Podziel się wrażeniami!
Miło mi poinformować oficjalnie o dzisiejszej premierze - trzech nowych korpusów DSLR SONY
Poniżej informacja prasowa oraz zdjęcia http://img33.imageshack.us/img33/4197/salpha1297027.gif850
Nowy model DSLR-A850 z matrycą o rozdzielczości 24,6 megapiksela i profesjonalnym zestawem funkcji
- Pełnoklatkowa, wykonana w technologii CMOS matryca Exmor™ o efektywnej rozdzielczości 24,6 megapiksela oraz dwa procesory BIONZ™ zapewniające niezwykle szczegółowy obraz i niski poziom szumów przy wysokiej czułości (do ISO 6400) (w przypadku rozszerzonego zakresu ISO)
- Jasny, obejmujący 98% kadru wizjer z pryzmatem pentagonalnym ze szkła optycznego
- Stabilizator obrazu SteadyShot INSIDE™ umożliwiający kompensację drgań i wydłużenie czasu migawki nawet o 4 stopnie EV niezależnie od zastosowanego obiektywu
- 3-calowy wyświetlacz LCD Xtra Fine o dużej rozdzielczości (921 tys. punktów)
- Szybki, bardzo precyzyjny, 9-punktowy system automatycznego ustawiania ostrości z 10 punktami wspomagającymi
Nowa cyfrowa lustrzanka A850 firmy Sony oferuje wymagającym miłośnikom fotografii nowe, kreatywne możliwości pełnoklatkowego przetwarzania obrazu.
Solidna budowa urządzenia gwarantuje profesjonalną obsługę i niezawodne działanie.Model A850 wyposażono w matrycę o rozdzielczości 24,6 megapiksela i praktycznie wszystkie funkcje popularnej lustrzanki cyfrowej A900, która pojawiła się na rynku w zeszłym roku. Oba modele pozwalają w pełni wykorzystać możliwości obiektywów α, w tym świetną, pełnoklatkową optykę firmy Carl Zeiss oraz pięć wysokiej jakości obiektywów Sony klasy G.
Sercem lustrzanki cyfrowej A850 jest pełnoklatkowa, wykonana w technologii CMOS matryca Exmor™ o efektywnej rozdzielczości 24,6 megapiksela. Pozwala ona uzyskać czyste, wyraźne i szczegółowe zdjęcia oraz żywe kolory i naturalne tekstury.
Pełnoklatkowa matryca rejestruje obraz w wysokiej rozdzielczości, którego czystość jest optymalizowana w dwuetapowym procesie redukcji szumów na poziomie sygnału analogowego i cyfrowego. Zakłócenia są redukowane najpierw podczas konwersji światła na sygnały elektroniczne przez pełnoklatkową matrycę. Następnie dwa procesory obrazu BIONZ™ przetwarzają duże ilości danych cyfrowych i precyzyjnie redukują przy tym 2 szumy. Umożliwia to uzyskanie wyjątkowej ostrości i minimalnego poziomu zakłóceń. To połączenie wysokiej rozdzielczości wbudowanej matrycy i zaawansowanych technik kontroli szumów zapewnia najwyższą jakość obrazu nawet w przypadku ustawienia maksymalnej czułości ISO 6400 (przy rozszerzonym zakresie ISO).
Lustrzankę wyposażono w wizjer z pryzmatem pentagonalnym ze szkła optycznego, który obejmuje 98% kadru i umożliwia precyzyjne komponowanie każdego zdjęcia. Zapewnia on niezwykle jasny obraz o minimalnym poziomie zniekształceń.
Wymagający miłośnicy fotografii docenią też szybki, precyzyjny system automatycznego ustawiania ostrości. Oferuje on dużą swobodę kadrowania, ułatwiając osiągnięcie optymalnej ostrości przy fotografowaniu poruszających się obiektów. Precyzyjny, 9-punktowy system automatycznego ustawiania ostrości jest uzupełniany przez 10 punktów wspomagających. Dzięki temu urządzenie lepiej wykrywa obiekty i przypadki nieoptymalnej ostrości, co ułatwia jej regulację. Specjalny czujnik typu F2,8 umożliwia natomiast dokładniejsze działanie automatycznego systemu ustawiania ostrości przy szeroko otwartej przysłonie.
Zdjęcia można przeglądać na dużym, 3-calowym wyświetlaczu LCD Xtra Fine o wysokim kontraście. Zapewnia on dużą rozdzielczość (921 tys. punktów), umożliwiającą dokładną ocenę zdjęć — nawet w plenerze, w jaskrawym świetle.
Funkcja zaawansowanego podglądu (Inteligent Preview) oferuje użytkownikom większą kontrolę, prezentując ustawienia naświetlenia, balansu bieli i optymalizacji zakresu dynamiki obrazu (DRO) przed wykonaniem zdjęcia. Okazuje się ona bezcenna przy komponowaniu złożonych scen, oświetlonych wieloma źródłami światła o różnej temperaturze barwowej.
Naciśnięcie przycisku funkcyjnego Fn przełącza wyświetlanie w tryb szybkiej nawigacji, co pozwala jedną ręką wygodnie ustawiać najważniejsze parametry zdjęć. W górnej części obudowy urządzenia znajduje się dodatkowy podświetlany panel LCD, który prezentuje najważniejsze ustawienia, nawet gdy główny wyświetlacz LCD jest wyłączony.
Tak jak wszystkie pozostałe cyfrowe lustrzanki firmy Sony, również model A850 wyposażono w stabilizator obrazu SteadyShot INSIDE™. Ten wbudowany system stabilizacji zapewnia kompensację drgań i wydłużenie czasu migawki o maksymalnie 4 stopnie dla wszystkich zgodnych obiektywów, otwierając przed użytkownikami jeszcze większe możliwości przy fotografowaniu bez statywu.
