anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SONY a7R III - błąd - różny rozmiar zdjęć.

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
Elescir
Użytkownik

SONY a7R III - błąd - różny rozmiar zdjęć.

Witam, mam problem z aparatem (w poprzednim też tak miałem 7R2), zdarza sie że zapisuje mi mniejsze zdjęcie (mimo ustawionego nieskompresowanego pliku). Z jednej sesji mam normalny rozmiar - 7952x5304 a niektóre zapisuje mniejsze - 5241x3494. Jaka może być przyczyna?

Tagi (3)
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Elescir
Użytkownik

Problem rozwiązany. Międzyczasie nagrywałem filmy w trybie 35mm, okazuje się że wtedy przełącza również tryb zdjęć do APS-C - nie miałem o tym pojęcia. Przepraszam za zamieszanie i dzięki za pomoc :grin:

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć!

 

Czy ta sytuacja ma miejsce z tym samym obiektywem? Czy może jest tak, że zmieniasz obiektywy w międzyczasie?

 

Napisz też w jakim formacie zapisujesz zdjęcia. RAW, RAW+JPG czy tylko JPG

profile.country.PL.title
Elescir
Użytkownik

W różnych sytuacjach, czasem przy wymianie czasem bez. Zapisuje w formacie RAW lub RAW + JPG (nieskompresowany) i w obu przypadkach czasami się tak zdarza. Raz sytuacja się naprawiła po podłączeniu kabla USB i kopiowaniu plików. Wczoraj robił mniejsze i nagle później już normalny rozmiar (między czasie nie był wyłączany).

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


@Elescir  napisał(a):

W różnych sytuacjach, czasem przy wymianie czasem bez. Zapisuje w formacie RAW lub RAW + JPG (nieskompresowany) i w obu przypadkach czasami się tak zdarza. Raz sytuacja się naprawiła po podłączeniu kabla USB i kopiowaniu plików. Wczoraj robił mniejsze i nagle później już normalny rozmiar (między czasie nie był wyłączany).


A nie jest tak, że podłączasz obiektywy do APS-C i dlatego aparat sam przęłącza się w ten tryb (dając jednocześnie mniejsze pliki)>

profile.country.PL.title
Elescir
Użytkownik

Wszystkie obiektywy są pełnoklatkowe - SEL1635Z, SEL70200G, SEL90M28G

profile.country.PL.title
Elescir
Użytkownik

Problem rozwiązany. Międzyczasie nagrywałem filmy w trybie 35mm, okazuje się że wtedy przełącza również tryb zdjęć do APS-C - nie miałem o tym pojęcia. Przepraszam za zamieszanie i dzięki za pomoc :grin: