anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

sony alfa A300

kasia25-----
Początkujący

sony alfa A300

Witam wszystkich.Jestem totalna amatorka zakochana w fotografi i fotografowaniu, wlasnie zakupilam lustrzanke sony alfa A300, zestaw-staram sie uczyc jej obslugi dodam,ze menu nam w jezyku ang. jestem totalna amatorka dlatego szukam wszelkich info. na temat zakupionego sprzetu i ogolnie obslugi tego aparatu, obiektywy:Sony DT 18-70mm f/3.5-5.6 Zoom Lens i Sony 4.5-5.6/75-300 1.5m/4.9ft MACRO, i DIGITAL HIGH DEFINITION 0.45X wide angel lens i 2X TELEPHOTO LENS- te nie wiem wogole do czego moga mi sie przydac? trzy filtry FLD,UV,PL. glownie chodzi mi o ten drugi obiektyw czy moge robic nim zdiecia macro z bliskiej odleglosci?czy musze dokupic specjalny obiektyw do macro?
z gory Dziekuje za wszystkie odpowiedzi :)

15 ODPOW. 15
kasia25-----
Początkujący

jesli chodzi o zdiecia macro czy Raynox 250 bedzie dobry do obiektywu 4.5-5.6/75-300?

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

kasia25 napisał(a):

jesli chodzi o zdiecia macro czy Raynox 250 bedzie dobry do obiektywu 4.5-5.6/75-300?


też jestem tu nowy i polecam najpierw przeczytać instrukcje zapoznać się z podstawowymi funkcjami aparatu a dopiero potem zabierać się za zakupy dodatków jeśli obiektyw jest makro to zrobisz nim zdjęcia macro raynox da Ci jeszcze większe powiększenie ale bez statywu to już zdjęcia nie zrobisz...na prive wysłałem Ci link do instrukcji pl do tego aparatu swoja droga w menu aparatu powinnaś mieć możliwość zmiany języka na Polski

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

kasia25 napisał(a):

Sony 4.5-5.6/75-300 1.5m/4.9ft MACRO


nie!
ten obiektyw nie pozwoli na robienie macro w porządnej skali odwzorowania
jeśli chcesz mieć dobrą skalę odwzorowania a jest nim np. 1:1
polecam ten obiektyw - 100mm 2.8
lub ten - 50 mm 2.8

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Kris masz racje ale wydaje mi się że mając soczewkę powiększającą i ten obiektyw to na początek powinno wystarczyć szczególnie ze dopiero zaczęła przygodę z lustrzanką i polowy zestawu który podała nie ogarnia...

kasia25-----
Początkujący

1 co do instrukcji to przestutiowalam ja w ta i spowrotem, w jezyku polskim-ale dzieki ;) i wlasnie o to chodzi,ze wiem ze tymi obiektywami nie zrobie dobrych zdiec macro-probowalam, statywy tez mam jeden smieszny maly ustawic go mozna np. na stole drugo na ok 60cm. brak mi jednak obiektywu macro.
2. dziekuje za odpowiedz Kris :) niestety po wydatku na ten sprzet to juz na taki obiektyw jak narazie mnie nie stac sa bardzo drogie dlatego chcialm kupic Raynox 250 bo dowiedzialam sie,ze mona nim robic dosc dobre zdiecia macro. Nie wiem moze zle zrozumialam, jak pisalam wyzej dopiero sie ucze. jak do tej pory po pierwszych probach musze przyznac,ze aparacik jest super, obiektywy tez ok, tylko tego marco mi brakuje. mniej wiecej orientuje sie w filtrach, funkcjach aparatu, troche truniej mi idzie ze zrozumieniem ustawiem przyslony i ogniskowej ale ciagle szukam info.wiem jak stosowac funkcje ISO,AEL. Dodam,ze aparat mam 2dni, wczesniej cyfrowke.
Za wszystkie info. bede wdzieczna badzo!!! i dzieki za zainteresowanie juz mnyslalam,ze nikt sie nie odezwie ;)

kasia25-----
Początkujący

pawelszymanski6 napisał(a):

Kris masz racje ale wydaje mi się że mając soczewkę powiększającą i ten obiektyw to na początek powinno wystarczyć szczególnie ze dopiero zaczęła przygodę z lustrzanką i polowy zestawu który podała nie ogarnia...



wiem o soczewkach probowalam z obiektywami daja troche lepsze rezltaty ale nie ma co porownywac z obiektywem macro albo raynoxem, znalazlam malego pajaczka w domu i probowalam na nim :D pogoda nie pozwala na wycieczki :)

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

kasia25 napisał(a):

niestety po wydatku na ten sprzet to juz na taki obiektyw jak narazie mnie nie stac sa bardzo drogie dlatego chcialm kupic Raynox 250 bo dowiedzialam sie,ze mona nim robic dosc dobre zdiecia macro.


Owszem można i z powodzeniem będziesz mogła używać ten konwerter Twoim obiektywem 75-300. Efekty powinny być zadowalające...jest małe "ale" - lampa wbudowana. W związku z tym, że unosi się nisko, konieczna będzie budowa jakiegoś sprytnego dyfuzora, tak aby dobrze doświetlić fotografowany przedmiot co przy makro ma istotne znaczenie.

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

kris napisał(a):

kasia25 napisał(a):

Sony 4.5-5.6/75-300 1.5m/4.9ft MACRO


nie!
ten obiektyw nie pozwoli na robienie macro w porządnej skali odwzorowania
jeśli chcesz mieć dobrą skalę odwzorowania a jest nim np. 1:1
polecam ten obiektyw - 100mm 2.8
lub ten - 50 mm 2.8


tu się nie mogę z krisem zgodzić. Sam mam obiektyw w tym zakresie i razem z raynoxem stanowią idealną parę. Przy 70/75 bedziesz miałą skalę 1:1 a przy 300mm. ok. 3:1.

Fakt faktem - trzeba będzie zastanowić się nad jakimś oświetleniem.

kasia25-----
Początkujący

swietnie :) to duzo mniejszy wydatek i na taki bede mogla sobie pozwolic teraz, moze za pare miesiecy kupie profesjon.obiektyw macro, zobacze jakie zdiecia wyjda na poczatek :) dzieki wielkie za odpowiedz. mam jeszcze jedno pytanie czy DIGITAL HIGH DEFINITION 0.45X wide angel lens jak sie dowiedzialam umozliwia rozszerzenie mozliwosci obiektywu czyli obiektyw szerokokatny? Dzieki