Szkielet modelu A850 wykonano z aluminium o dużej wytrzymałości, a korpus ze stopów magnezu. Gumowe uszczelki chronią wizjer, gniazda na karty pamięci, przyciski kontrolne i inne kluczowe części aparatu przed kurzem i wilgocią. Podwójny system chroniący powierzchnię pełnoklatkowej matrycy przed kurzem utrudnia natomiast wnikanie zanieczyszczeń w korpus lustrzanki podczas zmiany obiektywu.
Zestaw obejmuje akumulator InfoLITHIUM™ o dużej pojemności (NP-FM500H), który po naładowaniu zapewnia zasilanie wystarczające na wykonanie do 880 zdjęć. Poziom akumulatora można monitorować z dokładnością do 1%, co eliminuje niepewność związaną z pozostałym czasem pracy urządzenia.
Aparat można podłączyć do telewizora BRAVIA™ lub dowolnego telewizora z funkcją HD (wymaga opcjonalnego przewodu HDMI) i oglądać zdjęcia na dużym ekranie. W modelach telewizorów BRAVIA™ z funkcją PhotoTV HD jakość wyświetlanych zdjęć jest optymalizowana, aby obraz był realistyczny. Wyświetlanie zdjęć na ekranie można kontrolować za pomocą opcjonalnego pilota (RMT-DSLR1).
Lustrzanka cyfrowa A850 z matrycą pełnoklatkową będzie dostępna od września
natomiast obiektyw 28-75 od listopada br.
dodatkowe informacje na stronie sony.pl
Luuzik
Mój post nie miał być jakimś bezpośrednim odnośnikiem do Twojej wypowiedzi - tak ogólnie naszła mnie chęć pochwalenia się że zauważyłem że po cenie referencyjnej nikt nie sprzedaje
Także żeby był porządek, Sony musi zrobić: A850: jej cena referencyjna minus ~2500zł (proporcjonalnie jak z A900) = wszyscy klienci szczęśliwi
I tego sobie i Wam życzę:)
Tak, w pierwszym okresie po wejściu na rynek mofelu 850 model 900 będzie tańszy. Nie wiem jak długo, ale sądzę , że przez kilka miesięcy ceny 850 nie będą odbiegać od referencyjnej ceny podanej teraz przez Sony. Model zaś 900 można nabyć za 7000Pln.
Jan
Aparat A850 niewiele rozni sie od A900. Zgodnie z pozycjonowaniem modeli po numerach, powinien byc ten aparat tanszy od A900. Zaskakuja mnie informacje, ze ma byc A850 (przynajmniej w poczatkowym okresie) drozsza od A900... badz Sony podniesie sztucznie cene A900. Pozyjemy - zobaczymy.
Co do aparatu - roznice miedzy A900, a A850 sa niewielkie i jesli nowy aparat bedzie tanszy niz topowy, to bede dziwil sie osobom, ktore kupia sobie A900.
Na co liczylem po nowym modelu Sony:
1. zdecydowanie nizsza cena niz A900, a takze pelna klatka, badz zblizona cena, ale:
2. nagrywanie filmow HD (mi osobiscie, by sie to przydalo),
3. mniejsze "szumy".
Mysle, ze za 5k, to pojde i kupie A850 w takiej konfiguracji, w jakiej jest obecnie. Gdyby mial ten aparat nagrywanie filmow HD - 7k by byla w moim mniemaniu rozsadna cena. Za 9k, gdyby aparat spelnial wszystkie 3 warunki.
janvideo24 napisał(a):
Model zaś 900 można nabyć za 7000Pln
buzz napisał(a):
Mysle, ze za 5k, to pojde i kupie A850 w takiej konfiguracji, w jakiej jest obecnie. Gdyby mial ten aparat nagrywanie filmow HD - 7k by byla w moim mniemaniu rozsadna cena.
Azazel napisał(a):
A z tymi filmami w ogóle chyba będzie ciężko, bo o ile wiem, najszybszy (vide: najlepszy) LV u Sonego, przez wykorzystanie drugiej ku temu dedykowanej matrycy, okupiony jest nie możnością "kręcenia filmów" tak jak robi to konkurencja właśnie w oparciu o LV.
Co do ceny a900 to jest w sklepie za 7700 i nawet ja trzymalem. W media chodzi juz po 8200.
Na allegro A900 body jest za 6900 zl... za 6500 proponowal mi sprzedawca "po cichu" w sklepie firmowym Sony. Zatem mozna kupic.
Filmy w lustrznkach - oczywiscie zgodze sie, ze to nie jest niezbedna rzecz. Konkurencja juz to ma i apetyt rosnie w miare jedzenia. Okazyjnie by mi sie to przydalo... zyc bez tego mozna i jeszcze rok temu nikt by nie pomyslal, ze cos takiego jest mozliwe/potrzebne.
Ja sie ciesze, ze Sony "cos" nowego pokazuje. To dobrze.
Czy idzie to w dobrym kierunku? Nastepcy A300/350 sa bardziej podobni do "idiot camera" (mysle o A330/380). Trzymalem te zabawke w dloniach i wiem, ze tego bym nie kupil.
A850 i A500 - nie mam jeszcze wyrobionego do konca zdania. Pojawia sie one w Sony - wtedy wypozycze i sie pobawie.
kris napisał(a):
zapoznaj się z nowościami tj. z możliwościami A500/550.
W trybie Manual Focus Check Live View, używają normalnej matrycy
A ktoś wie którego dokładnie września będzie można nabyć 850?