anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

pomocy...

profile.country.pl_PL.title
urszulaaa
Początkujący

pomocy...

Witam wszystkich forumowiczów!!! :c37
Od jakiegoś czasu " próbuje" stać się posiadaczem lustrzanki, ale im więcej gromadze informacji...tym mniej wiem na jaki model się zdecydować :c71 . Nie ułatwia mi decyzji również fakt, że SONY wypuszcza na rynek co chwile jakieś nowe modele. :c8 Dlatego postanowiłam zwrócic się o pomoc do profesjonalistów :). Wiem, wiem... tyle tutaj jest tematów, które mogą mi pomóc...ale tak jak już wspomniałam wcześniej..z nadmiaru wiedzy aż mnie rozbolała głowa. Dlatego proszę o "indywidualną" pomoc w wyborze lustrzanki cyfrowej.
Czego oczekuje ...:
Robie bardzo dużo zdjęć z zaskoczenia; fotografuje "obiekty" w ruchu ( miedzy innymi dzieci ), przy tym aparat również jest w ruchu. Mam duży kontakt z naturą, więc fotografowanie jej jest moją pasją. Ogólnie ... to chciałabym móc zastosować ten aparat do wszystkich rodzaji zdjęć ( portretowe, w ruchu, podróże, krajobrazy, natura, zbliżenia, itd. ). A co najważniejsze, aby zdjęcia były bardzo dobrej jakości. Wiem, że oczekuje rzeczy niemożliwej ( wszystko w jednym ), ale może " coś" dla mnie znajdziecie :? .
Nie zależy mi na funkcji filmowania ( od tego są kamery :) ).
Jestem początkująca jeżeli chodzi o lustrzanki, dlatego myśle, ze jakichś ekstra "bajerów" mogłabym przypadkiem nie wykorzystać. :)
Jeżeli chodzi o obiektyw, nie chcę bawić się w wymiany, dlatego stawiam na DT 18-200mm lub 18-250mm.
Bardzo prosze o pomoc :)
Z góry bardzo dziękuje za wszystkie rady!!!

29 ODPOW. 29
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

joo napisał(a):

tu akurat Sony jest ok , bardzo intuicyjna obsługa , aparat mam 2 tygodnie a mam wrażenie jakbym sie z nim urodził,


Gratuluję zatem udanego zakupu. Niech Ci służy jak najlepiej. Myślę, że pochwalisz się też swoimi pracami w naszej (swojej) galerii?

joo napisał(a):

mam jeszcze 1000 zł na dokupienie zabawek typu filtry obiektywy i lampa,torba

Torba jakaś na pewno się przyda. Z obiektywami za bardzo nie poszalejesz z tą kwotą, choć jak miałeś zenita i zostały Ci jakieś obiektywy, to po dokupieniu przejściówki (ok 30-40zł) możesz ich używać - ostrząc manualnie oczywiście (i parametry naświetlania też trzeba wtedy ręcznie). Z filtrów może się przydać filtr polaryzacyjny kołowy ew.szary połówkowy i szary pełny (choć tych jet też kilka).
Ale o tym wszystkim, juz było na tym forum - wystarczy poszukać ;)

Udanych zdjęć! :smileythumbsup:

------------------------------
fotoamator
TMiN-----
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

Z obiektywami za bardzo nie poszalejesz z tą kwotą, choć jak miałeś zenita i zostały Ci jakieś obiektywy, to po dokupieniu przejściówki (ok 30-40zł) możesz ich używać - ostrząc manualnie oczywiście (i parametry naświetlania też trzeba wtedy ręcznie).



ew przejściówka z elektroniką, (ok 100zł) nie byłem do niej początkowo dobrze nastawiony ale nabyłem i wiem że to się opłaciło. Jedynie wypisuje bzdury w w exifach ale z ostrzeniem faktycznie to działa. Testuję głównie z jupiterem 37a

Poniżej dla przykładu zrobiony dosłownie przed chwilą - "Akt kuchenny " :smileyhappy:

Ogniskowa 135 , F/4 reszta w exifie prawdę mówi

jedwab-----
Początkujący

.

profile.country.pl_PL.title
joo-----
Początkujący

dla mnie live wiu , może nie być,w ogóle nie brałem tej opcji pod uwagę jako atutu aparatu, i tak nie poszalejesz z dynamicznymi scenami, szybkość ostrzenia w live wiu jest tragiczna , po prostu nie zdążysz będą ci chwile uciekały, i myśle że kup sobie najpierw kita 18-55 a potem sama sobie odpowiesz co potrzebujesz, a jak chcesz coś dołożyć do rat w sklepie to polecam lampę

