anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Trochę naiwne pytanie ws a200

PawelB-----
Początkujący

Trochę naiwne pytanie ws a200

Witam,
to mój pierwszy post na Forum (choć już od pewnego czasu czytam tematy), więc proszę o wyrozumiałość, pewnie z czasem będzie lepiej, obiecuję.
Nigdy nie miałem lustrzanki, do tej pory tylko kompakt canon a510.Ma on możliwość ustawień manualnych, które od niedawna staram się stosować. Moje doświadczenia są jednak małe więc bardzo przydaje sie ekran LCD, na którym po zmianie ustawień (przysłona czas naświetlania ) od razu widać, czy zdjęcie wyjdzie ciemne czy jasne. Gdyby wyświetlacza nie było o wiele więcej czasu musiałbym spędzić na powtórnym robieniu zdjęcia bo za pierwszym razem ustawienia na pewno bym dobrego nie znalazł.
I teraz przechodzę do sedna :) chcę kupić lustrzankę nastawiam się na sony alfa 200, czy nie mając podglądu LV, w wizjerze zobaczę zmieniający się obraz po zmianie ustawień czy dopiero muszę zrobić zdjęcie i zobaczyć co wyszło i poprawiać ustawienia ?

Dziękuję z góry za wszelkie odpowiedzi podpowiedzi.

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

witaj,

w wizjerze nie zobaczysz zmian, ponieważ wizjer w lustrznkach SONY nie jest elektroniczny (tak jak np. w kompaktach/hybrydkach)
nie mniej jednak, w wizjerze masz skalę światłomierza i na niej można się wzorować.

Kiedyś miałem ten sam aparat co Ty :-)
i też ustawiałem wszystko manualnie - po przejściu na DSLR szybko stwierdziłem, że lepiej jest korzystać z programów S i A czyli preselekcji czasu lub przysłony. Czyli np. w programie "A" (preselekcja przysłony) ustalasz jaką chcesz przysłonę, a aparat sam dobiera wartość "czasu"

:D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
docentstopczyk
Początkujący

w a-200 brakuje mi jedynie pixeli :)
ani LV ani wyciągany LCD nie sąmi potrzebne, ale to zależy od tego co kto chce focić :)
dla mnie a-200 jest git

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

w a-200 brakuje mi jedynie pixeli :)
ani LV ani wyciągany LCD nie sąmi potrzebne, ale to zależy od tego co kto chce focić :)
dla mnie a-200 jest git


nie wiem co miało to wnieść do zadanego pytania :?
ale rozumiem dobre intencje i że jesteś zadowolony z A200 ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
kamil1114
Początkujący

w a-200 brakuje mi jedynie pixeli :)
ani LV ani wyciągany LCD nie sąmi potrzebne, ale to zależy od tego co kto chce focić :)
dla mnie a-200 jest git



A co takiego fotografujesz , że 10,2 pikseli to mało. Bilbordy robisz ? ;)

docentstopczyk
Początkujący

nie, bilbordów jeszcze nie, ale mam w planach "pofishować", a na 10 mpixach to nie jest taka frajda jak na pełnej klatce.

dobra EOT...

profile.country.pl_PL.title
doslav.
Poszukiwacz

To "fishowanie" zależy od ilości pikseli? :shock:

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

zatem Twój problem nie leży w ilości mpix, a w formacie matrycy ;)
Format czyli: APSC (http://img33.imageshack.us/img33/4197/salpha1297027.gif 100 do 700) lub FF - FullFrame (http://img33.imageshack.us/img33/4197/salpha1297027.gif 900)

ale jeśli chcesz fiszajkę na APSC polecam ten wątek: LINK
i prosiłbym dalej dyskutować na temat tego typu zdjęć właśnie tam ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
docentstopczyk
Początkujący

dziekuję