anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony A900 - Wasze opinie

profile.country.pl_PL.title
Matti-----
Początkujący

Sony A900 - Wasze opinie

Jak wam sie pracuje z tym aparatem? Ja jestem zdecydowanie milo zaskoczony :D

193 ODPOW. 193
Tommygun------
Początkujący

Dokładnie tak, nie ma co się oszukiwać - szum z a900/850 jest brzydki ale niektóre programy zaczęły bardzo ładnie dawać sobie z nim radę, więcej - moim zdaniem naprawdę dobrze.
Jeżeli już ma to znaczenie, to szum z tych puszek na wyjściu ma brzydką charakterystykę i przez długi czas praktycznie żaden program nie radził sobie z nim. Później DXO było pierwsze, teraz wygląda na to, że ostatnia wersja beta lightrooma 3 też ładnie sobie radzi z szumem. Nie mam czasu ani potrzeby na porównanie z c5dII czy I znajomych ale moim zdaniem po kilku ruchach suwakiem jest nawet ok.

profile.country.en_GB.title
bartasduch
Początkujący

Wracając do tematu : Mnie inteligenty podgląd w a850/900 na ten przykłąd bardzo pasuje. Z górnego wyświetlacza nie korzystam.

Tommygun------
Początkujący

No widzisz, zalezy co kto... ja z podglądu skorzystałem kilka razy, wyłącznie z ciekawości ale z górnego korzystam cały czas, dzięki niemu nie mam potrzeby włączania tylnego, górny + to co w wizjerze mi wystarcza. Tylny włączam gdy korzystam z quick navi (bardzo rzadko) lub gdy trzeba pogrzebać głębiej w menu.

profile.country.en_GB.title
bartasduch
Początkujący

Tommygun napisał(a):

No widzisz, zalezy co kto....


ilu użytkowników tyle potrzeb :c20

wujektrzysiek
Początkujący

Matti napisał(a):

czy na iso 1600 i wiecej A900 wam tez tak zmula ? :open_mouth: Mysle ze trace spokojnie 1/2 szybkosci...



Nie zauważyłem nic podobnego u siebie.
Może dlatego że nie używam odszumiaczy w puszce.
Cykam bez podbitych kolorów, bez D-range, itp.
Aparat nie decyduje za mnie.
Pracuję na CS4 a jedyne filtraki jakich używam to Imagenomic Portraiture oraz Neat Image
i czasem coś z pakietu onOne Suite5.
Bardzo sobie chwalę.
Od momentu jak zacząłem stosować ów komplet - bardzo się polubiłem z A900.
Chociaż moją "pierwszą żoną" pozostała A700.
;)

profile.country.pl_PL.title
jalu_63
Poszukiwacz

Używam od listopada 2009, półprofesjonalnie (robienie zdjęć nie jest moim głównym środkiem dochodów, ale bywa, że otrzymuję pieniądze za wykonane zdjęcia, ostatnio częściej, co jest powodem mojej satysfakcji nie ukrywam). Nie znam profesjonalisty używającego aparatów Sony, ale staram się poznawać prace tworzone przez profesjonalistów pracujących aparatami Sony. Czy są aparaty lepsze od A900, są ostatnio oglądałem Leicę S2, jest lepsza, ale ja jestem słabszym fizycznie facetem i nie lubię dźwigać za dużo do lasu w plecaku i na dodatek na rowerze. (kieszeń mam raczej dziurawą i to jest właściwy powód nie posiadania S2) Zwolennicy S2 mogą mnie teraz wysłać na siłownię, proszę bardzo.

Moim głównym kryterium jest samozadowolenie, jeśli moje zdjęcie wywołuje we mnie taki stan to przelewam je na wszystko co towarzyszyło powstaniu tej fotki.

A900 było ostatnio udziałem mego samozadowolenia wielokrotnie, więc jest to dla mnie bardzo dobry aparat.

Szukajcie samozadowolenia, mimo że krytyka czasem je druzgoce, matryca szumi, cena aparatu jest za mała, Sony robi dobre kamery i telewizory, fiat jest właścicielem ferrari,
a my stawiamy sobie coraz większe wymagania producentom sprzętu a nie sobie samym.


Może czas postawić sobie pytanie: co zrobiłem A900 a nie co Sony zrobiło dla mnie bym robił lepsze zdjęcia?


Ja jestem za A900 oraz zagadkowym młodszym bratem A850

bono-----
Początkujący

jka znam przynajmnie 15 profesjonalistow, ktorzy pracuja na sony A900. jednego znam nawet bardzo dobrze. wiele bilboardow wpisujacych sie w nasze miasta maja wlasnie rodowod z A900. ty pewnie o tym nie wiesz i reszta rowniez. nie wiedza tego czasem rowniez fachowcy z angencji reklamowych (tak na wszelki wypadek zeby nie podsycac spiskow). ale uwierz mi na slowo ze tak jest.
S2 pod pewnymi wzgledam jest lepsza pod innymi juz nie. to zupelnie inne aparaty. ale swoja cena jest kompletnie nie atrakcyjna nawet dla bogatych fotografow. to tak jakbys na taryfe kupil sobie maybacha.

Maniek70
Początkujący

Przepraszam ze się wtrace na chwile, ale do póki Sony robi sanki na gorącej stopce inne niż wszyscy konkurenci N,C,P itd nie może być uważane za aparat profesjonalny ponieważ chcąc założyć pocketwizard potrzeba wydać jeszcze 110£ na redukcję chcąc wypożyczyć np: tele 300mm trzeba udać się do USA bo tylko tam znalazłem wypożyczalnie obiekrywow Sony. Pomimo iż sam posiadam Sony i nie twierdze ze jest najgorsze ( może dlatego ze nic dużo lepszego nie uzywalem) twierdze ze przed Sony jeszcze daleka droga żeby być postrzeganym jak C czy N. Zreszta nie widziałem super profesjonalisty z systemem Sony.
Może kiedyś zobaczę ;-) sam zreszta uważam ze 700 troszkę szumi przy wyższym iso i nie jestem przekonany w100% ze nadaje się na ślubne zdjęcia w ciemnych kościołach ale nie mam poparcia tej tezy dowodami.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Maniek70 napisał(a):

trzeba udać się do USA bo tylko tam znalazłem wypożyczalnie obiekrywow Sony.


Sony Style w Warszawie też świadczy takie usługi. :)

profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

Lajam napisał(a):

Maniek70 napisał(a):

trzeba udać się do USA bo tylko tam znalazłem wypożyczalnie obiekrywow Sony.


Sony Style w Warszawie też świadczy takie usługi. :)


Plus Sigma Pro Centrum w kilku miastach w Polsce ;)

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G