anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

PROBLEM Z APLIKACJĄ REMOTE

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
zubek59
Poszukiwacz

PROBLEM Z APLIKACJĄ REMOTE

Witam serdecznie.

Zmieniłem ostatnio telefon, dziś próbowałem się połączyć z aparatem za pomocą punktu dostępu WiFi. Niestety aplikacja remote nie widzi aparatu i nie mogę go sparować z laptopem. Zrobiłem wszystko według instrukcji. 

Próbowałem odświeżać ale to nie pomaga. 

Pozdrawiam.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
zubek59
Poszukiwacz

Udało się rozwiązać problem. Dzwoniłem na infolinie Sony, Pani podała mi numer do ProClub Polska Serwis, niestety powiedzieli, że nie zajmują się aplikacjami. Zadzwoniłem znowu do Sony i powiedzieli, że mam skontaktować się z Samsungiem. Samsung oczywiście powiedział, że jest to wina aplikacji Sony :slight_smile: W końcu sam pokombinowałem i znalazłem rozwiązanie. 

Trzeba wejść w ustawienia, router Wi-Fi -> Konfiguruj -> Zaawansowane -> i teraz włączyć obsługę standardu Wi-Fi 6 (była wyłączona) oraz wyłączyć tryb oszczędzania energii (był włączony). 

Tyle :slight_smile:

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Dzień dobry, zubek59,

czy kontaktowałeś się już w tej sprawie z Sony Support? Można to zrobić telefonicznie lub poprzez formularz, dane kontaktowe tutaj: 
tel. +48 223060694
https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email
Pozdrawiam,  Agnieszka_J

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć, czy problem jest z telefonem, czy z laptopem? Raz piszesz o jednym, a raz o drugim. Napisz proszę z jakim aparatem próbujesz się połączyć. Upewnij czy tryb samolotowy w aparacie jest wyłączony oraz włącz BT i Wi-Fi po stronie telefonu.

profile.country.PL.title
zubek59
Poszukiwacz

Sony A7R4. Nie mam pojęcia czy problem jest po stronie laptopa czy telefonu. Na razie łącze się za pomocą kabla USB. Niestety bezprzewodowo nie da się połączyć :slight_smile: Tryb samolotowy wyłączony w telefonie :slight_smile:

profile.country.PL.title
zubek59
Poszukiwacz

Udało się rozwiązać problem. Dzwoniłem na infolinie Sony, Pani podała mi numer do ProClub Polska Serwis, niestety powiedzieli, że nie zajmują się aplikacjami. Zadzwoniłem znowu do Sony i powiedzieli, że mam skontaktować się z Samsungiem. Samsung oczywiście powiedział, że jest to wina aplikacji Sony :slight_smile: W końcu sam pokombinowałem i znalazłem rozwiązanie. 

Trzeba wejść w ustawienia, router Wi-Fi -> Konfiguruj -> Zaawansowane -> i teraz włączyć obsługę standardu Wi-Fi 6 (była wyłączona) oraz wyłączyć tryb oszczędzania energii (był włączony). 

Tyle :slight_smile:

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Dzięki, że podzieliłeś się rozwiązaniem.
profile.country.PL.title
zubek59
Poszukiwacz

Niestety problem wrócił. Aplikacja remote pokazuje komunikat: Aparat nie podłączony. Sprawdź połączenie USB lub sieciowe.