anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

sony alpha 77v, brud/ryski na lustrze.

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
IPiotr
Poszukiwacz

sony alpha 77v, brud/ryski na lustrze.

Cześć :slight_smile:   jestem posiadaczem sony alpha 77v , i od pewnego czasu na zdjęciach mam kropki i inne zanieczyszczenia i jakby aparat dłużej łapał ostrość, po odkręceniu obiektywu od korpusu widać jakby mikro ryski na lustrze , i moje pytanie czy to można naprawić droga taka usługa jest?/ opłaca się w tej klasie sprzętu , i gdzie taniej warto nie autoryzowanym serwisie, bo nie wiem samodzielnie czy można ?, Pozdro:)

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Kropki i zanieczyszczenia na zdjęciach są spowodowane zabrudzoną matrycą, którą można samemu wyczyścić, np. za pomocą odpowiedniego lenspena lub oddać do serwisu.

"Jakby ryski" niewiele mówią, tylko serwis jest w stanie się tu wypowiedzieć, czy lustro jest uszkodzone, czy nie i ile może kosztować wymiana. Ekspertyza w autoryzowanym serwisie (CSI) jest darmowa.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Kropki i zanieczyszczenia na zdjęciach są spowodowane zabrudzoną matrycą, którą można samemu wyczyścić, np. za pomocą odpowiedniego lenspena lub oddać do serwisu.

"Jakby ryski" niewiele mówią, tylko serwis jest w stanie się tu wypowiedzieć, czy lustro jest uszkodzone, czy nie i ile może kosztować wymiana. Ekspertyza w autoryzowanym serwisie (CSI) jest darmowa.

profile.country.PL.title
IPiotr
Poszukiwacz

Aparat nie jest już nowy i trochę zemną już przebył , niby coś tam próbowałem samodzielnie przeczyścić ale się bałem więc nie wiem wydaje mi się że to coś na stałe raczej, jakby takie ślady jak na okularach po długi czasie używania nie czyszczone , fajnie że ekspertyza a gdzie go do tego serwisu można oddać w okolicach górnego śląska Katowice i najbliższa okolica jest taki? , tylko się tego obawiam że w razie czego wymiany żeby serwis nie był 2 razy droższy jak w nie autoryzowanym serwisie podobnie jak z samochodami bywa ,

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Jedyny autoryzowany serwis to CSI w Warszawie na ul. Żytniej - e-csi.pl.

profile.country.PL.title
IPiotr
Poszukiwacz

No to kicha za daleko ode mnie , jakby co to jak go tam można przekazać np. przez salon sony reklamować?, , może pierw spróbuje w nie autoryzowanym będzie chyba prostszej  i szybciej na próbę co powiedzą .

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Jak wysyłać do e-csi

Oczywiście można i przez salon Sony, i przez sklep, gdzie został zakupiony aparat. Z doświadczenia jednak wiem, że zajęcie się sprawą osobiście (wysyłka bezpośrednio do serwisu) jest znacznie szybsze. Jeżeli nie potrzeba zamawiać dodatkowych części i czekać na ich dosłanie od producenta to najczęściej akcja serwisowa razem z przesyłką zamyka się w ciągu 4 - 5 dni.

profile.country.PL.title
suslica
Nowicjusz

Polecicie jakiś punkt w Poznaniu lub okolicach gdzie można zlecić czyszczenie?

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

wyślij do CSI z doświadczenia wiem, że serwisy nieautoryzowane nie mają doczynienia z półprzepuszczalnym lustrem, w moim przypadku skończyło się uszkodzeniem lustra i jego wymianą (nieumiejętne czyszczenie).

profile.country.PL.title
derkaczyk
Poszukiwacz

Witam tak jak w temacie czyszczenie lustra w A58 był w serwisie w Poznaniu Sonytronic ale nie udało im się usunąć zbyt wielu zabrudzeń . Czy może ktoś polecić serwis który naprawdę to umie . CSI w Warszawie był już . I powiem szczerze zamiast wyczyścić mi lustro wyczyscili mi matryce .  A lustro jak było brudne nadal . Nie wiem być może miałem pecha . Ale nie mam do nich zaufania 

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, półprzepuszczalne lustro nie ma wplywu na ewentualne plamki na zdjeciach. Generalnie tego lustra nie czyści sie mechanicznie bo jest bardzo delikatne, a jak już ktos spróbuję to skonczy sie to wymianą na nowy...