anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony a6400 dziwna linia na zdjęciach.

profile.country.PL.title
mh_misiek
Nowicjusz

Sony a6400 dziwna linia na zdjęciach.

Mam następujący problem a mianowicie na zdjęciu pojawiła się pozioma linia w dole kadru. Linia ta pojawiła mi się już trzykrotnie tzn. zrobię 30 zdjęć i one są OK a to 31 pierwsze jest już z tą linią. Aparat kupiony 2 tygodnie temu, zdjęcia robię tylko w formacie raw. Problem pojawił się po zakupie nowego obiektywu (Sigma 16 mm f/1.4) i nowej karty (SanDisk Extreme Pro SDXC Class 10 UHS-I U3 V30 128GB). Wcześniej robiłem zdjęcia na obiektywie kitowym Sony 16-50 mm f/3.5-5.6, starej 16GB karcie i problemu nie było. Dodam, że karta był kilka razy formatowana a aparat miał reset do ustawień fabrycznych. Czy spotkał się ktoś z czymś takim? DSC00184.jpgDSC002044.jpgDSC00157.jpg

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Miałem podobny objaw i problem  był po stronie wadliwej karty SD. Występowało losowo ale było irytujace.

Tyle ze u mnie ten pasek pojawiał sie w różnych miejscach.

Na początek włóż inna kartę i potestuj. 

Sądząc po położeniu paska zawsze w tym samym miejscu, może też być jakaś wada matrycy (?)

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

O ile linia nie pokazuje się na każdym zdjęciu, to można winić tu kartę.

 

Sprawdzić to łatwo - spróbować z inną kartą. Pytanie gdzie tę kartę kupiłeś, bo jeśli okazyjnie na jakimś portalu aukcyjnym, to duża szansa, że to niekoniecznie oryginalny Sandisk (choć wygląda prawie identycznie). Spróbuj z inną kartą i daj znać :slight_smile:

 

Pozdrowienia!

profile.country.PL.title
mh_misiek
Nowicjusz

Z góry dziękuję za odpowiedzi chciałem wcześniej odpisać ale sa jakieś problemy z logowaniem. Kartę kupiłem w EuroRTV. Testowałem na 3 różnych kartach i problem pojawił się losowo 2 razy w różnych miejscach na zdjęciu. Co najdziwniejsze te linie pojawiły się jak na razie tylko gdy podpięta była Sigma 16mm na kitowym Sony 16-50mm na chwile obecną problem nie występuje. Jutro planuję dalszy dzień testów tylko na obiektywie kitowym i jeśli linie się  pojawią nie będę czekał tylko zgłoszę usterkę.