anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ustawienia ręczne

profile.country.pl_PL.title
destin6
Poszukiwacz

Ustawienia ręczne

Mam aparat a350 od niecałych 2 tygodni i chciałbym ustawić żeby były ładne żywe kolory. Gdzie tej opcji szukać?

20 ODPOW. 20
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

gnembon napisał(a):

RAW to jest JPG. Jakość jest cechą JPGa


Gnembon, bardzo chcesz pomóc, ale za szybko. I wychodzi jak wyżej.
RAW to nie jest jpg.
RAW jest zawsze jednakowej jakości, to surowy zapis.
Jakość, a raczej stopień kompresji można wybrać tylko w jpegu.

------------------------------
fotoamator
profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

Tadeusz napisał(a):

Format RAW nie jest odczytywalny przez zwykłe przeglądarki plików graficznych.



Tadeusz nie wszystkie ale sa takie, które widzą RAWy, oczywiście nie oferują ich obróbki a tylko podgląd, osobiście znam dwie (więcej nie próbowałem) IrfanView i windowsowa przeglądarka pod Vistą (po wgraniu odpowiedniego sterownika).

gnembon napisał(a):

RAW to jest JPG. Jakość jest cechą JPGa



hmmm, jakaś nowa szkoła? :shock: :shock:

profile.country.pl_PL.title
destin6
Poszukiwacz

heh... czyli wracając do pytania którą opcje wybrać(obecnie mam na wysoką jakość)

Skoczek
Początkujący

Ja postępuję tak: Gdy robię zdjęcia widoczków, architektury po zmroku i innych wymagających dobrej jakości obiektów to korzystam z RAWa. A gdy tak sobie pstrykam na spacerze, w parku, robiąc portrety w plenerze, to używam JPGa. A tak jak było powiedziane wcześniej - wystarczy plugin w irfanview i można wygodnie RAWy oglądać. A JPG to 10,2Mp i wysoka jakość - skoro aparat to oferuje to czemu nie skorzystać? Wtedy dość ładnie wychodzą odbitki nawet na A4-A3(w ostateczności).

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

sorry chłopaki - RAW to NIE jest JPG (czteroliterowa literówka się wdała)
ustawienie jakości na 'super' nie pomoże dodać ci jakości jaką daje RAW. Nawet sąsiadka nie da Ci tego, co mogą dać ci klocuszki lego :P

profile.country.GB.title
redjacek
Nowicjusz

Tadeusz napisał(a):

Format RAW nie jest odczytywalny przez zwykłe przeglądarki plików graficznych. Do jego przetworzenia służą specjalne programy np. Image Data Converter firmy SONY. Dopiero z takiego programu możemy zapisać plik wynikowy np. w jpg lub tiff.


Picasa od Google widzi RAW.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

tompac napisał(a):

sa takie, które widzą RAWy, oczywiście nie oferują ich obróbki a tylko podgląd, osobiście znam dwie (więcej nie próbowałem) IrfanView i windowsowa przeglądarka pod Vistą (po wgraniu odpowiedniego sterownika).


Na pewno Fast Stone Image Viewer daje możliwość podglądu miniaturki RAWa :)

profile.country.pl_PL.title
lukasz.w80
Początkujący

w temacie jeszcze otwierania w programach raw z soniaka to udalo mi sie ostatnio posciagac pluginy do acdsee no i wreszcie zadzialalo.. :)
no i jest jeszcze potoshop - w cs4 mi sie otwieraja bez problemu:)
choc rozumiem ze poprzednie programy to programy darmowe, wiec z powyzszych niektorzy nie korzystaja... :)

natomiast nawiazujac lekko do tematu glownego: kolega poruszyl tu jeden z tematow ktory mnie nurtuje od dawna: czy istnieje jakis sposob na zapisanie do pamieci wprowadzonych zmian?? tzn. ustawiam sobie iso takie, strefe tworcza taka, autofocus taki a taki i pare jeszcze innych zmian i to zapisac jakkolwiek do pamieci aparatu zeby przy nastepnym uruchomieniu wywolac te ustawienia?? bo na razie przy kazdym uruchomieniu trzeba wszystko jeszcze raz ustawiac co przyznaje w ogole mi sie nie podoba...nie wiem jak wam ale na razie mi sie to najbardziej nie podoba w alphie...

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

zmiany ustawień wykonane przez nas w trybie A, S, P i M zostają zapisane w pamięci po wyłączeniu aparatu
natomiast zmiany w trybie AUTO i innych tematyczny są nastawami fabrycznymi i wszelkie zmiany nie zostaną zapisane

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

dokładnie - pracuj w trybie P. Jak nic nie ruszasz - działa jak AUTO