anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektyw oraz lampa do a99 II

profile.country.PL.title
rico89
Użytkownik

Obiektyw oraz lampa do a99 II

Witam serdecznie,

stoję przed zakupem lampy oraz dodatkowego obiektywu do mojego sony 99II. Mam obecnie tamrona 28-75 2.8 i niestety na 2.8 strasznie mydli co w sumie mnie nie dziwi. fotografuje chrzty i wesela. Wcześniej zastanawiałem się nad czymś szerszym jak tamron 15-30 2.8, sigmą 35 1.4, jakimś obiektywem 24-70 ale z lepszą jakoscią niż mój tamron, może jakaś 85 oraz czymś dłuższym jak 135 1.8 zeiss, ale różnie o nim piszą jeżeli chodzi o reportaże. Najbardziej zastanawiam się nad 35 1.4 gdyż jest trochę szersza i idzie nią zrobić wszystko gdyby zawiódł mój tamron. Chciałbym poradzić się osób bardziej doświadczonych. Jeżeli chodzi o lampę to posiadam sony hvl 42, chcę kupić zapasową i zastanawiam się nad sony 43M oraz HVL 60, czy jest między nimi kolosalna różnica?

 

Pozdrawiam

19 ODPOW. 19
profile.country.PL.title
rafal_ledzion
Poszukiwacz

Witaj

Co do lamp używałem wielu modeli lamp Minolta a później Sony, posiadam HVL  F58AM. Od roku mam lampy Quadralite Strobos 60S i sterownik Navigator X do Sony używam tych lamp z Sony 77II. Osobiście uważam że za cenę jednej lampy systemowej możesz sobie zbudowac niezłe oświetlenie z Quadralitów z fajnymi funkcjami sterowania nie odbiegając jakościa od lamp systemowych. Pozdrawiam Rafał

profile.country.PL.title
rico89
Użytkownik

Chciałbym mieć coś niezawodnego i wpełni współpracujacego z sony. Mam yongnuo 560 III ze sterownikami, ale nniestety są to lampy manualne, więc lipa. Quadralite muszę przemyśleć bo w sumie ma to być tylko lampa zapasowa.

profile.country.PL.title
rafal_ledzion
Poszukiwacz

Strobos 60S możesz również wyzwalać lampą systemową zdalnie bez potrzeby sterownika Navigator niestety Navigatorem nie można sterować lampy systemowej, pozdrawiam Rafał


---
Politechnika Łódzka
Lodz University of Technology

Treść tej wiadomości zawiera informacje przeznaczone tylko dla adresata.
Jeżeli nie jesteście Państwo jej adresatem, bądź otrzymaliście ją przez pomyłkę
prosimy o powiadomienie o tym nadawcy oraz trwałe jej usunięcie.

This email contains information intended solely for the use of the individual to whom it is addressed.
If you are not the intended recipient or if you have received this message in error,
please notify the sender and delete it from your system.
profile.country.PL.title
rico89
Użytkownik

Ta lampa będzie tylkoi wyłącznie używana na sankach w aparacie. Czy nie ma problemów z automatyką? TTL-em itd?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


@rico89 napisał(a):

Witam serdecznie,

stoję przed zakupem lampy oraz dodatkowego obiektywu do mojego sony 99II. Mam obecnie tamrona 28-75 2.8 i niestety na 2.8 strasznie mydli co w sumie mnie nie dziwi. fotografuje chrzty i wesela. Wcześniej zastanawiałem się nad czymś szerszym jak tamron 15-30 2.8, sigmą 35 1.4, jakimś obiektywem 24-70 ale z lepszą jakoscią niż mój tamron, może jakaś 85 oraz czymś dłuższym jak 135 1.8 zeiss, ale różnie o nim piszą jeżeli chodzi o reportaże. Najbardziej zastanawiam się nad 35 1.4 gdyż jest trochę szersza i idzie nią zrobić wszystko gdyby zawiódł mój tamron. Chciałbym poradzić się osób bardziej doświadczonych. Jeżeli chodzi o lampę to posiadam sony hvl 42, chcę kupić zapasową i zastanawiam się nad sony 43M oraz HVL 60, czy jest między nimi kolosalna różnica?

 

Pozdrawiam


Cześć!

 

Zacznę od obiektywów - Zeiss 135/1.8 to absolutnie genialny obiektyw. W reportażu sprawdzi się lepiej niż 85/1.4, który jest po prostu wolniejszy. Obrazek jaki daje 135/1.8 to jest bajka. 

 

Co do zamiany Twojego Tamrona - masz do wyboru 16-35/2.8 Zeiss i 24-70/2.8 Zeiss - oba szkła świetne, ale swoje ważą więc po kilku godzinach "czuć" je na szyi. 

 

35/1.4 od Sigmy - to świetny optycznie obiektyw, ale niezbyt pewny - zdarzają się problemy z FF/BF, trzeba odsyłać szkło do kalibracji do serwisu (czasem korekta przez USB Dock nie wystarcza). 

Co do lampy - o ile budżet nie jest problemem, kup najlepszą dostępną lampę, czyli HVL-60M. 

profile.country.PL.title
rico89
Użytkownik

Lampa już wybrana - hvl 60 bo jednak nie ma co oszczedzać. Carl zeiss 135 1.8 będzie, ale  może w następnym roku. Ta sigma mnie strasznie ciekawi bo i cena przystępna, ale ta kalibracja mnie zniechęca. Muszę mieć coś w zanadżu w miarę uniwersalnego. Dzięki za pomoc.

profile.country.PL.title
rico89
Użytkownik

Chciałem się jeszcze dowiedzieć o lampę HVL 60, wszędzie piszą, że ta lampa strasznie się grzeje, czy mialeś z nią styczność i czy to prawda? Bo już zastanawiam się nad 43M

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


@rico89 napisał(a):

wszędzie piszą, 


Wszędzie? Jesteś pewien?

 

Każda lampa się grzeje jeśli ktoś "wali" non stop serią. Tak naprawdę najbardziej grzeją się akumulatorki w lampie. Sam palnik spokojnie wytrzyma dużą ilość błysków.

 

Rozwiązaniem optymalnym przy zawodowym wykorzystaniu sprzętu jest zewnętrzne zasilanie lampy - https://www.sony.pl/electronics/aparaty-z-wymiennymi-obiektywami-lampy-lampy-blyskowe/fa-eba1

 

Pozdrowienia :slight_smile:

profile.country.PL.title
rico89
Użytkownik

Też mnie to trochę zdziwiło, ale każdy kto posiada hvl 60 pisze, że za taką cene 15 strzałów i czekać 10 min by znów móc robić zdjęcia to trochę dziwne. Na zagranicznych stronach wszyscy polecają Godox TT685S. Szczerze to już zgłupiałem :wink: