anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony a6300 akumulator

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
wojtyyla
Poszukiwacz

Sony a6300 akumulator

Cześć, 

Jako że akumulatory są dosyć drogie ciekawy jestem jakie zamienniki polecacie do a6300? Domyślam się że mogą trochę krócej trzymać, ale zastanawiam się czy nie ma z nimi jakichś innych problemów?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
plus5volt
Użytkownik

Z zamienników sprawdzilem konkretnie te marki Duracell, z cyfrowych, z moich testów pojemność jak oryginał, jedyny problem że wskaźnik % nie jest dokładny, jak zjedzie do 0% to znaczy że zostało jeszcze jakieś 20-30%, w sumie fajny ficzer 0% a jeszcze działa ;), poza tym jak z każdą nową baterią li-ion, pełna pojemność jest kilku cyklach pełnego ładowania/rozładowania.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Hej, mam co prawda nex-6 ale aku to samo, mam zamienniki z dwóch firm i oba wytrzymują jakieś 60% tego co oryginalne aku (a oryginalny ma już swoje lata), ale gorsze jest to, że po tygodniu leżenia w torbie aku się rozładowuje do około 40%. Ja mam złe doświadczenia więc nie polecę zamienników wg. mnie lepiej kupić używany aku oryginalny.

profile.country.PL.title
plus5volt
Użytkownik

Z zamienników sprawdzilem konkretnie te marki Duracell, z cyfrowych, z moich testów pojemność jak oryginał, jedyny problem że wskaźnik % nie jest dokładny, jak zjedzie do 0% to znaczy że zostało jeszcze jakieś 20-30%, w sumie fajny ficzer 0% a jeszcze działa ;), poza tym jak z każdą nową baterią li-ion, pełna pojemność jest kilku cyklach pełnego ładowania/rozładowania.

profile.country.PL.title
plus5volt
Użytkownik

Dodam jeszcze że tego duracell używam od ponad roku, drugiego od miesiąca, nie zauważyłem efektu jak Paweł aby sam szybko sie rozładowywał. Zresztą ta seria aparatów Sony bazuje pod spodem na odpowiednio skrojonym systemie android, jak jest wyłączony, to i tak jest na czuwaniu, wiec jak dlugo nie używasz, wyjmij baterię całkiem, lub chociaż wyjmij i włóż, ale nie włączaj aparatu do czasu gdy bedzie potrzebny.

profile.country.PL.title
wojtyyla
Poszukiwacz

Dzięki za pomoc :slight_smile: