anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pomocy ! sss ciągle miga i zdjęcia za wysoko

profile.country.pl_PL.title
puq13-----
Początkujący

Pomocy ! sss ciągle miga i zdjęcia za wysoko

~Witam !

Mam problem, niedawno kupiłem alfe350 i ciągle miga znaczek od SSS.
Do tego nie wiadomo dlaczego każde zdjecie w obojetnym trubie i sposobie fotografowaniu jest sporo podniesione do góry.
Czy ktoś miał taki przypadek ?
Co radzicie ?

Pozdrawiam

25 ODPOW. 25
KartofeL-----
Początkujący

Zawsze to jakieś sensowne wyjście.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

KartofeL napisał(a):

Zawsze to jakieś sensowne wyjście.


ryzykowne ;)
trzeba sobie zdać sprawę jak często się fotografuje w sytuacjach kiedy SSS należy mieć wyłączony (statyw/długie czasy naświetlania). Jeśli takich sytuacji jest mało, to nie ma sensu mieć wył. stabilizację, bo możemy stracić cenne kadry ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Stabilizacja jest fajna, ale nie jest konieczna żeby zrobić dobre zdjęcie.
Nie gloryfikujmy aż tak bardzo tej funkcji, szczególnie, ze kiedy najbardziej jej potrzebujemy musi zajść również drugi warunek - fotografowany przedmiot nie powinien się poruszać, albo poruszać się na tyle wolno, że ustawiony czas pozwoli nam złapać ten przedmiot wyraźnie :)

profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

Stabilizacja to faktycznie się sprawdza przy nieruchomych obiektach w kiepskim świetle z niepewnej dłoni ;) Łapię się często, że nie wyłączyłem SSS kiedy trzeba ale robię ostatnio większości BULB więc bez stresu.

oldguest
Początkujący

Lajam napisał(a):

Stabilizacja jest fajna, ale nie jest konieczna żeby zrobić dobre zdjęcie.
Nie gloryfikujmy aż tak bardzo tej funkcji, szczególnie, ze kiedy najbardziej jej potrzebujemy musi zajść również drugi warunek - fotografowany przedmiot nie powinien się poruszać, albo poruszać się na tyle wolno, że ustawiony czas pozwoli nam złapać ten przedmiot wyraźnie :)



A co z panoramowaniem? Czy przy tego typu scenach stabilizacja coś daje?

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

franek4always napisał(a):


A co z panoramowaniem? Czy przy tego typu scenach stabilizacja coś daje?


Zdania sa podzielone. Pewne jest, że stabilizacja nie działa przy ruchu jednostajnym, reaguje tylko na przyspieszenia. Więc przy panoramowaniu nie powinna przeszkadzać, jednak pionowe drgania może niwelować. Jednak jak wyżej napisałem, nikt nie udowodnił, że jest inaczej, więc zdania są podzielone.

------------------------------
fotoamator