anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

problem z kartą (?)

dragon1960
Początkujący

problem z kartą (?)

Witam serdecznie;
Bardzo proszę o pomoc w nastepującej kwestii:
- po podłączeniu poprzez orginalny przewód A 350 do komputera nastepuje samoczynne przesłanie zdjęć z aparatu do komputera i tak się działo zawsze - i dobrze, ale od pewnego czasu po przesłaniu tych zdjęć - wszystkie zostają usunięte z karty pamięci aparatu. Co zrobić aby zdjęcia zostawały tak jak wcześniej to było - na karcie? Świadomie nie przestawiałem żadnych ustawień, ani w aperacie, ani w komputerze. Gdzie znajduje sie jakiś przycisk typu "po skopiowaniu pozostaw zdjęcia na karcie"? W komputerze jest zainstalowany orginalny program dołączony do SONY A 350 oraz Picasa 3.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

4 ODPOW. 4
grzechoslaw
Początkujący

Nie spotkałem sie jeszcze z opcją automatycznego zgrania zdjęć na komputer (zawsze robię to sam), ale co do kopiowania zdjęć-można to robić w ten sposób, że po podłączeniu aparatu wejść w Mój Komputer, wybrać kartę (pojawia sie jako zewnętrzny nośnik pamięci, albo dysk wymienny), i po zaznaczeniu zdjęć wybrać opcję Kopiuj (pod prawym przyciskiem myszy) :)

dragon1960
Początkujący

Wiem, że tak to powinno się odbywać jak napisał GRZECHOSLAW. Cały problem w tym, że po podłączeniu aparatu do kompa - odrazu uruchamia się program Sony (Picture ... coś tam) i wysysa mi wszystkie zdjęcia z karty, ale nie kopiując - tylko pobierając. Moje pytanie dotyczy tego gdzie znajduje się wejście do programu abym mógł zmienić w parametrach właśnie z "pobierz" na "kopiuj do komputera". Podejrzewam, że jednym z rozwiązań tego problemu będzie odinstalowanie tych programów i ponowne ich zainstalowanie w komputerze. Tylko wcześniej będę musiał przechować gdzieś wszystkie swoje zdjecia. Dlatego, żeby uniknąć tej całej zabawy, proszę o podpowiedzi innych rozwiązań. Pozdrawiam.

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Ten program to PMB, uruchom go (skrót masz na pulpicie lub w menu start). Kliknij w PLIK i wybierz Importuj pliki multimedialne. Gdy otworzy się okienko "Importuj pliki multimedialne do do programu PMB" masz możliwość zmiany "Ustawień importowania" - klikasz Zmień i odznaczasz okienko "Usuń zaimportowane pliki multimedialne z urządzenia lub nośnika"

dragon1960
Początkujący

Dziekuję bardzo! - zastosowałem wskazówki i wszystko działa ok. :thumbsup: