anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

pomocy...

profile.country.pl_PL.title
urszulaaa
Początkujący

pomocy...

Witam wszystkich forumowiczów!!! :c37
Od jakiegoś czasu " próbuje" stać się posiadaczem lustrzanki, ale im więcej gromadze informacji...tym mniej wiem na jaki model się zdecydować :c71 . Nie ułatwia mi decyzji również fakt, że SONY wypuszcza na rynek co chwile jakieś nowe modele. :c8 Dlatego postanowiłam zwrócic się o pomoc do profesjonalistów :). Wiem, wiem... tyle tutaj jest tematów, które mogą mi pomóc...ale tak jak już wspomniałam wcześniej..z nadmiaru wiedzy aż mnie rozbolała głowa. Dlatego proszę o "indywidualną" pomoc w wyborze lustrzanki cyfrowej.
Czego oczekuje ...:
Robie bardzo dużo zdjęć z zaskoczenia; fotografuje "obiekty" w ruchu ( miedzy innymi dzieci ), przy tym aparat również jest w ruchu. Mam duży kontakt z naturą, więc fotografowanie jej jest moją pasją. Ogólnie ... to chciałabym móc zastosować ten aparat do wszystkich rodzaji zdjęć ( portretowe, w ruchu, podróże, krajobrazy, natura, zbliżenia, itd. ). A co najważniejsze, aby zdjęcia były bardzo dobrej jakości. Wiem, że oczekuje rzeczy niemożliwej ( wszystko w jednym ), ale może " coś" dla mnie znajdziecie :? .
Nie zależy mi na funkcji filmowania ( od tego są kamery :) ).
Jestem początkująca jeżeli chodzi o lustrzanki, dlatego myśle, ze jakichś ekstra "bajerów" mogłabym przypadkiem nie wykorzystać. :)
Jeżeli chodzi o obiektyw, nie chcę bawić się w wymiany, dlatego stawiam na DT 18-200mm lub 18-250mm.
Bardzo prosze o pomoc :)
Z góry bardzo dziękuje za wszystkie rady!!!

29 ODPOW. 29
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

a450 to bardzo fajny aparat :D
jak rozumiem nie potrzebujesz funkcji LiveView (robienie zdjęć kadrując na ekranie LCD, a nie w wizjerze) ?

urszulaaa napisał(a):


Jeżeli chodzi o obiektyw, nie chcę bawić się w wymiany, dlatego stawiam na DT 18-200mm lub 18-250mm.


Uniwersalny zakres, ale jakość taka sobie, a przede wszystkim ciemne to szkiełko. W czym to przeszkadza ? W fotografowaniu w nieco ciemniejszych warunkach (zachmurzony dzień, że o pomieszczeniach nie wspomnę). Więc ten Twój motyw przewodni (ruch, dzieci itd) może być problemem.
Ja polecam takie rozwiązanie:
a450 + 18-250 lub 18-200 + 50mm 1.8 lub 35mm 1.8
Dlaczego ten dodatkowy obiektyw ? Będzie w sam raz na ciemne pomieszczenia. Dlatego, że jest szybszy i jaśniejszy (mniejsza wartość f, dzięki czemu wpada więcej światła na matrycę). Nie ma "zooma", bo to obiektyw stałoogniskowy, ale np. mama kuby (polecam jej album) fotografuje swojego Kubusia obiektywem 50mm 1.8 - efekty są kapitalne :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
j23znowunadaje
Początkujący

urszulaaa napisał(a):

Czego oczekuje ...:
Robie bardzo dużo zdjęć z zaskoczenia; fotografuje "obiekty" w ruchu ( miedzy innymi dzieci ), przy tym aparat również jest w ruchu. Mam duży kontakt z naturą, więc fotografowanie jej jest moją pasją. Ogólnie ... to chciałabym móc zastosować ten aparat do wszystkich rodzaji zdjęć ( portretowe, w ruchu, podróże, krajobrazy, natura, zbliżenia, itd. ). A co najważniejsze, aby zdjęcia były bardzo dobrej jakości. Wiem, że oczekuje rzeczy niemożliwej ( wszystko w jednym ), ale może " coś" dla mnie znajdziecie :? .
Nie zależy mi na funkcji filmowania ( od tego są kamery :) ).



To tylko CANON 50D, można go kupić teraz w na prawdę przyzwoitej cenie.

profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

j23znowunadaje napisał(a):


To tylko CANON 50D, można go kupić teraz w na prawdę przyzwoitej cenie.


