anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Dostrajanie AFu

drago747
Początkujący

Dostrajanie AFu

Gdzie można dostroić AF w minoltowskich obiektywach razem z A300? W serwisie Sony? Dużo to kosztuje w założeniu, że aparat mamy na gwarancji?

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

drago747 napisał(a):

Gdzie można dostroić AF w minoltowskich obiektywach razem z A300? W serwisie Sony? Dużo to kosztuje w założeniu, że aparat mamy na gwarancji?


Proponuję skontaktować się z serwisem Sony ( http://www.e-csi.pl " target="_blank) i zapytać o cenę takiej usługi.

Gdybyś miał problem z obiektywami Sony, kalibracja w okresie gwarancji byłaby bezpłatna.

Pozdrawiam,
;)

Edit:
nie wiem czy kalibracja tej Minolty 28-80 nie wyniesie więcej niż koszt samego szkła :|

drago747
Początkujący

A nie nie... Tu mowa o Minolcie 100-200mm f/4.5 co to ją zamierzam kupić :) Takie planowanie póki co ;)

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

drago747 napisał(a):

A nie nie... Tu mowa o Minolcie 100-200mm f/4.5 co to ją zamierzam kupić :) Takie planowanie póki co ;)


A dlaczego zakładasz, że będą problemy z tą Minoltą?
Swoją droga to jest także budżetowe szkiełko :smileyrolleyes:

drago747
Początkujący

Nie wiem... hm, słyszałem dobre opinie o tym szkle więc chyba się pokuszę bo mam niedostatek powyżej 70mm , a Jupitera rozwaliłem... :? Zakładam ewentualne problemy, więc dobrze się upewnić

profile.country.pl_PL.title
Sqarpi
Początkujący

Nie chcialem zakladac nowego tematu, bo w sumie prawie o tym samym. O AF, a wlasciwie jego wadzie. Podczas sesji z kolezanka w plenerze, pojawil mi sie nagle BF. Do pewnego zdjecia wszystko trafione w punkt, od pewnego zdjecia wszystko przesuniete. W domu na tablicy to samo wyszlo, na 3 szklach AF, wiec wina lezy po stronie body. Dziwne, ze tak nagle sie pojawilo. Aparat jutro zostanie wysnaly do Warszawy, na regulacje. Mam nadzieje, ze po paru dniach na OIOM-ie, moja a300 wroci do pelni zdrowia. ;)

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

trochę to dziwne zwłaszcza że płytka z czujnikami AF-u jest dosyć stabilna

profile.country.pl_PL.title
Sqarpi
Początkujący

Tez sie zdziwilem, ale BF u mnie to fakt. Pakuje obiektyw i body i wysylam, zeby chlopaki w warszawie sie juz odpowienio tym zajeli. Moze przy okazji mi poczyszcza matowke. :D

3135-----
Początkujący

Sqarpi napisał(a):

Moze przy okazji mi poczyszcza matowke. :D



Witam.
Możesz być lekko zdziwiony.., po pierwszej naprawie BF w mojej A 200 pojawiły się właśnie jakieś syfki widoczne w wizjerze, i chyba FF, po drugiej wizycie w serwisie wrócił BF, za trzecim razem wysłałem aparat razem z obiektywem. Pyłkami w wizjerze się nie przejmowałem, ale to co było na matrycy :shock:

Mimo wszystko telefoniczny kontakt z serwisantem bardzo rzeczowy i przyjemny.

fotka nieba -automatycznie dopasowałem kolory w infan view - lepiej widać :smileyhappy:

profile.country.pl_PL.title
Sqarpi
Początkujący

Jak mi zostawia takie syfki na matrycy, to mniej przyjemnie bedzie im sie ze mna rozmawialo. Ja wysylam z obiektywem, wiec licze, ze wszystko ladnie zostanie zrobione.