anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pomocy ! sss ciągle miga i zdjęcia za wysoko

profile.country.pl_PL.title
puq13-----
Początkujący

Pomocy ! sss ciągle miga i zdjęcia za wysoko

~Witam !

Mam problem, niedawno kupiłem alfe350 i ciągle miga znaczek od SSS.
Do tego nie wiadomo dlaczego każde zdjecie w obojetnym trubie i sposobie fotografowaniu jest sporo podniesione do góry.
Czy ktoś miał taki przypadek ?
Co radzicie ?

Pozdrawiam

25 ODPOW. 25
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Dobra Panowie, starczy tych podśmiechujek.
Kolega puq13, nie przeczytał pierwszego postu (swojego), zobaczył temat i... chciał pomóc przecież.
Przekonał się, że lenistwo (w czytaniu) nie popłaca, bo naraził się na śmieszność, ale już wystarczy.

Myślę, że jeszcze nie jeden raz skutecznie komuś pomoże.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
puq13-----
Początkujący

witam !

Nio to się popisałem, ale przynajmniej wesoło było.
Jakoś przez przypadek otworzyłem stary post i nowy w innym oknie, późno było, ja zmęczony , czytam ktoś ma problem jak ja kiedyś itd. wiec piszę i poszło.
Nio postaram się poprawić i więcej nie .......................
Starość nie radość niestety., oczy już nie te.

Pozdrawiam wszystkich !

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

puq13 napisał(a):

Nio to się popisałem, ale przynajmniej wesoło było.


no tak to prawda trochę nas rozbawiłeś ale spokojnie jest ok :smileythumbsup:
a tak z ciekawości to skąd taka ksywka czyżby coś wspólnego z mopsami?

profile.country.pl_PL.title
doslav.
Poszukiwacz

Wesoło to i owszem, ale też chęć pomocy się liczy :thumbsup:
Tym bardziej, że z sytuacji wynika, że sobie z problemem poradziłeś i wszystko działa jak należy...

Z tą starością to też bym nie przesadzał - tutejsza średnia wieku niejednego by zadziwiła ;)
Pozdrawiam i liczę, że jeszcze nie raz się pojawisz :thumbsup: :D

A może jakieś fotki?..

KartofeL-----
Początkujący

Witam. Mi cały czas miga stabilizacja nawet jak położę aparat na stole.
To normalne?
Bo się zastanawiam teraz po przeczytaniu tego wątku, czy to nie jakaś przypadłość.

Co prawda kadru nie podnosi, tylko troszkę powiększa (bo to chyba normalne jeśli wizjer kryje tylko 95% kadru), ale to miganie mnie zastanawia.

Tak poza tym, jak jest włączona stabilizacja to przy otwartej migawce jest słyszalny szum (prawdopodobnie silnik od stabilizacji).

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

znak stabilizacji miga ostrzegając o możliwości poruszenia kadru w przypadku czasów naświetlania dłuższych niż potrzebne minimum dla nie poruszonego kadru. czyli nawet jak położysz na stole a czas będzie za długi to sygnalizacja się włączy, natomiast jej poziom (te beleczki obok) będzie na najniższym poziomie.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

poza tym co napisał mat_czok dodam:

KartofeL napisał(a):

Tak poza tym, jak jest włączona stabilizacja to przy otwartej migawce jest słyszalny szum (prawdopodobnie silnik od stabilizacji).


jest to normalne zachowanie. Odgłos to pracująca stabilizacja.
Pamiętaj by zgodnie z instrukcją przy dłuższych czasach (np. 1sekunda) wyłączać stabilizację.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

to ja dodam że instrukcja mówi żeby wyłączyć stabilizację podczas korzystania ze statywu

KartofeL-----
Początkujący

Dzięki za odzew.
Tylko, kurcze, nie zawsze się pamięta żeby wyłączyć stabilizację, przy korzystaniu ze statywu.

Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

KartofeL napisał(a):

Dzięki za odzew.
Tylko nie zawsze się pamięta żeby wyłączyć stabilizację.
.


Można też odwrotnie. Czyli do normalnego użytkowania - w dobrych warunkach oświetleniowych mieć SSS wyłączone. A włączać, gdy robimy zdjęcia wieczorem, w pomieszczeniach, na koncertach itp.
Tak jak światła w samochodzie (jak nie było jeszcze obowiązku świecenia na co dzień): w dzień - gaszę, na wieczór i w gorszych warunkach - zapalam.

------------------------------
fotoamator