anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Opis zdjęcia w exif'ie

profile.country.pl_PL.title
laszczor
Nowicjusz

Opis zdjęcia w exif'ie

Witam,
Jestem od niedawna posiadaczem a55 i pierwsze wrażenia są jak najbardziej pozytywne.
Spotkałem się jednak z małym problemem, rozwiązania którego nie znalazłem ani w instrukcji ani w necie. Chodzi o to, że aparat zapisując zdjęcia na kartę w jpg'u dodaje w exif'ie opis zdjęcia w postaci "SONY DSC". Czy można to gdzieś wyłączyć/zmienić w aparacie, czy też jedyną metodą jest wykasowanie ręczne w komputerze?

Z góry dzięki za wskazówki.
Pozdrawiam

7 ODPOW. 7
profile.country.pl_PL.title
majorglory
Poszukiwacz

Nie ma możliwości wyłączenia zapisywania danych exif przez aparat.

Gucio50
Początkujący

Jest skuteczny ale dość uciążliwy sposób na pozbycie się exif-a

Popatrz na zdjecia w mojej galerii,jak każesz zapisać otwarte zdjęcie to laduje ono na dysku pozbawione EXIF-a. Dla mnie to wada, ale Tobie moze się przydać.

profile.country.pl_PL.title
laszczor
Nowicjusz

Dzięki za info. Problem dotyczy w zasadzie tylko tej konkretnej informacji w Exifie. Skutkuje to tym, że wrzucając zdjęcia bezpośrednio z karty na portal ze zdjęciami (w moim przypadku to Microsoftowy Live) podczas ich przeglądania opis zdjęcia pojawia się na ekranie. Tak więc pozostaje mi albo zmiana opisów zdjęć albo ich ręczne kasowanie. Nie chciałbym kasować całego Exifa, bo jest tam wiele cennych informacji, ale konkretnie opis zdjęcia. Czy znacie może jakiś programik, który z Exifa może skasować tylko wybrane informacje i to jeszcze seryjnie a nie pojedyńczo?
Pzdr.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

laszczor napisał(a):

Dzięki za info. Problem dotyczy w zasadzie tylko tej konkretnej informacji w Exifie. Skutkuje to tym, że wrzucając zdjęcia bezpośrednio z karty na portal ze zdjęciami (w moim przypadku to Microsoftowy Live) podczas ich przeglądania opis zdjęcia pojawia się na ekranie. Tak więc pozostaje mi albo zmiana opisów zdjęć albo ich ręczne kasowanie. Nie chciałbym kasować całego Exifa, bo jest tam wiele cennych informacji, ale konkretnie opis zdjęcia. Czy znacie może jakiś programik, który z Exifa może skasować tylko wybrane informacje i to jeszcze seryjnie a nie pojedyńczo?
Pzdr.


EXIFer - mam, używam, polecam.
Masowo możesz zmieniać właśnie takie info.
Dla tych, którzy wywołują fotki w Lightroomie informuję, że tę informację można również zmieniać właśnie w tym sofcie :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

Eksplorator Windowsa (w moim przypadku Vista) daje taka możliwość i to masowo, wystarczy zaznaczyć wybrane zdjęcia i w dolnej tabeli zmienia sie pewne parametry m.in. opis, autora, tytuł itd.

Gucio50
Początkujący

tompac napisał(a):

Eksplorator Windowsa (w moim przypadku Vista) daje taka możliwość i to masowo, wystarczy zaznaczyć wybrane zdjęcia i w dolnej tabeli zmienia sie pewne parametry m.in. opis, autora, tytuł itd.




Windows 7 32bit i 64 bit, też. :smileythumbsup:

profile.country.pl_PL.title
laszczor
Nowicjusz

Dzięki. Faktycznie Eksploratorem mogę zdziałać to, o co mi chodziło... Najciemniej pod latarnią :thumbsup: