anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Włączenie a6300 po wyświetleniu ikony wysokiej temperatury

profile.country.PL.title
kxpkv_
Poszukiwacz

Włączenie a6300 po wyświetleniu ikony wysokiej temperatury

Cześć wszystkim.

Mam taki dziwny "problem" z aparatem a6300. W czasie długiego filmowania aparat wyświetla powiadomienie o wysokiej temperaturze lecz można filmować dalej, dziwna rzecz się dzieje gdy wyłączy się aparat podczas gdy jest wyświetlana ikonka o wysokiej temperaturze.

 

Po wyłączeniu miga czerwona dioda u dołu aparatu (3 długie mignięcia, 7 krótkich) i aparatu nie można ponownie uruchomić - to wydaje się rozsądne i normalne, ale nawet gdy aparat pozostawie na 20-30 minut to dioda wciąż miga i nie da się go uruchomić mimo że aparat od zewnątrz jest już o wiele mniej ciepły. Dopiero wyłożenie i ponowne włożenie baterii sprawia, że aparat się włącza. Dodam też, że jeśli baterie wyłożę i włożę zaraz po wyłączeniu to aparat się włącza mimo wysokiej temperatury.

 

Czy takie zachowanie aparatu jest normalne?

Pozdrawiam.

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Dla pewności skontaktuj się z naszym supportem:

poprzez formularz na stronie: https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email, telefonicznie dzwoniąc pod numer tel. 22 3060694 lub e-mailowo: customersupport.pl@eu.sony.com.

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Prawdopodobnie w pierwszym przypadku aparat, a pewnie dedykowany moduł, czeka na obniżenie temperatury do określonego poziomu. W przypadku resetu całego urządzenia, przez wyjęcie baterii, sprawdzana jest najprawdopodobniej tylko wartość temperatury, która jest niższa od maksymalnej dopuszczalnej wartości.

profile.country.PL.title
kxpkv_
Poszukiwacz

Dzięki za odpowiedź, jest to jakiś trop, ale zauważyłem że chyba nie chodzi tu o odcięcie zasilania. Wyjmując baterie do połowy aparat nadal się nie włączy, dopiero całkowite wyjęcie baterii pomaga. Czy to możliwe, że po wyjęciu bateri aż tyle ciepła jest odprowadzane? Lub że to rozgrzana bateria jest problemem?

Wydaje mi się, że tak, bo wkładając z powrotem urządzenie się włączy, ale po wyłączeniu znów nie da się go uruchomić, a wkładając inną (nie nagrzaną) baterie można bez obaw wyłączyć aparat i bez problemu ponownie się uruchomi.

 

EDIT:

Sprawdziłem jeszcze raz i wystarczy tylko delikatnie wyłożyć baterie tak aby odciąć zasilanie.

 

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Oczywiście, że zmiana ogniwa na nierozgrzane jest skuteczne. 

 

Podobnie rozwiązuje się problem przegrzewania lamp błyskowych. Bardzo rzadko palnik się grzeje do temperatury krytycznej. W większości wypadków to ogniwa zasilania (akumulatory) osiągają bardzo wysoką temperaturę i włączają się zabezpieczenia. 

 

W przypadku aparatu należy mieć jednak na uwadze fakt, że nadmierne obciążanie temperturą może doprowadzić do uszkodzenia sprzętu.