Tadeusz pisze.:Z obiektywami za bardzo nie poszalejesz z tą kwotą, choć jak miałeś zenita i zostały Ci jakieś obiektywy, to po dokupieniu przejściówki (ok 30-40zł) możesz ich używać - ostrząc manualnie oczywiście (i parametry naświetlania też trzeba wtedy ręcznie). Z filtrów może się przydać filtr polaryzacyjny kołowy ew.szary połówkowy i szary pełny



kurcze obiektywy z Zenita sprzedałem razem z body miałem stałki 18/58/200/konwerter 2x/
ale nie żałuje , odbuduje sobie cały system od nowa , mam juz , uv, polarized,połówkowy szary, idzie lampa i Maf 28-100(czytaj 42-150)

a co do galerii to utwoże wkrótce ale niestety wiekszość zdjęć bedzie z kompaktów

profile.country.en_GB.title
Michal.
Poszukiwacz

joo napisał(a):

Maf 28-100(czytaj 42-150)


28-100 to zawsze będzie 28-100 ;) TYLKO kąty widzenia będą odpowiadać przelicznikowi, polecam temat "o ogniskowej i cropie" w Luźnych jeśli dobrze pamiętam ;)

profile.country.pl_PL.title
urszulaaa
Początkujący

Witam ponownie.
Dziękuje za opinie - nie wszystkie dotyczyły mojego zapytania..no ale jakiś odzew był :)

kris - bardzo dziękuje za wypowiedź. Jednak trochę mi " namieszała"... Mianowicie, byłam pewna co do obiektywu ( DT 18-200mm lub 18-250mm ). Jednak rację musze przyznać Tobie. Powiem szczerze, nie zastanawiałam się co do jakości zdjęć uzyskanych przy tak dużym zakresie. Coś za coś. Jednak, po przeanalizowaniu wolę bawić się w wymianę jak zrezygnować z jakości :) - więc chyba nie ma sensu inwestowania w DT 18-200mm.
Czy 50mm 1.8 lub 35mm 1.8 może być podstawowym obiektywem ( uniwersalnym ) czy w zamian za 18-200mm szukać innego szkła?

jeżeli chodzi o a450...to nie wiem czy warto rezygnować z LiveView. Myślę, że teraz to podstawa w aparatach, a nie chcę za rok czy dwa znowu stać przed problemem, czy zmieniać " puszeczke ". Skoro teraz mam wydać pieniądze ( prawdopodobnie kupie na raty ) to wole dołożyć kilka zł więcej i mieć tą swiadomość, że posłuży mi ładnych pare lat.
Ale jaki korpus tutaj wybrać, aby za jakiś czas nie żałować decyzji?
Czy warto kupować " puchę " z kitem?

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

joo napisał(a):

mam juz , uv

Ten, to Ci potrzebny nie bedzie...

joo napisał(a):

szybkość ostrzenia w live wiu jest tragiczna

W :c56 właściwie nie ustępuje szybkości ostrzenia "z wizjera"

urszulaaa napisał(a):

nie wiem czy warto rezygnować z LiveView. Myślę, że teraz to podstawa w aparatach

Podstawa? Raczej nie. Ale bardzo przydatne w pewnych sytuacjach: gdy jest odchylany ekran a trzeba fotografować w tłumie z nad głowy, lub bardzo nisko, a błoto nie skłania do polożenia się, oraz Check LV dla dokładnego ustawienia ostrości, np. fotografując ze statywu, czy obiektywem manualnym, a ostrzenie przez wizjer jest niewystarczające.

------------------------------
fotoamator
profile.country.en_PL.title
zlybanan
Początkujący

urszulaaa napisał(a):


Nie zależy mi na funkcji filmowania ( od tego są kamery :) ).



zdziwiłabyś się :)
http://vimeo.com/groups/alpha/videos/14826647
ten filmik idealnie pasuje mi pod opis Twoich zainteresowań :smileythumbsup:

w dynamicznych ujęciach - sport, zwierzęta, dzieci i inne szybko poruszające obiekty
znacznie lepiej sprawdzi się A55 ze śledzącym AFem i ultra szybką serią
swoje zalety ma też duży elektroniczny wizjer i celowałbym własnie w ten model jeśli lubisz makro

ten kit jest bardzo przyjemny aczkolwiek docelowo pomyśl o SAL16-105 lub CZ16-80
do tego później coś dłuższego

pozdrowienia :c37

profile.country.pl_PL.title
joo-----
Początkujący

Tadeusz napisał(a):


joo napisał(a):

szybkość ostrzenia w live wiu jest tragiczna

W :c56 właściwie nie ustępuje szybkości ostrzenia "z wizjera"



no nie wiem :smileyrolleyes: u mnie obraz znika na dobrą sekundę ,

TMiN-----
Początkujący

joo napisał(a):


no nie wiem :rolling_eyes: u mnie obraz znika na dobrą sekundę ,



ale dodaj że tylko przy AF w trybie detekcji fazy i z podniesionym lustrem ...w każdym innym przypadku nie ma takiej sytuacji o jakiej piszesz... i to też nie trwa aż sekundę