anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektywy...

profile.country.en_GB.title
Toxek.
Początkujący

Obiektywy...

Więc możliwe, że było juz wiele takich tematów, (lub podobnych...) czytałem ogólnie sporo z nich, zanim się tu zarejestrowałem. Jestem (szczęśliwym) urzytkownikiem Sony'ego Alpha 350, na początku chodziło to żeby kupić lustro, pobawić się trochę nim, pouczyć się robić jako-takie zdjęcia (co do oceny moich zdjęć to może kiedyś... ;]). Teraz jak już zacząłem nudzić się fotografią domową tzn. robienie zdjęć wszystkiemu co sie rusza - lub też nie rusza 8-), próbowanie ,,strzelić" jakiemuś kwiatkowi fajnego macro etc. Więc pewnego razu będąc na wsi i umierając z nudów i upału ,,strzelałem" fotki w ogrodzie. Pierwszą moją irytacją było to iż chcąc zrobić macro pewnemu ładnemu, małemu kwiatkowi którego omal nie zdeptałem, zauważyłem, że niestety większego zbliżenia się zrobić nie uda (przełączyłem oczywiście na tryb MF, zmieniałem różne ustawienia ale większego zbliżenia mi sie wycisnąć nie udało). Drugą irytacją było gdy poszedłem do kuzyna to, że akurat udało nam się zobaczyć (małego kolibra (odmiany polskiej jak mówił kuzyn) w każdym razie jakiegoś ładnego małego ptaka, ten siadł sobie na dachu altanki obok której właśnie stałem, wtedy ja widząc, że owego okazu na żadnym zdjęciu jeszcze niema...(...) w kazdym razie spróbowałem zrobic na niego zbliżenie, wyszło tylko tyle, że było to zdjęcie dachu altanki z jakimś małym mniej-wiecej okrągłym, grubym punktem po środku...


Więc (streszczenie) mam wielką prośbę abyście pomogli mi wybrać obiektyw macro i tele. Słyszałem, że są jakieś nakładki macro na normalny obiektyw który posiadam 18-70 Soniaka więc pytam ile one dają (co sie bardziej opłaca, kupic obiektyw macro czy taką nakładkę aby zaspokoic moje teraźniejsze zapotrzebowania). Proszę również aby polecane obiektywy były w miarę tanie i dla Amatora (no... mniej więcej) bo jak już na tym świecie jest jako nie jedyny nie dysponuję budżetem kilkudziestu tysięcy... tylko w miarę skromnego kieszonkowego, zbieranego przez rok ;). Z góry dzięki za porady. Jak ktoś będzie chciał to mogę wrzucić kilka zdjęć które zrobiłem (dla oceny możliwości-moich odnośnie do obiektywu) Pozdrawiam Toxek.

7 ODPOW. 7
Skoczek
Początkujący

A jaka kwote mozesz na te obiektywy przeznaczyc? Soczewki makro to koszt 50-70zl za komplet, obiektyw do makro to koszt od ok. 1000zl w gore. Jesli jestes zupelnym amatorem, to sprobuj najpierw kupic soczewki i popstrykac. Jesli ci sie spodoba swiat makrofotografii to kup obiektyw. A jesli chodzi o teleobiektyw to praktycznie za kazde pieniadze da sie kupic, zalezy od tego ile ich mozesz poswiecic i jakiej jakosci oczekujesz. Najtansze tele to uzywane minolty AF z allegro za ok 150-200zl. Ja mam wlasnie taki w stopce kupiony za 130zl. Jesli wolisz nowy sprzet to np SAL75-300mm za ok 700zl lub 16-105mm bardzo tutaj chwalony za nieco wiecej.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Witam, Toxek i mam pytanie: czy jesteś pewien, chcesz i potrzebujesz lustrzanki?
W cenie (mniej więcej) Twojej alfy pojawi się niebawem w sprzedaży Cybershot HX-1. Z obiektywem, który odpowiada zakresowi ogniskowych 28-560, czyli taki, jakbyś założył do swojej alfy 19-380mm z funkcją macro a tele jak widać...
Jeśli rzeczywiście masz pasję fotografowania i chcesz używać lustrzanki to jest wiele możliwości (niestety większość, przynajmniej tych lepszych, dość kosztownych - ale fotografia to nie jest tanie hobby).
Oprócz tego co napisał Skoczek,
do macro - pierścienie pośrednie z przeniesieniem automatyki, koszt ok. 400-500 zł lub obiektyw dedykowany do macro (z odwzorowaniem 1:1).
do ptaszków - coś, co ma na "długim" końcu min. 200 lub 300mm.

Można na początek spróbować 2 w 1, czyli zakupić obiektyw telezoom z dobrym odwzorowaniem. Np Tamron 70-300, lub Sigma 70-300/4-5,6 APO - masz 300mm na ptaki i funkcję macro pozwalającą na odwzorowanie 1:2. Można do tego zastosować soczewkę - koszt kilkunastu zł. i masz dobre macro i niezły teleobiektyw.
Koszt? Ceny lecą w górę, ale niedawno jeszcze za ok 700-800 zł można było nówkę kupić.
Ew. firmowy SAL75-300 i soczewki (bo sam obiektyw do macro daje tylko odwzorowanie 1:4)
Pozdrawiam

------------------------------
fotoamator
profile.country.en_GB.title
Toxek.
Początkujący

Tadeusz nie wiem za bardzo o co Ci chodziło, ale jeżeli dobrze zrozumiałem to Ty mnie zrozumiałeś źle ;] Ja już mam lustrzankę i jestem z niej zadowolony po prostu szukam obiektywu. Za udzielone powyżej porady/podpowiedzi serdecznie dziękuję ;)

Cbskut
Początkujący

Uwaga na obiektyw SAL DT18-70 F3.5 - 5.6 Mocowany do A350 bo po 4 miesiacach uzytkowania w moim uszkodzil sie naped auto-focus'a, :shock:

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

zapewne jest to odosobniony przypadek.
Zestawem a100+kit robię zdjęcia do dziś (pona 2,5 roku).
Zestawem a200+kit robiłem zdjęcia przez 8miesięcy.
Nic podobnego się niewydażyło.....

zapytaj Serwis Sony (CSI Warszawa), czy podlegać to będzie naprawie gwarancyjnej.


pozdrawiam,
kris

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

koledzy zapominają o wspomnieniu tutaj makro z raynoxa. za niewielkie pieniądze dostaje się możliwość przyzwoitego makro. Ja mam, używam i jestem zadowolony. Nie ma co inwestować w drogie rozwiązania jak nawet nie wiemy, czy nam się to spodoba. Ale soczewek dioptrycznych nie polecam

ripride
Początkujący

Cbskut napisał(a):

Uwaga na obiektyw SAL DT18-70 F3.5 - 5.6 Mocowany do A350 bo po 4 miesiacach uzytkowania w moim uszkodzil sie naped auto-focus'a, :shock:



dajże spokój z takimi ostrzeżeniami. jednemu padnie po pierwszym zdjęciu a drugiemu będzie 3 lata działał zaliczając przy tym kilka mniejszych i większych obić.

pzdr.