anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

slt-37k nagrywanie filmów w ciemności

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
zbperyg43
Poszukiwacz

slt-37k nagrywanie filmów w ciemności

Witam.

Od kilku dni jestem posiadaczem lustrzanki A-37K .Super aparacik ale mam jeden problem i pytanie.Czy można nagrywać filmy w ciemnym pomieszczeniu?Dotychczasowe próby nie dawały rezultatów.Nie włączała się lampa.Proszę o odpowiedź.Z góry dzięki.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Witaj,


Tak, da się kręcić w ciemnym pomieszczeniui, ale efekty jakie są sam widzisz.

Lampa się nie włączy, ponieważ wbudowana lampa służy do oświetlania zdjęć, a nie filmów (lampa jest błyskowa, a do filmów potrzeba dużej mocy lampy stałego światła).


Fotografia to światło. Bez światła nie ma zdjęć. Tak samo jest z video. Z tą różnicą, że światło musi być cały czas. Więc masz do wyboru:

- zwiększyć iso

- zwiększyć moc światła w pomieszczeniu (lampy)

- zmienić obiektyw na jaśniejszy np. 35mm lub 50mm 1.8 - wtedy przy manualnym ostrzeniu będzie zdecydowanie jaśniej.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Witaj,


Tak, da się kręcić w ciemnym pomieszczeniui, ale efekty jakie są sam widzisz.

Lampa się nie włączy, ponieważ wbudowana lampa służy do oświetlania zdjęć, a nie filmów (lampa jest błyskowa, a do filmów potrzeba dużej mocy lampy stałego światła).


Fotografia to światło. Bez światła nie ma zdjęć. Tak samo jest z video. Z tą różnicą, że światło musi być cały czas. Więc masz do wyboru:

- zwiększyć iso

- zwiększyć moc światła w pomieszczeniu (lampy)

- zmienić obiektyw na jaśniejszy np. 35mm lub 50mm 1.8 - wtedy przy manualnym ostrzeniu będzie zdecydowanie jaśniej.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
zbperyg43
Poszukiwacz

Dzięki serdeczne.Teraz prawie :wink: wszysko wiem.Czyli ewentualnie dokupić lampę do video.