anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pytanie o mocowanie Sony A37

profile.country.PL.title
Verdis98
Poszukiwacz

Pytanie o mocowanie Sony A37

Witam!
Mam pytanie - posiadam Sony A37. Kupiłem kiedyś tam obiektyw SAM II (kitowy) i jak go założę to ma minimalne luzy. Wiem że to normalne w tych aparatach - luz jest grubo poniżej 1mm - nawet zmierzyć tego nie idzie - czuć tylko jak minimalnie kołysze się lewo prawy jak mocniej przekręcę go. Czasami jest tak że jak tak mocniej przekręcę (nie ma możliwości zrobienia tego podczas kręcenia zoomem - nawet jak mocno bije się od lewej do prawej) tak jakby obiektyw się odłączył - znika wartość przesłony i wraca po sekundzie z takim jakby restartem puszki (muszę chwycić przy samym body obiektyw i wtedy przekręcić). Nie przeszkadza mi to bo tak mocno nikt podczas robienia zdjęć czy kręcenia filmów nie szarpie tylko ciekawi mnie to samo z siebie. Dokręciłem śruby na bagnecie i w obiektywie co zredukowało jeszcze bardziej luz ale jak się postaram to uda mi się "zrestartować" obiektyw. Styki przeczyściłem i nic. Czy to jest normalne?

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, luz na bagnecie to normalna sprawa. Nigdy nie siłowałem się z obiektywem żeby sprawdzić czy uda mi się rozłączyć styki,ale teoretycznie jest to możliwe. Jeśli przy normalnym użytkowaniu takich sytuacji nie ma, to bym się tym nie przejmował.

profile.country.PL.title
Verdis98
Poszukiwacz

W razie czego zawsze można wymienić bagnet cały za około 100zł i nie będzie chyba tego problemu (bo ten mógł się trochę wyrobić bo kupiłem używanego). Dzięki za odpowiedź :grin: 

profile.country.PL.title
Verdis98
Poszukiwacz

Wie ktoś do czego jest to co zaznaczyłem? https://imgur.com/a/xSK2i
Bo u mnie jest to wciśnięte a kiedyś napewno było i sprężynowało razem z przyciskiem zwolnienia obiektywu.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Jest to tzw. śrubokręt. Jest potrzebny do działania af w obiektywach bez wewnętrznego silnika.

profile.country.PL.title
Verdis98
Poszukiwacz

Aaa i jeszcze mam pytanie - bo irytuję mnie to trochę i czy można kupić gdziekolwiek jakiś bagnet do korpusu sony A ale w całości z metalu? Mogą być chiny, aliexpress czy inne ebaye. Szukałem lecz znalazłem tylko w wersji E. Jakby było to bym sobie wymienił bo rozebrałem to już i złożyłem więc myślę że dam radę :grin: 

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Nie spotkałem się z takimi ofertami, ale możesz napisać do serwisu z pytaniem, czy nie sprzedadzą ci bagnetu.