anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektyw sony alfa 68

profile.country.PL.title
Lena0109
Nowicjusz

Obiektyw sony alfa 68

Witam 🙂 Mam pytanie odnośnie kupna obiektywu do Sony alfa 68. Zaczynam przygodę z fotografią ciązową oraz noworodkową i chciałabym się dowiedzieć jaki obiektyw do tego typu sesji bylby dobry, najlepszy????? Sesji w studio! Może Państwo Mi coś doradzą ??? pozdrawiam 🙂

Tagi (3)
3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

wszystko zależy od budżetu, którym dysponujesz. 

Można zacząć od klasyki, jak do portretów: DT 50 mm F1.8 SAM SAL50F18 , lub nawet DT 35 mm F1,8 SAM SAL35F18  (drugi szerszy) - oba jasne, ładny bokeh, uzyskasz fajne zdjęcia. Jako takie najbardziej uniwersalne rozwiązanie do studia, warto rozważyć: 28 – 75 mm F2,8 SAM SAL2875 i jako uzupełnienie - to: 85 mm F2,8 SAM SAL85F28.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Ja tylko uzupełnię o swoje propozycje:

 

Najlepszy zoom do Twojego aparatu - Sony 16-50/2.8 SSM - pozwoli na szersze ujęcia i dość ciasne kadry przy ustawieniu na 50mm. Obiektyw jest bardzo dobry pod wzgledem ostrości w całym zakresie. Duża jasność pozwala też rozmyć tło. 

 

Jeśli ogranicza Cię budżet, a chcesz większą jasność, pamiętaj o obiektywach Minolty AF - np. tania Minolta AF 50/1.7 czy znakomity obiektyw makro Minolta 50/2.8.  Piękne ujęcia wykonasz też Minoltą 85/1.4 choć to już trochę większy wydatek, niemniej obrazek daje super.

 

 

profile.country.PL.title
Lena0109
Nowicjusz

Dziękuje za wszystkie podpowiedzi! Miłego dnia pozdrawiam 🙃