anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony A900 - Wasze opinie

profile.country.pl_PL.title
Matti-----
Początkujący

Sony A900 - Wasze opinie

Jak wam sie pracuje z tym aparatem? Ja jestem zdecydowanie milo zaskoczony :D

193 ODPOW. 193
profile.country.pl_PL.title
mitech
Poszukiwacz

buzz napisał(a):

Lajam napisał(a):



Aha, mialem napisac konkrety do A900. Zatem, na co ja zwrocilem uwage:
1. bardzo skapa ilosc informacji w wizjerze
2. by zmienic karte trzeba wybrac to w menu
3. trudne zmiany ISO (przycisk i pokretlo jakby nie "pod reke", trzeba sie nameczyc)
4. podglad zdjec trwa koszmarnie dlugo
5. odnioslem wrazenie, ze jest jakis problem z pomiarem swiatla (potwierdzilo sie to odczucie w testach, ktore poczytalem - chodzi o niedoswietlanie zdjec)


Do przepychanek z Krisem się nie odniosę bo to nie temat wątku.

Mam A900 od września ubiegłego roku oraz od kilku lat D7D a i przez jakiś czas fociłem A700.O analogach już nie wspomnę :smileymrgreen:

ad.1
Jakich informacji Ci brakuje które nie pozwalały by robić zdjęć a które były lub może są w poprzednich modelach Sony czy KM. Wiadomo ,że jeden woli Kaśkę a drugi Maryśkę. Tak jak jeden producent zrobi tak a inny inaczej. Jak miałbym się czepiać wyświetlania to już prędzej na górnym wyświetlaczu który dla mnie osobiście mógł by nie istnieć. W każdym bądź razie ja nie odczuwam jakiegoś dyskomfortu pracy A900 patrząc przez pryzmat wyświetlacza wizjera.

ad.2
Jaką znowu kartę :c7
Jeśli myślisz o pracy na kartach innych jak CF to kup sobie małpkę a nie A900 :smileymrgreen:
Dla mnie ten slot na MS mogli sobie darować i dać drugi na CF :D

ad. 3
Zmianę ISO można robić różnymi sposobami.Co najmniej trzema. A ty się uparłeś właśnie przy tym najmniej poręcznym. Co daje do myślenia ,że za krótko fociłeś tym aparatem a co za tym idzie wyrobiłeś sobie nie do końca wiarygodne zdanie o A900.

ad.4
Jak to koszmarnie długo.Wiesz ile ważą pliki z A900 :smileyquestion: Myślę ,że nie do końca.A dlaczego tak myślę...ano dlatego ,że wcześniej wspominałeś coś o zmianie kart w menu tz ni mniej ni więcej tylko to ,że korzystałeś z jakiejś karty MS na temat której już się wypowiedziałem wyżej. U mnie się otwierają błyskawicznie. A korzystam z kart CF SanDisk oraz Sony o transferze 45 Mb/s. Zaraz powiesz ,że są drogie. Ano tanie nie są i kupując A900 trzeba zdawać sobie z tego sprawę a nie czepiać się tego ,że wanna napełnia się trzy dni przez rurkę od wkładu długopisu. I co temu jest winna wanna :smileymrgreen:

ad. 5
Ja u siebie nic takiego nie zauważyłem. A nawet powiem więcej.Bardzo często robię korekcję na -0,3 EV dla bezpieczeństwa.Wolę lekkie niedoświetlenie jak przepały.Jeszcze jest jedna sprawa odnośnie parametrów ekspozycji. A mianowicie aparat ma sporo różnych ustawień typu DRO itp. Niewłaściwe posługiwanie się tymi funkcjami może skutkować różnym , bardziej lub mniej korzystnym naświetleniem fotografowanej sceny. Nawet wybranie w menu innej matówki niż ta jaka jest zastosowana w aparacie ma wpływ na właściwą ekspozycję kadru. Ponadto to co pokazuje wyświetlacz aparatu nie jest odnośnikiem do ostatecznej oceny zdjęcia pod kątem jego poprawnego naświetlenia , kontrastu , ostrości czy koloru itp.

Podsumowując powiem:

Tego wszystkiego nie da się ogarnąć biorąc aparat na 5 , 10 min a nawet kilka godzin.
Ten aparat jest dla świadomych użytkowników robiących zdjęcia i to nie tylko w studio , dla których jakieś tam małe niedoświetlenie jeżeli nawet wystąpi jest takim utrudnieniem jak wrzucanie kierunków czy zmiana biegów podczas jazdy samochodem . Świadomość zalet jak i niedogodności sprzętu jakim się posługujemy i to nie tylko fotograficznego wydłuża życie :D
Co do świadomości fotograficznej na poparcie swojej teori powiem jeszcze to. Zobacz ile jest wątków i zapytań w działach o aparatach z niższej półki. I o co pytają. Ano jak zrobić takie zdjęcie. Lub jak uzyskać taki efekt. Albo do czego jest taki to a taki przycisk lub gałka.
Czy widziałes takie pytania w dziale o A900 :smileymrgreen:

Zapraszam do mojego albumu tu i tu gdzie jest sporo zdjęć robionych tym aparatem i to w różnych warunkach. :smileymrgreen:

Pozdr. Mirek :D

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

Założony temat przez Matti okazał się być bardzo „gorący”. Zaniepokoiła mnie wymiana zdań pomiędzy buzz, a pozostałymi użytkownikami. Dyskusja miejscami przyjęła nieakceptowalną formę. Nie będę powracał do wszystkich jej wątków, niemniej chciałbym wyjaśnić parę spraw.

buzz napisał(a):


2. Zapisalem sie na forum Sony, bo sadzilem, ze bedzie to miejsce, gdzie pracownicy Sony (a chyba jest tu ich wiekszosc) - czytajac uwagi do sprzetu - poprawia nastepne modele. Nie sadzilem, ze to jest forum bezgranicznego uwielbienia Sonyentuzjastow i pracownikow Sony do ich marki.


