anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Wide angle lens Obiektyw szerokątny

profile.country.PL.title
Bercik2000
Nowicjusz

Wide angle lens Obiektyw szerokątny

Which WA or UWA lens for sony A7 RII .Of course with good quality and Price

 

 

Jaki obiektyw szerokątny polecacie do sony A7 R II Zależy mi na dobrej jakości Ale i dobrej cenie 

13 ODPOW. 13
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Masz 3 obiektywy do wyboru 16-35/4; 16-35/2,8 i 12-24/4 najszerszy jest ten ostatni, najbardziej kompaktowy ten pierwszy, wszystkie produkują genialny obrazek. Żaden z nich do tanich nie należy.

profile.country.PL.title
Mar_Jan
Doradca

No cóż, w kwestiach obiektywów kompromis jakości i ceny to trudny przypadek. Ale skoro szukasz obiektywów do dość drogiego body, to powinieneś sie spodziewać, że obiektywy tanie nie będą. Zwłaszcza te od Sony, czy Zeissa. Ale nie jest tak źle, bo jak poszukasz w interencie, co ma do zaproponowania np. marka Sigma lub Samyang (więcej już nie szukałem) to da się znaleźć coś, co teoretycznie pasuje do Twoich oczekiwań, tj. szerokokątny obiektyw dobrej jakości w dobrej cenie - Sony E, pełna klatka.

 

Porada kolegi eksperta jest jak najbardziej trafna co do jakości, ale mniej co do ceny (zresztą sam o tym wspomina), bo obiektywy te ceną dorównują cenie body a7RII.  Sigma dla mocowania Sony E (pełna klatka) proponuje szerokątny  i jasny obiektyw stałkę z autofokusem A 14 mm f/1.8 DG HSM. Jego cena oscyluje mniej więcej na poziomie 2/3 ceny tych od Sony (tj. 6-6,5 tys. PLN). Natomiast Samyang proponuje także stałkę dla Sony E, obiektyw z autofokusem AF 14 f/2.8 FE w cenie poniżej 3 tysięcy PLN. Oczywiście zawsze jest coś za coś, jako, że nie ma róży bez kolców, więc poczytaj w internecie opinie na temat tych obiektywów. A jak poczytasz szerzej o obiektywach, zauważysz tam, że nie ma obiektywów, które nie miałyby jakichś minusów. Szukaj nie spiesząc się, szukaj szeroko i porównuj. Obiektyw to inwestycja na lata. Decyzja musi być podjęta rozważnie, bo wydajesz swoje pieniądze.

 

Z własnego doświadczenia wiem, a mam już osiem obiektywów do mojej lustrzanki, że to, co w niektórych z nich określono na testach jako minusy, w praktyce amatorskiej bywa do pominięcia, lub da się skorygować w obróbce (np. dystorsje).

profile.country.PL.title
plus5volt
Użytkownik

Oprócz wymienionych 3 obiektywów FF, można też rozważyć SEL 10-18, co prawda nie wykorzystasz rozdzielczości pełnej klatki, jednak w trybie aps-c, kąty uzyskasz odpowiadające obiektywowi ff 15-27, przy tym z wymienionych jest najbardziej kompaktowy i cena bardziej przystępna, jakość obrazu jak rozmiary i klasę obiektywu - bardzo dobra. Aparat można przełaczyć do trybu APS-C, o ile nie zrobi tego sam automatycznie.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


@plus5volt  napisał(a):

Aparat można przełaczyć do trybu APS-C, o ile nie zrobi tego sam automatycznie.


Tyle, że taki zabieg raczej mało rozsądny gdy ktoś kupuje pełną klatkę z matrycą o dużej rozdzielczości. 


