anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony A7-III plus Sony 200-600 F5.6-6.3 G oraz Sony 400 F2.8 GM

profile.country.PL.title
Czarek.73
Użytkownik

Sony A7-III plus Sony 200-600 F5.6-6.3 G oraz Sony 400 F2.8 GM

Witam serdecznie,

mam na imię Czarek i jestem na forum od listopada ur. Fotografuję czysto amatorsko zmagania sportowe, występy w scholi, psie swawole i co tam się jeszcze przydarzy w wolnej chwili.

W pierwszym rzucie do Sony A7-III wyposażyłem się w kitowy obiektyw Sony FE 28-70mm F3.5-5.6 OSS i dodatkowo Sony FE 85mm F1.8. W tym roku dokupiłem jasny szerokokątny obiektyw Sigma Art 20 mm F1.4 i teraz w kolejce czeka tele... Cały czas bowiem fotografuję również Lumixem FZ-1000 z racji dysponowania maks. ogniskową 400 mmm F.4 (odpowiednik pełnej klatki, bo przetwornik to tylko 1 cal). Co prawda, planowane finalne przejście na pełną klatkę to wzrost wagi i to znaczny, ale z drugiej strony poprawi się szansa na cropowanie z utrzymaniem dobrej jakości. Przeważające zastosowanie tele w moim przypadku to zawody sportowe na świeżym powietrzu córki oraz psie swawole po polach i łąkach.

Dotychczas rozważałem zakup Sigmy S 60-600 mm f/4.5-6.3 DG OS HSM. Testy na Optycznych przekonały mnie do postawienia na Sigmę, z tym założeniem, że zamówię do sklepu, przetestuję na miejscu jak się spisuje i kupię, kiedy wynik sprawdzenia będzie dla mnie zadowalający. Awaryjnie pozostawały kombinacje Metabones i jakiejś wersji obiektywów Canona.

Ucieszyłem się, kiedy ogłoszono nowość Sony 200-600 F5.6-6.3 G OSS. Jakby nie było dobrze z Sigmą to tutaj mam obiektyw natywny. Cena porównywalna do SIGMY to drugi dla amatora plus. Jako miły dodatek traktuję wewnętrzne ogniskowanie w Sonym.
Jak jednak w 3M dostać w swoje łapki Sonego?

Z racji, że mieszkam w niedalekim sąsiedztwie lotniska Gdynia-Kosakowo, zdarzało mi się pojawiać na imprezach lotniczych - a to święto Gdyńskiej Brygady Lotnictwa MW, a to pokazy lotnicze airshow.

W sierpniu miała miejsce impreza LOTOS Gdynia Aerobaltic. W ramach biletu dla spotterów była szansa przetestować sprzęt Sonego oraz Canona. Tenże bilet to najlepszy prezent jaki sobie sprawiłem.

 

W tym miejscu pragnę podziękować firmie Sony za udostępnienie sprzętu do testów.


Oprócz tele 200-600 miałem szczęście pofocić, poprzytulać i podotykać obiektyw 400 mm F2.8 GM. Niestety, poza moim zasięgiem...

 

Moi drodzy, poniżej w linkach rzut fotek testowych. A7-III soft v1.01, ustawienia fabryczne poza zmianą JPEG na najwyższą jakość.

Proszę o wyrozumiałość. Pierwszy raz w rękach te kilogramy (w porównaniu do Lumixa) a i warsztat jeszcze nie ten.
Foty pod linkiem na koncie google, bo tutaj są ograniczenia wielkości plików.

 

Testowe foto SEL200600G (monopod i z ręki)
https://photos.app.goo.gl/PpCAY3vwc9wYiPq16

 

Testowe foto SEL400F28GM (z ręki)
https://photos.app.goo.gl/VSXkmXvu7w1aDv9T8

 

Pełen komplet fotek po obróbce standaryzowanych do 2000px jest tutaj https://www.facebook.com/sfora.aresa (nadal jestem leniwy i nie bawię się w RAW'y).

 

Porównując SEL200600G z SEL400F28GM odniosłem wrażenie, że 400 mm był szybszy i częściej trafiał, mimo focenia tylko z ręki. To nie tak jednak, że 200-600 jest wolny, co to to nie. Jest szybki i jak dla amatora moim zdaniem świetnie spełnia swoje zadanie. Ostrość 200-600 jest super.

 

Podsumowując, żegnaj SIGMO 60-600.
W przyszłym roku rozbijam skarbonkę dla Sonego 200-600 F5.6-6.3 G OSS.

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Dzięki za podzielenie się wrażeniami i zdjęciami. 

 

Życzę szybkiego uzupełnienia plecaka o 200-600G :slight_smile:

profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Cześć Czarek!

 

My dziękujemy za testy, relację i oczywiście czekamy na więcej 🙂

 

Pozdrawiamy!

Barbara_K

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cieszę się, że miałeś okazję sprawdzić te obiektywy. Myślę, że będzie bardzo zadowolony z FE 200-600 i będzie ci służył długo. A może pewnego dnia stwierdzisz, że potrzebujesz coś pokroju FE 400 2.8.