anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z edycja filmow w PlayMemories Home (Sony a6300)

profile.country.PL.title
Mistrz
Poszukiwacz

Problem z edycja filmow w PlayMemories Home (Sony a6300)

Witam

jestem szczęsliwym posiadaczem Sony a6300 i postanowiłem sprawdzić jak wyglada film w zwolnionym tempie.

Nagrałem film, nastepnie uruchomiłem program PlayMemories Home dokonałem obróbki i na końcu chciałem zapisać film i wyskoczył bład "Nie można zapisać filmu wideo". Przy próbie zapisu jakiegokolwiek filmu (nawet nie obrobionego) wyskakuje taki sam komunikat. Zakładam, że brakuje mi jakiegoś kodeka....

 

dane testowego filmu (w aparacie ustawiłem XAVC S HD, 100p 100M)

Kodek: H264 - MPEG-4 AVC (part 10) (avc1)

Rozdzielczość obrazu: 1920x1080

Liczba klatek/s: 100

 

Czemu po zainstalowaniu aplikacji Sony PlayMemories Home nie jest dogrywany kodek który umozliwia zapis/konwersje pliku?

Co mam dograć do systemu (Windows 10) żebym mógł w pelni korzystać z tej aplikacji? (chciałbym uniknac instalacji jakiś wielkich "code paków")

 

Prosze o pomoc!

Tagi (1)
2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Mar_Jan
Doradca

Ta cisza po Twoim zgłoszeniu jest nieco dziwna. Nie odzywałem się, bo nie mam a6300, i mój system w kompie to W-7. Proponuję, abyś zgłosił sprawę mailem bezpośrednio do: customersupport.pl@eu.sony.com

Zobaczymy, jaka będzie reakcja i daj znać.

A tak przy okazji, czy próbowałeś samodzielnie sprawdzić, co jest problemem? Powinieneś spróbować np. nagrać kilka krótkich kawałków filmu w formacie MP4, osobno z różnymi prędkościami i złączyć odpowiednio (czyli tylko te z tymi samymi parametrami) w jeden. Czy zapisze taką operację? Możesz oczywiście zrobić te próbne filmiki jako AVCHD, czy inny format, osobno z różnymi wielkościami kl/s. Być może używana przez Ciebie wersja PMH ma jakieś braki w zakresie niektórych parametrów videoklipów, które wniósl a6300, a których nie przewidziano w aplikacji? Wariantów prób może być tyle, ile jest opcji ustawień w aparacie i Twojej inwencji twórczej jako filmowca. Rzecz w tym, aby sprawdzić, czy to PMH ma jakieś ograniczenia, czy może system komputera coś utrudnia.

Ja jakiś czas temu zgłosiłem do customersupport problem niemożności połączenia w PMH klipów video w formacie MP4, mimo, że aparat umożliwiał nagrywanie w formacie MP4. Odpowiedziano mi wtedy, że: "PMH ma swoje ograniczenia". Ale to dotyczyło jednej z dawniejszych wersji programu. Powstaje pytanie, czy przypadkiem rozwój PMH nie pozostaje w tyle za rozwojem aparatów?

 

profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Witaj, 

 

Zgłosiliśmy Twój problem do supportu i poniżej odpowiedź.

 

Zapis takich nagrań powinien być dostępny bez instalacji dodatkowych sterowników do aplikacji PlayMemories Home. W pierwszej kolejności proszę o próbę przeinstalowania aplikacji lub jej aktualizację do najnowszej wersji:

 

https://support.d-imaging.sony.co.jp/www/disoft/int/download/playmemories-home/win/pl/index.html

 

Proszę też sprawdzić poprawność działania aplikacji na innym komputerze. Jeśli problem będzie występował nadal, to proszę o przesłanie zrzutu z ekranu z występującym komunikatem o błędzie.

 

Pozdrawiam, 

Barbara_K