anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony A900 - Wasze opinie

profile.country.pl_PL.title
Matti-----
Początkujący

Sony A900 - Wasze opinie

Jak wam sie pracuje z tym aparatem? Ja jestem zdecydowanie milo zaskoczony :D

193 ODPOW. 193
oldguest
Początkujący

petrus napisał(a):

Od razu zauważyłem brak Live View. Szkoda, że tego nie ma, bo funkcja ta zdecydowanie ułatwia obsługę aparatu. W Nikonie D700 w tym trybie ustawia się WB. Jest to naprawdę przydatna cecha.



Za to jest bardzo ciekawa funkcja. Jest taki przycisk obok obiektywu. Aparat robi próbne zdjęcie (nie zapisywane na karcie) na tym zdjęciu możemy sobie dostosować parametry (zmieniając parametr zmienia się także zdjęcie oraz histogram) między innymi WB i cyknąć już zdjęcie które zostanie zapisane na karcie. W kilku zastosowaniach użyteczniejsza funkcja do ustawienia WB niż LV szczególnie jeśli kadr który chcielibyśmy zrobić wymuszał by patrzenie na wyświetlacz pod dużym kątem (brak uchylnego wyświetlacza w Nikonie).

Odnośnie jeszcze szumów na wysokich ISO. Jeszcze jeszcze coś takiego w A900 jak stabilizacja w korpusie. A coś co mi się bardzo podoba i nigdzie indziej tego nie dostaniemy to obiektyw stało ogniskowy np. 85 F1,4 albo 135 F1,8 i stabilizacja..... Nikt inny tego nie daje do tego obiektywy ostre od każdej przysłony.... a nie popularne w gronie C/N "domknij ze 2 przysłony będzie ostre"... W CZ czegoś takiego nie ma.

petrus-----
Początkujący

tompac napisał(a):



No cóż, niby starałeś sie stonowanie coś napisać o A900 ale dla mnie jesteś bardzo mało wiarygodny - "profesjonalista", który na siłę chce używać ISO1600-3200 w studio? sorry!

Na innych forach zdyskredytowałeś już opinię o A900 J.Boneckiego czy M.Arcimowicza, tylko dlatego, że współpracują z Sony, czyja opinia o A900 jest bardziej wiarygodna, twoja - człowieka znikąd - czy ludzi, którzy mogą sie pochwalić jakimś dorobkiem i uznaniem?

A skoro juz jesteśmy przy zawodowcach/profesjonalistach w konfrontacji z tym zawodowcem też wysiadasz, gościa można ocenić nie tylko po słowach ale i po tym co robi - a jak widać robi sporo i to na najwyższym poziomie.


PS Nawet już mi sie nie chce pisać o tych dyrdymałach z LV i WB - ale wniosek jest taki, że należało zażądać od kolegi instrukcji obsługi do A900 ;)



Mnie nie zależy na krytyce A900, ja jedynie wyrażam swoją opinię. Dla ciebie ten aparat jest doskonały, dla mnie jest to gniot. Więc jeśli możesz to uszanuj moją opinię, tak jak ja szanuję twoją.
Czy ja gdziekolwiek napisałem, że chcę używać wysokich czułości w studio ??
Ja bym chciał używać w swoim studio ISO 50, ale A900 na to nie pozwala !!
Gdzie ja zdyskredytowałem opinię o A900 J.Boneckiego czy M.Arcimowicza ??
Ja nawet nie wiem kim oni są. Poza tym ich opinie mnie kompletnie nie interesuje. Potrafię sam ocenić jakość sprzętu, jego walory i wady. Zbyt długo zajmuję się fotografią.

Pozdrawiam !!

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

Informuję, że wszystkie posty, które zawierały próby poniżania drugiej osoby w dyskusji, zostały skasowane w całości lub częściowo. Wspomniałem już, że:

RASTX napisał(a):


Chcielibyśmy, aby Forum Sony stało się obiektywne i m.in. służyło użytkownikom naszego sprzętu do swobodnej wymiany informacji o produktach. Jednak w żaden sposób nie będziemy tolerować wymiany zdań, która prowadzi do próby wzajemnego obrażania. Proszę nie zapominać, że to jest forum firmowe i nie wszystkie „zasady” z innych „platform dyskusyjnych” mogą być w tym miejscu akceptowane


W przypadku prowadzenia dalszej dyskusji nie na temat, Moderatorzy będą usuwali posty bez uprzedzenia.

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
xpressive
Początkujący

po co iso 50 w studiu ? masz za mocne lampy czy co ?
toć i tak dla CMOSa najlepsze jest i będzie iso 200... a 50 i 100 to softwarowe tak czy siak.

xpressive
Początkujący

http://www.flickr.com/photos/piotrpawlo ... 2/sizes/l/" target="_blank
Exposure: 1/125
Aperture: f/1.8
Focal Length: 135 mm
ISO Speed: 400
Exposure Bias: +1.3 EV

http://www.flickr.com/photos/piotrpawlo ... 1/sizes/l/" target="_blank
Exposure: 1/160
Aperture: f/1.8
Focal Length: 135 mm
ISO Speed: 500
Exposure Bias: +1.3 EV

dodane bw i ruszone krzywe, reszta z puszki.

profile.country.pl_PL.title
Matti-----
Początkujący

jakie szklo?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

carl zeiss 135mm 1.8 :nauseated_face:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
Matti-----
Początkujący

grrr... ❤️

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

jeśli dobrze pamiętam to modelka miała na imie Magda i była z Wrocławia

xpressive
Początkujący

tak dokładnie Magda Psiuk z Wrocławia i 135 1.8 zeissa :)
pozdrawiam.
Panowanie zainteresowani jakimiś rawami ?