Poza tym, 10-18 nie jest na tyle tani żeby kupować go jako "protezę". 

profile.country.PL.title
plus5volt
Użytkownik

nie zgodze sie że to nierozsądne, dla mnie w podróży istotny jest rozmiar zestawu, lubię szeroki kąt, z A7 R II w trybie aps-c zdjęcie ma 18 MPx, dla mnie to nadal dużo, nadal lepsza wydajność matrycy w nocy niż 24MPx w aps-c, oraz lepsza kontrola nad funkcjami aparatu, do tego mozna znaleść stałki FF które maja też kompaktowe rozmiary, np. Sony 35mm f/2.8 FE, wykorzystasz więc pełny potencjał FF. Żadna więc proteza, świadoma decyzja.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Bez urazy @plus5volt, ale ja nie pytam sie co jest dla Ciebie ważne, a staram się postawić w sytuacji autora wątku.

 

I zakładam, że skoro świadomie kupił A7RII i pyta o szeroki kąt to raczej nie po to, by stosować obiektywy APS-C. 

 

profile.country.PL.title
plus5volt
Użytkownik

Bez urazy @Lajam., ale nie wiesz co może być ważne dla autora wątku, założenie które przyjałeś może być błędne, gdyby kupował aparat świadomie, nie zadawał by tego typu i tak ogólnego pytania na forum, uwzględniłeś jedynie 3 zoomy, pomijajac pierwszy i najmniejszy jaki został wypuszczony dla systemu E, chyba więc ważny, zresztą nie wiedzieć czemu wyłącznie zoomy, przedstawiając że autor wątku ma do wyboru tylko te 3 opcje. Ten obiektyw 10-18 jest także wybierany przez świadomych użytkowników serii A7.

 

 

żeby nie być gołosłownym, przykład, oraz również podobna do mojej argumentacja:

https://www.fotodesign-rs.de/using-the-sony-sel-10-18mm-f4-0-on-the-a7rii/

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Link który podałeś dotyczy akurat użytkowania 10-18 w trybie FF przez osobę świadomą tego, że zakres obiektywu jest na poziomie od 14 do 18 mm ze względu na mechaniczną winietę na szerszym kącie (zdjęcia na 12mm pokazują bardzo mocne winietowanie).

 

Od siebie dodam, że ten obiektyw był projektowany pod apsc i z dużą dozą pewności projektanci nie mieli w planach użytkowania go na FF w pełnoklatkowym trybie, ponadto matryca z a7r jest bardzo wymagająca i szczerze wątpie żeby rozdzielczość tego obiektywu pozwalała się cieszyć w pełni z możliwości matrycy.

 

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


@plus5volt  napisał(a):

uwzględniłeś jedynie 3 zoomy [...] zresztą nie wiedzieć czemu wyłącznie zoomy, przedstawiając że autor wątku ma do wyboru tylko te 3 opcje. Ten obiektyw 10-18 jest także wybierany przez świadomych użytkowników serii A7.

 


Akurat nie ja sugerowałem te 3 obiektywy :wink:

 

Są znakomite stałki takie jak np. Laowa 15/2 Zero-D, Samyang 14/2.4 czy wspomniana także Sigma Art 14/1.8.
Mając przejściówkę z Canona na bagnet FE, można podpiąć pełnoklatkowy EF 11-24/4L czy Irixa 11/4 i wiele innych.

 

Nie można też zapomnieć o LA-EA3 i używaniu obiektywów Sony z bagnetem A. 

 

Ja po prostu nie rozumiem po co polecać komuś używanie trybu APS-C? To oczywiście jest jakieś rozwiązanie, ale jeśli już, to znowu mamy więcej opcji niż tylko Sony E 10-18. Są przejściówki z Canona które pozwolną na używanie choćby Sigmy 8-16. Wszystko w trybie APS-C. Zastanawia mnie jedynie na ile to ma sens w chwili gdy mamy jeden z najlepszych pełnoklatowych aparatów na rynku i pytanie o polecane obiektywy. Odpowiadając na nie - ja NIE POLECAM kupowania Sony E 10-18 do pełnej klatki. I tyle. :slight_smile:

 

Pozdrawiam!