Forum Sony zostało stworzone dla użytkowników sprzętu tej marki. Pracownicy Sony nie wypowiadają się w sposób, jaki opisałeś powyżej. Główną naszą działalnością na forum jest przekazanie informacji o produkcie, udzielenie pomocy użytkownikowi naszego sprzętu lub wskazanie rozwiązania. Oczywiście, jeżeli w opisanej sytuacji istnieje taka możliwość. Zapewniam, że nie usuwamy postów, w których użytkownicy wyrażają swoje niezadowolenie z zakupionego sprzętu. Chcielibyśmy, aby Forum Sony stało się obiektywne i m.in. służyło użytkownikom naszego sprzętu do swobodnej wymiany informacji o produktach. Jednak w żaden sposób nie będziemy tolerować wymiany zdań, która prowadzi do próby wzajemnego obrażania. Proszę nie zapominać, że to jest forum firmowe i nie wszystkie „zasady” z innych „platform dyskusyjnych” mogą być w tym miejscu akceptowane

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
profile.country.GB.title
Krzysztof-----
Nowicjusz

Warto pamiętać, że użytkowników lustrzanek Sony jest już na świecie kilka milionów (w Polsce ponad sto tysięcy). Wielu z nich ma uwagi i propozycje zmian. Bardzo często zmiany te wzajemnie się wykluczają.
Firma projektując aparat musi jakoś wypośrodkować te kilkadziesiąt tysięcy sugestii użytkowników i stworzyć aparat w miarę uniwersalny.

profile.country.pl_PL.title
janvideo24
Początkujący

Przeczytałem wątek. Ponieważ nie posiadam A900 , jest to tylko wyrażanie opinii o czymś co miałem w domu przez dwa dni. Odpowiada mi ten aparat , choć pewne uwagi kolegi Buzz trafiają do mnie. Dziwi jednak stwierdzenie - nie dla profesjonalisty. Dalej to kolega wylicza aparaty jakimi focił. Napiszę tak. Profesjonalista to taki facet co nawet miernym kompaktem zrobi takie fotki , że wielu innym ,,szczęki stukną o glebę,, . Każdy aparat jest dla profesjonalisty , bo ten zna słabości i dobre strony sprzętu jakim się posługuje a nie szumy czy ISO mu w głowie , jedynie to jak dobrze wykonać swoją pracę. Zawsze śmieszą mnie opinie dla profesjonalisty lub nie. Profesjonalizm to perfekcja w wykonywaniu pracy a nie wydziwianie. Dokładny przykład masz z gniazdkiem , które to masz naprawić , lub udzielać się na tym forum. Jakiś tam pseudo profesjonalista osadził je w ścianie i uległo awarii. Profesjonalista wie na jakie trudności natknie się przy pracy z danym modelem sprzętu i potrafi sobie z tym poradzić. Nie ma modelu aparatu wolnego do wad. Profesjonalistę poznać po tym , że potrafi je dostrzec i sobie z nimi poradzić . To tyle. Ostatnio widziałem ,,profesjonalistę,, , bateria mu się skończyła a fotkę trzeba było zrobić. Ot przykrość. Kasę dużą śpiewał za swoją pracę , ale jakoś słabo się do niej przygotował.
Mam nadzieję , że nie jesteś tego typu profesjonalistą. Brr, chroń nas od takich.
Pozdrawiam i miłego focenia czyn tylko sobie życzysz. Byle udanie. Jan

xpressive
Początkujący

po 1 witam, a po drugie
Strasznie polubiłem alfe i 700 i 900, zwłaszcza tę drugą, jako posiadacz aps-c zrobiła na mnie ogromne wrażenie, choć ostatnio kupiłem pełną klatkę, konkurencji... to jednak i tak jestem w szoku co 900 potrafi:

http://www.flickr.com/photos/piotrpawlo ... 6/sizes/l/
http://www.flickr.com/photos/piotrpawlo ... 9/sizes/l/
http://www.flickr.com/photos/piotrpawlo ... 3/sizes/l/
http://www.flickr.com/photos/piotrpawlo ... 9/sizes/l/

135 1.8 - pomarzyć w innych systemach o takie cudo, jak również i 24-70 gdzie w canonie jest niezłą mydelniczką..
Za parę lat, dla samych zoomów Sony będzie mój ;) bo canonowe stałki jednak są nienaganne (lubię winietę ;d)

Norbert-----
Początkujący

Kurcze..to drugie zdjęcie ma rewelacyjną plastykę :shock: (reszta zresztą też) ...a mogłem sobie kupić to szkło jak było za nieco ponad 3tys...ehhh :c9 ...oj durak :slight_smile:

profile.country.pl_PL.title
Matti-----
Początkujący

chyba musze zaczac grac w Totka bo poki co fundusze sie skonczyly ;D

Norbert-----
Początkujący

Sprawdziłem skąpca i...no kurcze, cena doszła już prawie do 5kafli :(

profile.country.pl_PL.title
Matti-----
Początkujący

bez komentarza .... ;|

xpressive
Początkujący

canonowskie koło 4. czyli tysiąc złoty za f/0,2 😕 nie mówiąc już o wykonaniu... co prawda do prawda, ciężkie jest strasznie z 900. ale taki komplet jako canonowiec czyli A90 + 135 1.8 24-75 bym sobie sprawił ; ) oj i to bardzo.