek już nie wystarczy (bo to DT) więc trzebaby zakupić Dużego Karola a to generuje już koszt rzędu 12kpln (zakładając że A850 to będzie FF za około 5.5-6.5kpln) :c8

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

wątek ten jest jakby to powiedzieć - 100% niepotrzebny.
Myślę tak dlatego,że nie lubię plotek i nie plotkuję. Większą frajdę sprawia mi robienie zdjęć. A Wam ?

co do problemu ze szkiełkiem Norbercie - możesz zakupić SAL 24-105 ;)
ew. MAF 28-135

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
ripride
Początkujący

kris napisał(a):

wątek ten jest jakby to powiedzieć - 100% niepotrzebny.
Myślę tak dlatego,że nie lubię plotek i nie plotkuję. Większą frajdę sprawia mi robienie zdjęć. A Wam ?



ale te plotki to jeden z ciekawszych elementow tu na forum. w koncu ile razy bez znudzenia mozna dwac rady osobom ktorym apart terkocze po wlaczaniu lub wychodza im nieostre zdjecia?

pzdr.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

ripride napisał(a):


ale te plotki to jeden z ciekawszych elemenatow tu na forum. w koncu ile mozna dawac rady osobom ktorym apart terkocze po wlaczaniu lub wychodza im nieostre zdjecia.


nie wiem czy wiesz, ale poza sprzętowymi działami są również dwie Foto Galerie. Pełne albumów, które czekają na komentarze.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

jeśli jest gotowa instrukcja do aparatu to czy to są jeszcze plotki? czy może przeciek?

po drugie jeśli chce się płynnie przejść na FF to chyba lepiej zakupić body z możliwością stosowania różnego rodzaju szkieł , w tym wypadku jak już się ma APS-C to się podpina APS-C (a może fociaż ma swoje ulubione szkiełko i za skarby go nie zmieni na inne...).

oczywiście nikt nikogo, ani nie zmusza, ani nie namawia do stosowania szkieł APS-C na matrycy FF - informuje tylko że jest taka możliwość.

instrukcja A850 - str. 104

Tommygun------
Początkujący

Norbert napisał(a):

To po co mi FF? Aby kropować? :slight_smile: ...dziękuję, wolę już APS-c bo mnie to nic nie kosztuje (bo mam już APS-c)

Mnie w FF martwi tylko jedno.... potrzebowałbym szerokiego kąta spacerowego (te 16-25mm z APS-C czyli 24-35mm dla FF) i mój karolek już nie wystarczy (bo to DT) więc trzebaby zakupić Dużego Karola a to generuje już koszt rzędu 12kpln (zakładając że A850 to będzie FF za około 5.5-6.5kpln) :c8


No FF aby kropować to faktycznie nie ma sensu ale FF ze szkłami FF to już co innego.

Co do dużego karola i apsc-FF, to owszem, kosztuje ale masz jeszcze zysk na światłosile i stałym świetle oraz jednak innym bokehu i głębii ostrości. Ja tam sobie spokojnie poczekam na rozwój wydarzeń, z czasem się ewoluuje i osobiście coraz bardziej odchodzę od fotografii, w której aps-c ma przewagę i jeżeli puszki z FF będą w rozsądnych cenach, to kupię. Piszę - w rozsądnych, bo i tak obiektywy są znacznie ważniejsze.

Norbert-----
Początkujący

Tommy - owszem FF to zupełnie inna plastyka obrazu i moim zdaniem przy ogniskowych do powiedzmy 100mm dla mnie byłoby super...ale ponieważ lubuję się w wiewiórkach i kaczkach to potrzebuję APS-c + 300-400mm (zakładając zmianę kąta widzenia i upakowanie pikseli to ogniskowa mi się "wydłuża" ) i tutaj APS-c wygrywa z FF....ale przegrywa przy szerszych kątach. Nie uśmiecha mi się kolejny wydatek bo w tym roku kupiłem już 300/4G, 180/3.5, 70-200/2.8G więc mój portfel ledwo zipie :slight_smile: Dodatkowo GO przy FF jest mniejsza więc będę musiał mocniej przykręcić przysłonę aby uzyskać to samo co na APS-c...a to wiąże się albo z dłuższymi czasami (więc nie zamrożę ruchu zwierzaka) albo podbiciem iso (większy szum)...
W mojej fotografii musiałbym mieć albo FF+APS-c+moje szkła (+coś szerokiego na FF) lub FF+moje szkła+coś szerokiego na FF+srebrne supertele :slight_smile:

Ja się zbytnio nie napalam na nowe body ale po jego wprowadzeniu będę wiedział dokąd zmierza system ;)

ripride
Początkujący

kolejna dawka świeżych plotek

http://photorumors.com/2009/08/08/sony- ... a850-a950/

pzdr.

TheMichal
Początkujący

trudno uwierzyć, aby po poprzednich "wpadkach" z listami modeli wciąż Sony się tym nie zajęło, a na dodatek wrzucało kolejne na listy. 6 nowych modeli w ciągu roku...może być ciekawie ;)

Creatoor
Początkujący

TheMichal napisał(a):

"wpadkach"


To nie wpadki, to przemyślana strategia reklamowa. Wiem coś o tym. To tak jak w świecie artystów. Paraduje taka aktorka w mini szlafroczku niby przez przypadek zapominając zasłonić okno a potem ma żal, że jej zdjęcie jest we wszystkich najlepszych brukowcach zamiat znienawidzonej rywalki.