anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Przesunięcie przy kadrowaniu

hetman
Początkujący

Przesunięcie przy kadrowaniu

Witam serdecznie,
Od miesiąca jestem "szczęśliwym" posiadaczem :c56 390 z obiektywem 18-50. A cudzysłów dlatego, że praktycznie cały czas się z nią coś dzieje...dopiero co odebrałem z serwisu (wymiana stabilizatora obrazu i regulacja styków pozycji ZOOM) a już pojawił się kolejny problem. Obraz na zdjęciu jest zawsze przesunięty w jedną stronę (prawą) w stosunku do tego co widzę na wizjerze (lub ekranie LCD). Obrazowo mówiąc - jeżeli na przykład fotografuje szafę i wykadruje w ten sposób, że na wizjerze (ekranie LCD) zajmuje ona całą powierzchnię, to na zdjęciu nie będzie widać prawej jej części, za to będzie widać przestrzeń po jej lewej stronie.
Bardzo proszę o pomoc i informacje co może być przyczyną takiego stanu rzeczy.
Być może trafił mi się jakiś trefny model, bo przecież nie jest rzeczą normalną, że kupując nowy aparat, na gwarancji, przez miesiąc użytkowania był już na dwóch naprawach a szykuje się trzecia...
Czy istnieją jakieś techniczne podstawy do wymiany modelu (na ten sam)?
z góry dziękuje za pomoc
pozdrawiam

11 ODPOW. 11
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

hetman napisał(a):

dokładnie tak -sklep Sony Centre


okej. Rozumiem. Pewnie tak Ci było wygodniej.
Nie mniej jednak musisz wiedzieć,że istnieje możliwość wysyłki bezpośrednio do serwisu ( www.e-csi.pl ). Jeśli naprawa jest gwarancyjna, to przesyłka jest bezpłatna. Wg mnie nie ma lepszej formy niż właśnie tzw. door2door - czyli oddawanie sprzętu do serwisu poprzez kuriera. Nie trzeba się fatygować do sklepu. Można się umówić na konkretną godzinę, a i zmniejsza się ilość 'pośredników' :c20

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
hetman
Początkujący

szczerze mówiąc, to nie wiedziałem, że przesyłka jest bezpłatna...dzięki za informacje (choć wolałbym już nie musieć jej wykorzystywać):)
Mam nadzieję, że jutro odbiorę aparat i że w końcu będzie wszystko ok.