Słowo "tylko" mi tu troszkę nie pasuje, ale mniejsza już o drobnostki.
Body 50d kosztuje coś około 3000zł, może 2900. A450 z kitem to wydatek rzędu 1500zł. Różnica w cenie to 1400zł. Za te piendządze można kupić np. 70-210/4 + 85/2,8 i mieć już troszkę kasy na 35/1,8. Nie dochodzisz do wniosku, że czasem lepiej kupić "gorsze" body, a lepszą optykę niż drogą puchę z kitem?

j23znowunadaje
Początkujący

kuraq napisał(a):

j23znowunadaje napisał(a):


To tylko CANON 50D, można go kupić teraz w na prawdę przyzwoitej cenie.


Słowo "tylko" mi tu troszkę nie pasuje, ale mniejsza już o drobnostki.
Body 50d kosztuje coś około 3000zł, może 2900. A450 z kitem to wydatek rzędu 1500zł. Różnica w cenie to 1400zł. Za te piendządze można kupić np. 70-210/4 + 85/2,8 i mieć już troszkę kasy na 35/1,8. Nie dochodzisz do wniosku, że czasem lepiej kupić "gorsze" body, a lepszą optykę niż drogą puchę z kitem?



Wg. mnie niekoniecznie - zdania są tu podzielone. Dobra puszka ma wg. mnie równie duży wpływ na zdjęcia jak i obiektyw, czy umiejętności fotografa. A przy okazji w Saturnie za 3 tys. zł można mieć 50D + obiektyw Canon EF 50mm f/1.8 II

luvr-----
Początkujący

uwaga http://www.forum.sony.pl/images/smilies/troll_.gif
dziewcze chce kupic puchę i 18-250 a ty wyskujesz ze stałką :c4

j23znowunadaje
Początkujący

luvr napisał(a):

uwaga http://www.forum.sony.pl/images/smilies/troll_.gif
dziewcze chce kupic puchę i 18-250 a ty wyskujesz ze stałką :c4



Masz jakiś problem z czytaniem ze zrozumieniem? Podałem tylko aktaulną cenę za jaką można kupić 50D. Widzisz gdzieś w moim poście że sugeruję jej ten obiektyw? Łatwo jest nazwać kogoś trolem, trudniej jest to udowdnić.

@urszulaaa - wydaje mi się że nie uzyskasz na tym forum oczekiwanej pomocy. Ilu ludzi tyle zdań. Sugeruję abyś się udała do jakiegoś sklepu oferującego sprzęt foto i jeśli trafisz na odpowiedzialnego sprzedawcę to ci właściwie doradzi. Plusem takiego rozwiązanie będzie to że będziesz mogła sobie sama "pomacać" puszkę i stwierdzić która ci najlepiej leży.

profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

Wiesz, że w zdecydowanej większości sprzedawcy w sklepach mają nikłe pojęcie o sprzęcie, który sprzedają?

profile.country.pl_PL.title
joo-----
Początkujący

witam , żeby nie było niedomówień to najpierw wybrałem aparat i kupiłem a potem dopiero znalazłem to forum

czytałem i porównywałem aparaty 2 tygodnie , budżet miałem 2500 zł, myślałem o Pentax k-x
i Olympusie 620 ,(o nikonach i Canonach nie myślałem bo jestem do nich uprzedzony , poza tym szukałem stabilizacji w korpusie i tanich szkieł) aż w końcu stanęło na :c56 500 tylko mi trochę nie leżał rozkładany wyświetlacz i wybrałem a450 + kit 18-55, jestem zadowolony , dałem 1500zł i mam jeszcze 1000 zł na dokupienie zabawek typu filtry obiektywy i lampa,torba

mam dzieci i faktycznie jak na razie robię im najwięcej zdjęć ,
może troszkę komuś tego rozkładanego monitora brakować bo zdaża sie że robię zdjęcia z dywanu,
choć z drugiej strony jak mam robić zdjęcia przez live viu to mnie kręci i już sie wole położyć na podłodze

moim zdaniem każdym aparatem można zrobić dobre zdjęcia , ale chodzi jeszcze o komfort w ich wykonywaniu ,a tu akurat Sony jest ok , bardzo intuicyjna obsługa , aparat mam 2 tygodnie a mam wrażenie jakbym sie z nim urodził,

dziś chyba zrobię pierwsze zdjęcia na zewnątrz, ładna pogoda

profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

To fajnie, że jesteś zadowolony :c20
Przy foceniu dzieci lv może Ci troszkę brakować. Zaś za te 1000zł polecam Ci kupić Sony 35/1,8 SAM, bardzo fajne szkło do focenia w pomieszczeniach.