anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pomoc w wyborze

gongunia
Początkujący

Pomoc w wyborze

Witam jestem amatorką, lubię robić zdjęcia chciałabym stać się posiadaczką lustrzanki cyfrowej i doskonalić swoją pasję. I tutaj proszę o pomoc.

Czy ktoś mógłby mi poradzić jaką lustrzankę powinnam wybrać oraz jakie objektywy ? Która będzie odpowiadała moim potrzebą?

tak więc co chciałabym fotografować : krajobrazy, zwierzęta, cykać ładne zdjęcia rodzinne także w pomieszczeniu. Móc pocykać zdjęcia gdy słonko już zaszło, lub przy słabszym świetle w pomieszczeniu. Zdjęcia w ruchu

Czego oczekuję- to tak po chłopsku bo nie wiem jak to opisać fachowo :)- cykanie fotek jedna za drugą Chciałabym też nie mieć problemu zrobić fotki w ruchu, oraz np w nocy.

No i to by było tyle. Domyślam sie ,że nie wiele wiem na ten temat lecz gdy już stanę się posiadaczką takiego sprzętu rozkinie go od początku do końca :)

Myślę,żę nie mam zbyt wygórowanych oczekiwań ma robić piękne zdjęcia,szybciej ,ostrzej niż zwykły aparat cyfrowy.

cena nie gra roli :) oczywiście cenię dobrą jakość a niską cenę

Pozdrawiam i dziękuję za rade!

24 ODPOW. 24
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

gongunia napisał(a):

witam to znów ja :) podbijam temat tym razem doradzcie mi proszę jaki obiektyw powinnam dokupić posiadam <18-55> i tak po chłopsku totalnie kiepski zoom, ten obiektyw moim zdaniej super do portretowych zdjęc, bądź w mieszkaniu... ale jak już pojechaliśmy do Zoo , lew siedział daleko ,zoom na maxa i..lipa, więc proszę o polecenie jakiegoś obiektywu który mocno przybliży to co daleko :) dziekuję :)


najlepszym rozwiązaniem, najczęściej wybieranym i najlepszym stosunkiem cena/jakość jest:
SONY 55-200mm
może być w pierwszej wersji, może być w drugiej wersji (dodano silnik SAM)
To jest świetne szkiełko, za dobrą cenę. Czasami nawet śmieszną.
Oczywiście, jeżeli tylko kogoś stać i ma taką potrzebę jak "jasny" teleobiektyw, to można kupić 70-200 2.8, ale tu cena idzie w tysiącach. Pytanie kto kupuje, jakie ma predyspozycje i budżet na ten cel :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
hovany
Poszukiwacz

Mam 55-200 i używam go. Jest dobrze. Wielu ma Sigmę 70-300 i raczej chwalą. Kwestia o czym marzysz i na co Cię stać. I ile chcesz dźwigać. ;)

Mnie zaś wyjątkowo brakuje czegoś poniżej 18 mm.

BZ
profile.country.pl_PL.title
podwys
Początkujący

Do tych dwóch szkieł, które zostały już wymienione można jeszcze dodać stare szkła minolty z fliną (70-210/4) na czele.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

podwys napisał(a):

Do tych dwóch szkieł, które zostały już wymienione można jeszcze dodać stare szkła minolty z fliną (70-210/4) na czele.


Przy czym trudno ją znaleźć w dobrym stanie. O dobrej cenie nie wspomnę :D
Oczywiście zgadzam się, że wszystkie 3 (55-200, 70-300, 70-210) są popularne. Niemniej jednak gdyby dziś był amatorem i miał wybrać - wybrałbym 55-200.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
Lars..
Początkujący

Zdecydowanie popieram kris'a - w chwili obecnej 55-200 jest najlepszym wyborem dla amatora. Jest wystarczająco dobry optycznie, wystarczająco szybko działa AF, jest mały, poręczny i ma rewelacyjną cenę na rynku wtórnym.