anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

pomoc w ustwieniach

krzyho4
Początkujący

pomoc w ustwieniach

witam wszystkich , i mam maly problem , trafila mi sie okazja robic fotki na 2 imprezkach , i troszke sie zawiodlem , ale do rzeczy fotki w kosciele , (ustawienia manualne , swiatlo zastane czas naswietlania ok:1/13 -1/20 , przyslona f-4,5-5,6 . iso 400- 800 ,pomiar ostrosci centralny ) nie bylo innej mozliwosci , na wyswietlaczu wyswietlalo w miare fajnie , ale po wrzucenu na kompa porazka szumy straszne , brak ostrosci przy zblizeniach lub wykadrowanu . a pytanie moje jest takie czy to wina w moich ustawieniach , czy cos nie tak z autofokusem ,dzieki za wszelkie porady. fotka przykladowa w galerii

44 ODPOW. 44
krzyho4
Początkujący

dzieki , ale zaczynam byc bezradny z tym wszystkim , moze ktos poda jakies minimum ktorego nie przekraczac by fotka wyszla w miare dobra i ostra , i co z swiatlem zastanym ? nie zawsze jest mozliwosc blyskania .

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Nie ma gotowej recepty na fotografowanie. Niestety zakup lustrzanki nie gwarantuje od razu sukcesu. Szczególnie, że porywasz się troszkę na zbyt wysoką górę - nie masz ani doświadczenia, ani potrzebnego do tego typu zdjęć wyposażenia.

Zauważ, że ludzie fotografujący zawodowo śluby, chrzty i inne uroczystości okolicznościowe nie oszczędzają na obiektywach jak i samych aparatach. Pewnych rzeczy nie przeskoczysz, niestety. :|

Oczywiście nie należy się zniechęcać, ale przemyśleć pewne sprawy np. trzymanie dwóch obiektywów o pokrywającym się zakresie zamiast np. zakupu jasnej 50-tki, choćby Minolty 50/1.7

krzyho4
Początkujący

ok lajam , jak sie pozbede 80/200 to doloze do 50 a narazie kit musi mi wystarczyc ,tylko ze ja sie na nic nie porywam ,nie chce gotowej recepty , bo takiej nie ma . ale czasem warto domowe albumy wzbogacic o fajne fotki i nie robione w trybie auto .a doswiatczenie ? , na czyms i kiedys trzeba by zdobyc .

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Poczekaj na 50/1.8 od Sony.

A Kit nie jest taki zły - zobacz choćby na zdjęciach jakie zrobiłem niedawno na ślubie przyjaciółki. Dane masz w exifie :)

A tak w ogóle to polecam poczytać książki o fotografii, blogi fotografów ślubnych, oglądać dużo zdjęć i.... wdrażać u siebie. ;)

oldguest
Początkujący

Lajam napisał(a):

Poczekaj na 50/1.8 od Sony.

A Kit nie jest taki zły - zobacz choćby na zdjęciach jakie zrobiłem niedawno na ślubie przyjaciółki. Dane masz w exifie :)

A tak w ogóle to polecam poczytać książki o fotografii, blogi fotografów ślubnych, oglądać dużo zdjęć i.... wdrażać u siebie. ;)



A możesz wystawić wersję dziewiczą tych fotek w pełnym wymiarze, nieobrobionych w PS?
Fotki robiłeś z rączki czy ze statywu?

krzyho4
Początkujący

ok wiec jak kit nie jest taki zly to dlaczego wychodza mi malo ostre zdiecia ,praktycznie wszystkim brakuje ostrosci,nawet tym robionym z lampa blyskowa ,( zobacz lysego w galerii ) pomijam kadrowanie (bo nie oto mi chodzi ),brak doswiadczenia ,lub inne sprawy techniczne .jezeli aparat daje znak ze ostrosc jest gotowa to powinno chyba tak byc , mam jeszcze gwarancje wiec nie wiem po czyjej stronie jest wiekszosc winy , 20 lat robilem fotki zenitem i takiego problemu nie mialem , co naj wyzej wychodzily nie doswietlone ,

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

krzyho4 napisał(a):

nawet tym robionym z lampa blyskowa ,( zobacz lysego w galerii )


że tak nie w temacie - robiłeś zdjęcia łysemu z lampą błyskową ? :o

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

kris napisał(a):

krzyho4 napisał(a):

nawet tym robionym z lampa blyskowa ,( zobacz lysego w galerii )


że tak nie w temacie - robiłeś zdjęcia łysemu z lampą błyskową ? :o




Dobre... znaczy ma gość kosmiczną lampę - ciekawe jaką ma liczbę przewodnia?
:c7

profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

Deviant napisał(a):

Dobre... znaczy ma gość kosmiczną lampę - ciekawe jaką ma liczbę przewodnia?
:c7


wszystkie elektrownie świata chyba takiej mocy nie mają :c7

Pozdrawia Starosta :grin:
krzyho4
Początkujący

czepiacie sie zle sformułowanego zdania , albo kadrowania .Nie nie robilem zdiecia lysemu lampa, ale przeciez tez wyszlo nie ostre ,a aparat sygnalizowal ze ostrosc jest ustawiona , wiec dlaczego tak jest ,czy w slabym swietle nie mozna zrobic ostrego zdiecia kitem , wiec co robia te w galeriach. a moze podal by ktos z okolic pomocna dlon i przetestowal przez chwile moj szprzecik, chetnie podjade w okolice krakowa lub katowic