anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

sony alfa A300

kasia25-----
Początkujący

sony alfa A300

Witam wszystkich.Jestem totalna amatorka zakochana w fotografi i fotografowaniu, wlasnie zakupilam lustrzanke sony alfa A300, zestaw-staram sie uczyc jej obslugi dodam,ze menu nam w jezyku ang. jestem totalna amatorka dlatego szukam wszelkich info. na temat zakupionego sprzetu i ogolnie obslugi tego aparatu, obiektywy:Sony DT 18-70mm f/3.5-5.6 Zoom Lens i Sony 4.5-5.6/75-300 1.5m/4.9ft MACRO, i DIGITAL HIGH DEFINITION 0.45X wide angel lens i 2X TELEPHOTO LENS- te nie wiem wogole do czego moga mi sie przydac? trzy filtry FLD,UV,PL. glownie chodzi mi o ten drugi obiektyw czy moge robic nim zdiecia macro z bliskiej odleglosci?czy musze dokupic specjalny obiektyw do macro?
z gory Dziekuje za wszystkie odpowiedzi :)

15 ODPOW. 15
profile.country.pl_PL.title
zorki-----
Początkujący

Generalnie tego typu nasadki są projektowane do sprzętów z niewymiennym obiektywem, głównie kamer, ale również i kompaktów cyfrowych. Konwerter tego typu zastosowany w lustrzance będzie dawał słabą, a może nawet tragiczną jakość zdjęć, że nie wspomnę o winietowaniu, które musi się pojawić przy zastosowaniu go do szkła 18-70. Jedyną (marną) zachętą jest to że wiele tych konwerterów jest rozkręcanych i tylny moduł może służyć jako silny konwerter (soczewka) makro. Natomiast z całą pewnością w zastosowaniach makro dedykowane sprzęty (w rodzaju wymienianego wyżej Raynoxa) będą się spisywały lepiej. Moja rada - odpuścić sobie...

kasia25-----
Początkujący

dobrze wiedziec, dzieki, jeszce sama nie mialam okazji sie przekonac.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Takie wynalazki chyba są w Stanach popularne. Ostatnio znajomy chwalił i się swoim nowym nabytkiem: Nikonem D300, w zestawie z USA sprowadzonym. I tam także były konwertery optyczne: wide i macro, oprócz dwóch obiektywów (typu 16-55 i 70-200 nie pamiętam dokładnie). Ale nie byłem zachwycony praca tych konwerterów.

------------------------------
fotoamator
rafi83-----
Początkujący

hmm polecam Tamron AF SP 90mm F/2.8 Di Macro 1:1
fajnie szkiełko do makro
ps: dlaczego nie zmienisz menu na PL??

biurokrata0-----
Początkujący

no maleńka według mnie to Ty zdjęcia potrafisz ładniutkie zrobic a ta cała ściema o sprzęcie nie dla mnie :slight_smile:
ale niektórzy tak lubią się dowartościowywac jak Ty :slight_smile:

pozdrowienia od normalnego :smileyugeek:

kasia25-----
Początkujący

hmmm... nie rozumiem troche skad takie wnioski? jestem nowicjuszem w lustrzankach dopiero sie ucze, sprzet kupilam w stanach dlatego nie mam PL menu, i jak sie dowiedzialam to nie da sie tego zmienic.troche utrudnienie ale jakos sobie radze z j.ang.
za pare dni wyjerzdzan na urlop do egiptu wiec duze szanse na ciekawe fotki, mam tylko nadzieje,ze ich nie zepsuje.