anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

pomocy...

profile.country.pl_PL.title
urszulaaa
Początkujący

pomocy...

Witam wszystkich forumowiczów!!! :c37
Od jakiegoś czasu " próbuje" stać się posiadaczem lustrzanki, ale im więcej gromadze informacji...tym mniej wiem na jaki model się zdecydować :c71 . Nie ułatwia mi decyzji również fakt, że SONY wypuszcza na rynek co chwile jakieś nowe modele. :c8 Dlatego postanowiłam zwrócic się o pomoc do profesjonalistów :). Wiem, wiem... tyle tutaj jest tematów, które mogą mi pomóc...ale tak jak już wspomniałam wcześniej..z nadmiaru wiedzy aż mnie rozbolała głowa. Dlatego proszę o "indywidualną" pomoc w wyborze lustrzanki cyfrowej.
Czego oczekuje ...:
Robie bardzo dużo zdjęć z zaskoczenia; fotografuje "obiekty" w ruchu ( miedzy innymi dzieci ), przy tym aparat również jest w ruchu. Mam duży kontakt z naturą, więc fotografowanie jej jest moją pasją. Ogólnie ... to chciałabym móc zastosować ten aparat do wszystkich rodzaji zdjęć ( portretowe, w ruchu, podróże, krajobrazy, natura, zbliżenia, itd. ). A co najważniejsze, aby zdjęcia były bardzo dobrej jakości. Wiem, że oczekuje rzeczy niemożliwej ( wszystko w jednym ), ale może " coś" dla mnie znajdziecie :? .
Nie zależy mi na funkcji filmowania ( od tego są kamery :) ).
Jestem początkująca jeżeli chodzi o lustrzanki, dlatego myśle, ze jakichś ekstra "bajerów" mogłabym przypadkiem nie wykorzystać. :)
Jeżeli chodzi o obiektyw, nie chcę bawić się w wymiany, dlatego stawiam na DT 18-200mm lub 18-250mm.
Bardzo prosze o pomoc :)
Z góry bardzo dziękuje za wszystkie rady!!!

29 ODPOW. 29
profile.country.pl_PL.title
joo-----
Początkujący

sory że śmiecę w temacie ale u mnie w 450 nie jestem w stanie przełączać systemu Af , albo nie potrafię :smileyredface: , może w wyższych modelach

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

joo napisał(a):

Tadeusz napisał(a):


joo napisał(a):

szybkość ostrzenia w live wiu jest tragiczna

W :c56 właściwie nie ustępuje szybkości ostrzenia "z wizjera"



no nie wiem :rolling_eyes: u mnie obraz znika na dobrą sekundę ,


Ale masz, o ile wiem - A450, prawda?
A ja pisałem o "normalnym" LV - takim jak w A3xx, A5xx, a nie o Check LV - jedynym LV dostepnym w A450. Bo to służy właściwie tylko do ręcznego ustawiania ostrości.

------------------------------
fotoamator
TMiN-----
Początkujący

i tego nie zrobisz . teraz dojrzałem dopiero że masz 450 w podpisie.

profile.country.PL.title
Rodzyn104
Nowicjusz

no właśnie, Twój aparat ma live view i wizjer z tej samej matrycy a a3xxi a5xx mają osobne matryce na lv i wizjer(czy jakoś tak)U mnie w a330 lv chodzi szybko(żałuję że nie ma mf check lv no ale cóż jak kupowałem lustro nawet nie wiedziałem że istnieje parę rzeczy których teraz by mi się przydały)Mi się lv przydaje więc gdybym był na twoim miejscu urszulaaa kupiłbym a550, no a jak bym miał jeszcze duże dochody to bym brał a580.Co do obiektywów to koledzy się wcześniej wypowiedzieli.

profile.country.pl_PL.title
Polosob
Początkujący

Czołem.
Check LV - to super sprawa. Podczas nocnych na statywie, baaardzo przydatny. A co do stałki 30 lub 50 mm, będzie to moje następne szkło (raczej 50/1,4), często potrzebna jest duża światłosiła, której w tanich zoomach po prostu nie ma.

Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
urszulaaa
Początkujący

:c37
po " przestudiowaniu " forum, różnych książek dotyczących fotografii, przeanalizowaniu wielu opinii użytkowaników lustrzanek ( m.in. Waszych ), po wielu miesiącach szukania - zadecydowałam.... przed swiętami zakupiłam :c56 580. Jest to moja pierwsza przygoda z lustrzanką, wiec na razie jestem na etapie zapoznawania sie z jej możliwosciami, chociaz nie ukrywam - jestem bardzo zadowolona z tej decyzji :D .
Małe sprostowania jezeli chodzi o LiveView - dotychczas pracowałam na " cyfrówce " i nie skojarzyłam nazwy LV, a przeciez w tych aparatach to standard - nie myślałam, że lustra ( starsze ) nie mają tej opcji :smileyredface:
Obiektyw! Dokupiłam DT 55-200mm ( w zestawie z lustrzanką był DT 18-55mm ) + 35mm 1.8.
Jak na razie próbuje dojść do wprawy przy robieniu zdjęć dzieciom ( obiektywem 35mm 1.8 ) w pomieszeniu. Staram się jak najmniej używać lampy, więc zdjęcia wychodzą za ciemne ( przy ustawieniu krótkiej migawki ). Z kolei podnasząc ISO zaczynają się szumy... mam bardzo ruchliwe latorośle, wiec nie jest łatwo :c8
Badzo dziękuje za podpowiedzi!!!
Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Rodzyn104
Nowicjusz

Ale lepiej mieć ciut zaszumione zdjęcie(co i tak w a580 jest trudno uzyskać bo ma bardzo dobrą migawkę i odszumianie) niż poruszone.
EDIT: Matrycę oczywiście /pomyliło mi się/ale matrycę miałem na myśli także przepraszam :c46

oldguest
Początkujący

Rodzyn104 napisał(a):

Ale lepiej mieć ciut zaszumione zdjęcie(co i tak w a580 jest trudno uzyskać bo ma bardzo dobrą migawkę...



:c18 Hmm, ale co ma migawka do szumów na fotce?

profile.country.pl_PL.title
tenzer
Poszukiwacz

franek4always napisał(a):



:c18 Hmm, ale co ma migawka do szumów na fotce?


Rodzyn104 napisał(a):

Ale lepiej mieć ciut zaszumione zdjęcie(co i tak w a580 jest trudno uzyskać bo ma bardzo dobrą matrycę i odszumianie) niż poruszone.


już wiesz co ;)

profile.country.pl_PL.title
EDO-----
Poszukiwacz

Witam :c37
Ja zakupiłem :c56 580 wczoraj.
Dotychczas byłem użytkownikiem Minolty Z2.
Pewnie będzie dużo spraw do obgadania w tym temacie.