anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Przesunięcie przy kadrowaniu

hetman
Początkujący

Przesunięcie przy kadrowaniu

Witam serdecznie,
Od miesiąca jestem "szczęśliwym" posiadaczem :c56 390 z obiektywem 18-50. A cudzysłów dlatego, że praktycznie cały czas się z nią coś dzieje...dopiero co odebrałem z serwisu (wymiana stabilizatora obrazu i regulacja styków pozycji ZOOM) a już pojawił się kolejny problem. Obraz na zdjęciu jest zawsze przesunięty w jedną stronę (prawą) w stosunku do tego co widzę na wizjerze (lub ekranie LCD). Obrazowo mówiąc - jeżeli na przykład fotografuje szafę i wykadruje w ten sposób, że na wizjerze (ekranie LCD) zajmuje ona całą powierzchnię, to na zdjęciu nie będzie widać prawej jej części, za to będzie widać przestrzeń po jej lewej stronie.
Bardzo proszę o pomoc i informacje co może być przyczyną takiego stanu rzeczy.
Być może trafił mi się jakiś trefny model, bo przecież nie jest rzeczą normalną, że kupując nowy aparat, na gwarancji, przez miesiąc użytkowania był już na dwóch naprawach a szykuje się trzecia...
Czy istnieją jakieś techniczne podstawy do wymiany modelu (na ten sam)?
z góry dziękuje za pomoc
pozdrawiam

11 ODPOW. 11
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

cały czas niedomaga układ stabilizacji

hetman napisał(a):

nowy aparat, na gwarancji, przez miesiąc użytkowania był już na dwóch naprawach a szykuje się trzecia...


Czy naprawa była dokonywana tu?

C.S.I. FOTO I VIDEO
ul. Żytnia 15
01-015 Warszawa
http://www.e-csi.pl
e-mail: info@e-csi.pl
tel. 022 3792090
fax. 022 3792091

hetman
Początkujący

tak...nadmienię jeszcze, że przed naprawą nie zaobserwowałem tego problemu

marcinb24-----
Początkujący

To wygląda że po naprawie podczas transportu aparat był za drastycznie transportowany (upadł? straszne dziury w polskich drogach?) i doszło do uszkodzenia powtórnie stabilizacji. Bo z serwisu raczej nie wyjechał z uszkodzoną stabilizacją po naprawie jej.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

marcinb24 napisał(a):

To wygląda że po naprawie podczas transportu aparat był za drastycznie transportowany (upadł? straszne dziury w polskich drogach?) i doszło do uszkodzenia powtórnie stabilizacji. Bo z serwisu raczej nie wyjechał z uszkodzoną stabilizacją po naprawie jej.


nie ma co kogoś oskarżać, ale fakt jest faktem - nie jest miło dostać zepsuty sprzęt. Przykra sprawa. Mam nadzieję,że tym razem sprzęt wróci bez "niespodzianek". Tego życzę.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
hetman
Początkujący

...oddałem ponownie do serwisu i...czekam. Trochę się obawiam, bo w punkcie SONY powiedzieli mi, że (tak jak piszecie) może być to spowodowane uszkodzeniem mechanicznym a to nie zawsze podlega pod naprawy gwarancyjne. A chyba niełatwo byłoby mi udowodnić, że aparat w takim stanie wrócił z serwisu. Odbierając go w punkcie sprawdziłem tylko czy poprzednie usterki zostały usunięte a obecny problem zaobserwowałem dopiero następnego dnia, podczas robienia zdjęć.
...zobaczymy... :)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

hetman napisał(a):

...oddałem ponownie do serwisu i...czekam. Trochę się obawiam, bo w punkcie SONY powiedzieli mi, że (tak jak piszecie) może być to spowodowane uszkodzeniem mechanicznym a to nie zawsze podlega pod naprawy gwarancyjne. A chyba niełatwo byłoby mi udowodnić, że aparat w takim stanie wrócił z serwisu. Odbierając go w punkcie sprawdziłem tylko czy poprzednie usterki zostały usunięte a obecny problem zaobserwowałem dopiero następnego dnia, podczas robienia zdjęć.
...zobaczymy... :)


gdzie oddałeś sprzęt ? Konkretnie. Teraz i wcześniej. Tak z ciekawości pytam.
I ponawiam życzenia szybkiej naprawy (to pewne) i dostarczenia sprzętu w takim stanie, jak wychodzi z CSI.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
hetman
Początkujący

...z punktu Sony, w którym kupiłem aparat, wysyłane było na Żytnią do Warszawy

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

hetman napisał(a):

...z punktu Sony, w którym kupiłem aparat, wysyłane było na Żytnią do Warszawy

co to jest punkt SONY ? Masz na myśli sklep Sony Centre?

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
hetman
Początkujący

dokładnie tak -sklep Sony Centre